Forum Forum finansoweBanki

"Zakończcie bankowe oszustwa". Manifestowali przeciwko nadużyciom banków

"Zakończcie bankowe oszustwa". Manifestowali przeciwko nadużyciom banków

Wyświetlaj:
ccvrgghthh / 160.83.30.* / 2016-04-18 11:11
To jest w sumie zabawne... gdy dziesięc lat temu wprowadzano popieraną przez banki, rekomendację S, ograniczającą udzielanie kredytów w walutach obcych, ludzie protestowali przeciwko lobby bankowemu, które doi klientów, bo nie chce dawać tańszych kredytów denominowanych ( http://www.money.pl/forum/pozwolcie-polakom-decydowac-jaki-chca-kredyt-t136860s4.html ). Teraz ludzie protestują także przeciwko lobby bankowemu, które doi klientów, bo udzielały kredyty denominowane, o które klienci wręcz błagali banki... po stopach całowali za każdego franka.
andrzej i Monika / 5.226.99.* / 2016-04-17 14:22
a ja tam nie dostałem jredytu bo za mało zarabiałem, ale facet od kredytów powiedział mi że jak mu zapłacę extra 6000 to mi załatwi w Getinie we frankach. Gdybym miał te 6000 to teraz pewnie już był wtopiony ale na szczęćcie nie miałem. Z drugiej jednak strony ja żona i 2 dzieci gnieździmy się u teściów od 11 lat i nadziei na swoje mieszkanie brak :(
Nickie / 89.75.51.* / 2016-04-17 18:19
No i sam sobie odpowiedziałeś - nie dość, że nie masz zdolności kredytowej, to jeszcze leziesz po kredyt do jakieś instytucji kredytowej, która bierze niezłą prowizję, zamiast iść do banku. Ciekawe, jakbyś wziął kredyt, to kogo byś obwiniał - bank? Czy tę instytucję?
ad1970 / 178.37.133.* / 2016-04-17 14:37
"Gnieździmy" a może po prostu razem żyjemy. Wyobraź sobie układ, że się tak lubicie, że chcecie razem mieszkać. Co trzeba żeby dojść do tego? Dawnej rodziny normalnie żyły wielopokoleniowo razem i było ok, ale taki model ktoś rozwalił: świadomość ja "muszę osobno" to popyt, nawet właśnie za cenę dożywotniego kredytowego niewolnictwa, na nowe mieszkania, nowe wyposażenie, nowe to, nowe tamto, a potem dwa albo trzy, takie nowe, a potem nowe wymieniane na nowe, co rok, i tak dalej. Wyobraź sobie że we czworo spicie na pryczy z sześcioma obcymi w koreańskim obozie pracy, harujecie od świtu do nocy, nie macie co jeść, przemoc, tortury... Czyż obecna Twoja sytuacja byłaby jak prawdziwy raj?
ad1970 / 178.37.133.* / 2016-04-17 14:18
Konsumpcyjni materialiści jesteście sobie sami winni. Jak otwieracie świadomość na propagandę kapitalistyczno-materialistycznej odduchowionej "kultury" kultu martwego przedmiotu i beznadziejnych prób odnajdywania "szczęścia" w posiadaniu to tak się to kończy. Nikt nikomu nie zabrania intonować Święte Mantry, dbać o zdrowie nie płacąc za nic, rozwijać duchową świadomość i tożsamość, i przede wszystkim swój osobisty intymny związek z Bogiem, tak, że będą ze szczęścia łzy płynąć z oczu, a serce będzie jaśnieć jak słońce, i sam Jezus przecież tez rzekł, że drzwi do "królestwa niebieskiego" są w secach Waszych, tylko trzeba pragnienia, woli i wysiłku aby je otworzyć swoim życiem. Czcisz mamonę to i masz owoce jakie daje ten okrutny władca. Kogo winisz za bąble, czy nawet zwęglenie dłoni skoro sam ją wsadzasz do ognia? Świat jest kompletny do szczęścia, a sumie ostatecznie ta kompletność do szczęścia jest w Tobie samym, trzeba z zewnątrz tylko tyle, aby utrzymać duszę i ciało razem, aż do momentu kiedy serce rozkwitnie w pełni do powrotu do domu, do Boga, wtedy i nawet ciało już nie będzie potrzebne ani cały ten materialny zgiełk. Ogranicz podsycanie materialnych zmysłowych pragnień, ogranicz kontakt umysłu z materialną propagandą konsumpcji wtłaczaną poprzez massmedia, zrównoważ siebie, odnajdź siebie we własnym losie, nie oglądaj się na innych, ile posiadają, ile mają, nie daj się prowokować otoczeniu, które uwikłane w wydawanie i posiadanie, kończąc w pustce, trwa tylko już poprzez wzbudzanie zazdrości i udawanie szczęścia, aby Ciebie wciągnąć w to samo. Bóg jest w Tobie i nic nie trzeba do szczęścia jak tylko związku z Nim, a jak to ustanowione zobaczysz Go dookoła, w Jego stworzeniu, w innych, wszystko będzie kompletne, a z prostych spraw, dostępnych i bezpłatnych, płynąć będzie radość. Hare Krsna.
tentego / 37.47.98.* / 2016-04-17 15:51
Do Ad1970: Ty, pójdź już do lekarza, psychiatry najlepiej.
ad1970 / 178.37.133.* / 2016-04-17 14:44
To tak z meta poziomu, a z tego prostego to jak najbardziej trzeba ten sektor finansowy przycisnąć, banki powinny wg mnie poprzez ustawienie w systemie reprezentować średnie dochody w zatrudnieniu, coś jak kantory, żaden jakiś ekstra pieniądz, proporcjonalnie od podstawowych po najwyższe władze, a kumulacja pieniądza powinna jakoś wracać do klientów i w ten sposób być rozprowadzana względnie równomiernie w gospodarce. Zalegające pieniądze w bankach i korporacjach, u bilionerów i miliarderów nikomu nie służą, i są owocem wyrafinowanego wysysania energii z miliardów ludzi.
równowaga / 89.68.181.* / 2016-04-17 12:55
Należąc do do instytucji finansowej w zależności od pożyczki ,lokaty czy funduszy powierniczych zawsze zaciskamy sobie PĘTLE NA SZYI i jesteśmy wyzyskiwani.Pozostaje pytanie jak najmniej dać się okraść i jak najszybciej przeciąć węzeł gordyjski .Najbardziej wkurzające jest to ,że ludzie wiedzą z czym wiążą się instytucje finansowe a pomimo to popełniają seppuku
przeciwnki frankowiczow / 91.201.19.* / 2016-04-17 12:44
Jak ja brałam kredyt w złotówkach to że mnie się śmiali że jestem głupia debilka bo co to nie my bierzemy we frankach jest lepiej taniehtaniej A w bankach ostrzegał więc dO kogo pretensja teraz chyba do samych siebie . Banki ostrzegają i mówią o ryzyku jakim wiąże się wzięcie kredytu w obcej walucie. Więc drodzy frankowicze wasza winą ja za wasza pazerność i próżność płacić nie będę. Z jakiej raci macię mieć przewalutowanie wasza winą i tyle.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nickie / 89.75.51.* / 2016-04-17 12:35
Frankowe polaczki same chciały kredytów we frankach w 2006 roku. Rząd, instytucje finansowe ostrzegały, a polaczki demonstrowały, że chcą kredytu we frankach, bo na złotówkowy ich nie stać.
frankowy polaczku, skoro cię nie było stać na kredyt to po cho...rę go brałeś. Ma to swoję imię - cwaniactwo, kombinatorstwo, spekulacja - masz więc za swoje.,
jarek2229 / 109.241.33.* / 2016-04-18 07:03
jesteś taki tempy czy tylko udajesz. A ty po co jesz srasz...spij pod mostem z rodziną po co ci lokum.Irytują mnie teksty typu jak mnie nie stać to nie biore . p...lą tak tylko ci co dostali mieszkania i domy od rodziców i są zbyt ograniczeni żeby postawić się w sytuacji człowieka który chce normalnie żyć. I jeszcze te cwaniaki bo chcieli tanio. TAK K... CHCIAŁEM TANIE MIESZKANIE DACH DLA MOJEJ RODZINY. Nie grałem na giełdzie zeby łatwo sie dorobic i przewalić to na dziewczynki. Rozumiem ze wy kupujecie wszystko najdroższe i ci co kupuja tanie i w środku okaże się k..pa to sami sobie są winni.ciekawą macie polaczki logikę.Jak był kryzys to bankom pompowali miliardy bo się gospodarka przewróci ale ty z rodziną to możesz sie powiesić bo od ciebie nie zależy nic.Banki nie ponoszą żadnego ryzyka jak jest kryzys to cóż klęska ekonomiczna trzeba pomóc ale jak u ciebie jest kleska to nie bo wiedziałeś co robisz.Szkoda mi na was słow.Najgorsze to jak Polak Polakowi polakiem
tommmm / 85.164.232.* / 2016-04-17 14:01
stac mnie na frank kredyd i na zlotowkowy tylko bank uznal ze nie stac mnie na zlotowkowy. splacam juz franka 12 lat zaciagnelem 135 tys na 25lat splacilem 140tys a bank chce jeszcze 220tys to o czym mowa i nie jestem dla ciebie polaczkiem bez muzgu. prosz o nie wypowiadanie sie jezeli nie znacie sprawy przynaj mniej ja sie nie wysmiewalem z nikogo z kredytem czy to w walucie czy w zlotowce ale po takich opiniach to sami poruszyliscie scieszke swojej glupoty i beznadziejnego myslenia. po twoim komentazu duzo mi nie pozostawiles kim i jaki tok masz rozumowania. pozdrawiam franek
Nickie / 89.75.51.* / 2016-04-17 18:40
Skoro twierdzisz, że Ciebie stać, to jaki bank tego nie uznał?
A może nie byłeś w ogóle w banku, tylko w instytucji kredytowej? A może po prostu byłeś tylko w jednym banku, bo do drugiego było za daleko?
Po za tym nie wiem dlaczego piszesz niezgodnie z prawdą. Bo właśnie mam przed sobą papiery podobnego kredytu zawartego w 2004 roku i z nie nie wynika jakobym miano zapłacić dwa razy tyle. Proponuję się trochę douczyć.
werek562 / 109.241.162.* / 2016-04-17 12:28
TO KOLEJNY PRZKLAD POLSKIEGO WARCHOLSTWA,ANARCHI I POPUSZCZANIA PASA JAK ZA CZASOW SASKICH I LIBERUM VETO.PRRZYDENT NATYCHMIAST POWINIE SIE WYCOFAC Z OBIETNIC POMOCY DLA SPEKULANTOW WALUTOWYCH ZWANYCH "FRANKOWICZAMI".WINE ZA TO PONOSI NIE TYLKO PIS ALE TAKZE PO I PSL./POLITYKA CIEPLEJ WODY W KRANIE/
Gniewosz Świdnicki / 89.67.206.* / 2016-04-17 12:27
Cała wierchuszka KNF-u do natychmiastowej wymiany!!! Widzą , nic nie robią, aby ukrócić banksterskie lody. I to ma być Nadzór, czy klakierzy banków?
golem49 / 85.16.175.* / 2016-04-17 13:06
Całkowicie się zgadzam. Polska to eldorado dla obcego kapitału, a banki w tym przodują. Chciałem wziąć kredyt 4 tyś na 10 rat oprocentowanie 5% tylko u tych złodziei odsetki kapitalizują się dziennie co powoduje że realne oprocentowanie wynosi 22 % rocznie i od 4 tyś musiałbym zapłacić 600 PLN odsetek. Dla porównania gdybym złożył u nich 4 tyś na rok to dostałbym 120 PLN odsetek 5 razy mniej. Mam w głębokim poważaniu Alior Bank ! A Propos Frankowiczów, czy ktokolwiek z nich widział te Franki ? To tylko trik bankowców. Klienci otrzymywali złotówki , a Franki były tylko przelicznikiem bo to twarda waluta nie podlegająca inflacji i zabezpieczająca banki przed ewentualnymi stratami i do tego dająca możliwości dodatkowych zysków na stale rosnących spredach. Wszystko to wymysł naczelnego ekonomisty Ryszarda Petru , który sam uciekł do polityki by go naród nie zlinczował.
jan-49 / 178.36.223.* / 2016-04-17 12:03
polactwo mysli ze banki to instytuacje charytatywne ze beda brali kredyty i nie beda ich splacac bo po co a moze wszyscy sie zrzuca na splaty BRALISCIE TO PLAKAC I SPLACAC A JAK NIE TO KOMORNIK
Gniewosz Świdnicki / 89.67.206.* / 2016-04-17 12:33
Janie! polacto myśli I dlatego domaga się czytelnych, przejrzystych reguł gry. Jak wpłacam do funduszu, to bank ma grać rozsądnie, aby nie tracić moich pieniędzy. Jak wygrywam, bierze z tego dole, jak przegrywam - to tylko ja przegrywam i trace. Ale jak znów wygram - to bankier znów jest w mojej kieszeni, nie refunduje strat, tylko pcha do swojego portfela.
MIKA / 91.231.93.* / 2016-04-17 12:01
A TO KTOŚ JESZCZE MA ZAUFANIE DO BANKSTERÓW ZE BOJĄ SIĘ JE UTRACIĆ??
NIE MOŻNA UTRACIĆ CZEGOŚ CZEGO NIE MA !!!
A TROLE BANKOWE I MAŁE ZAWISTNE POLACZKI NIECH NIE ZABIERAJĄ GŁOSU W SPRAWIE KTÓRA ICH NIE DOTYCZY !!!!
Mania Frania / 109.173.223.* / 2016-04-17 14:11
dotyczy wszystkich,, bo chcecie pieniądze z budżetu, choć się do tego nie przyznajecie
dO gnom200 / 91.94.227.* / 2016-04-17 11:58
A CO wziolem we frankach na zakup teczowego rowerka z wysokim oprocentowaniem?
Gizmulek / 37.190.207.* / 2016-04-17 11:53
Brednie dobrze wiedzieli o ryzyku ale kredyt był tańszy i łatwiej go można było dostać . Teraz pretensje do kogo?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1chrom1 / 89.67.151.* / 2016-04-17 11:51
Współczuje, współczuje naiwności. Szczerze. Mieliśmy kredyt walutowy, który spłaciliśmy kilka lat temu. Zakładałem -bo w juro był kredyt- że waluta realnie nie będzie drożała i to się nawet sprawdziło. Mieliśmy wkład własny, mieliśmy dobre prace, mieliśmy oszczędności. Specjaliści od kredytów twierdzili, że możemy dostać 3x więcej i co ...nie wzięliśmy. Wzięli inni. Nie zapomnę, że bank traktował mniej jako nienajlepsza inwestycja. Ich produkt, którego byłem "posiadaczem" nie dostarczył im odpowiedniego dochodu - nie był odpowiednio efektywny. Zapłaciłem może 30% odsetek, które planował od nas wziąć bank w trakcie życia kredytu (i tak za dużo). Choć spłata rat nie przekraczała zwykle 10% naszych przychodów, to i tak była nieznośna. Jest z wami problem frankowicze, wzięliście kredyt we frankach - źle , cały czas go macie- jeszcze gorzej, pomożemy ze spłatą- wpadniecie w kolejne gie, czy na inny gienialny pomysł finansowy. jednym słowem ruina. współczuję, ale na śmieszność się nie wystawiajcie. wzięliście udział w loterii, a teraz za wasz los inni mają zabulić
ty42 / 178.252.56.* / 2016-04-17 11:51
Tak na po prawdzie to PiS w 2005 roku nawoływało do brania kredytów we frankach mają uwagi KNF w nosie tak jak z ustawą o objęciu SKOK-ów nadzorem KNF blokowana do 2013
Mania Frania / 109.173.223.* / 2016-04-17 11:48
My, którzy nie mamy kredytów frankowych, chcemy właśnie otwartej debaty, która pokaże jak niezasadne są żądania frankowców, żeby budżet im pomagał (nie chca przyznać, że o to naprawdę im chodzi). Muszą zrozumieć, że rząd nie może dopuścić do upadłości banków, ani zwracać im strat na przewalutowanie/rekompensaty z budżetu
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: