Forum Forum prawnePracy

wypowiedzenie i przymusowy urlop a nowa praca

wypowiedzenie i przymusowy urlop a nowa praca

mianownik383 / 31.174.203.* / 2014-04-15 18:00
Witam. W połowie marca mój pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez konieczności świadczenia pracy. Zostałem też automatycznie wysłany na zaległy urlop, który potrwa do połowy maja. Znalazłem już nową posadę. Problem w tym, że muszę zacząć zaraz po świętach, czyli de facto będąc jeszcze na urlopie wypoczynkowym u poprzedniego pracodawcy.
Moje pytania:
1) Czy w tej sytuacji mogę rozpocząć pracę u nowego pracodawcy?
2) Czy przysługuje mi wynagrodzenie od poprzedniego pracodawcy (przypominam, że mam wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy) przez cały okres wypowiedzenia, także wtedy, gdy pracuję już u nowego?
szklarek / 2014-04-16 09:57
1. TAK, o ile zwolnienie z obowiązku pracy określono do końca biegu wypowiedzenia i nie ma Pan w umowie o pracę zakazu konkurencji w czasie stosunku pracy, a nowa praca taką konkurencję stanowiłaby. W pierwszym wypadku nie chodzi o zakaz prawny, ale o trudność logistyczną, czasową.
2. TAK, kwestia tego wynagrodzenia jest niezależna od tego, czy podejmuje Pan w tym czasie inne zatrudnienie, czy nie.

Nie rozwijam kwestii oczywistej zakazu konkurencji PO ustaniu stosunku pracy, jeśli takowa Pana dotyczy.

Najnowsze wpisy