Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmierz urzędnika od łysiny i podziel na pół

Zmierz urzędnika od łysiny i podziel na pół

Jaśko / .* / 2005-05-27 10:41
Wyświetlaj:
anvilo / .* / 2005-05-30 12:03
Czy w takim razie Porsche Boxster czy BMW Z4 to teraz auta od ceny których można odliczać będzie VAT ???
GAS / .* / 2005-05-30 09:26
Kilka uwag1. Nie ma czegoś takiego jak "zasada analogii", jest system prawa precedensowego nie obowiązujący w Polsce.2. W podobnych sprawach zapadały już wyroki i były całkowicie odmienne, a wskazany wyrok jest nieprawomocny.3. Jeżeli takie wyroki będą się powtarzać (kilka) kolejne nie będą potrzebne bo pieniądze będą zwracane w drodze decyzji administracyjnej, praliż więc nie grozi.4. W Polsce stanowieniem prawa zajmują się "wybrańcy narodu" zasiadający w cyrku o nazwie Sejm, a nie urzędnicy.
Andrew / .* / 2005-05-30 11:44
1. Najlepszym przykładem prawa stanowionego przez Sejm są - jak sama nazwa wskazuje - rozporządzenia ministerialne2.To urzędnicy rządowi nie przygotowują w Polsce żadnych ustaw????? Sejm to je chyba głównie "poprawia" i głosuje - najczęsciej jak chce rząd.Coś się chyba komuś wyGASowało...
GAS / .* / 2005-05-31 13:19
1. Rozporządzenia są wydawane na podstawie ustawy i w celu jej wykonania (Konstytucja RP), nie mogą też nakładać obowiązków na obywateli (np.podatków) to materia zarezerwowana dla ustaw.2. Należy odróżnić inicjatywę ustawodawczą od, stanowienia prawa, prawo stanowi wyłącznie Sejm (Konstytucja RP).
MacMurphy / .* / 2005-05-29 18:51
Niedawno jechałem taksówką i przy płaceniu jak dostałem paragon fiskalny zapytałem, czy taksówki mogą odliczać VAT od paliwa.Ogłaszam konkurs dla czytelników Money.pl - mogą czy nie?
Iza / .* / 2005-05-28 16:20
Szanowny Jasku, to co powiesz np. na Poloneza Tracka z czterema siedzeniami, którymi jeździ do pracy ekipa budowlana wożąc na "pace" materiały. Otóż zabrakło 10 cm.
griu:: / .* / 2005-05-28 13:21
Jestem wrogiem komunizmu i anarchizmu ,ale w jednym zgadzam się: urzędnicze bydło trzeba trzeba zamykać w obozach pracy
Wapniak / .* / 2005-05-27 11:09
Panie Janie, Panie Janie...rano wstań...wszystkie dzwony biją, wszystkie dzwony biją, bim, bam, bam...A mnie się ten burdel podoba, patrząc na całokształt naszej polityki wewnętrznej i zewnętrznej sądzę, iż nadchodzi czas o którym gdzieś tam pisałem na łamach tego forum, gdzie w uznaniu naszych chwalebnych zasług dla ludzkości, w budowie demokratycznego ładu na całym świecie, Europa i ten świat powie nam swoje wreszcie sakramentalne: "DOŚĆ"- jak bywało kiedyś... Będzie to adekwatne do poziomu rozumu naszego w większości społeczeństwa oraz jego ptrzedstawicieli, demokratycznie wybranych. Spoglądając za siebie; nic nowego, a przed siebie strach ogarnia... Ponieważ nic dobrego i innego rozwiązania narazie nie widzę, dalej podtrzymuję z uporem maniaka, propozycję przy pójściu do urn, negatywnej frekwencji!...Do której gorąco zachęcam. Życzę miłego i owocnego w budujące na przyszłość przemyślenia, "polskiego weekendu"...
Jaśko / .* / 2005-05-27 10:41
nowe zasady odliczania podatku VAT to chyba pierwsze rozsądne rozwiązanie tego problemu. Pewnie, że zamiast wypłcacić opodatkowane wynagrodzenie lepiej dać pracownikowi do dyspozycji "ciężarówkę" Frod Mondeo Hatchback, ale chyba nie temu ma służyć możliwości rozliczenia VAT. A jeśli ktoś chce pojechać do Hiszpanii służbowym samochodem to niech jedzie Saabem z jednym rzędem siedzeń, proszę bardzo. Co do informatyka i handlarza warzywami to dotychczas było tak, że handlarz warzywami musiał mieć dwa samochody (dostawczy i osobowy), a informatyk jeden ("ciężarowy"), sprawiedliwie? Teraz obydwaj będą musieli mieć dwa.
Maciej / .* / 2005-05-30 07:31
A ja nie rozumiem jak można porónywać pracę informatyka do pracy handlarza warzywami. To jest trochę inna specyfika zawodu
Bogdan / .* / 2005-05-28 18:52
tylko po co informatykowi samochód pow 3,5 tony... no, chyba żeby proponował swoim klientom sprzedaż wiązaną: do każdego zestawu komputerowego - 4 tony buraka urzędniczego.
Marcin / .* / 2005-05-27 13:58
Przypominam Ci, Jasiu, że czasy jedynie słusznej sprawiedliwości społecznej się już skończyły
Jaśko / .* / 2005-05-28 16:32
przypominam, że o niesprawiedliowści i krzywdzie biednych informatyków napisał autor artykułu, a mój komentarz to jedynie riposta wykazująca brak logiki w jego przemyśleniach. Osobiście zamiast możliwości rozliczia VAT od samochodów, skuterów czy też motorów używanych jako transport do pracy wolałbym sukcesywnego obniżania podstawowej stawki VAT. Ja wiem, że niektórzy chętnie rozliczyliby nie tylko VAT od samochodu ale i od futra żony, nowej motorówki itp itd. a brak takiej możliwości nazywają utrudnianiem życia przedsiębiorcom i pazernością fiskusa.
MacMurphy / .* / 2005-05-29 19:07
Człowieku nie daj się nabrać na propagandę urzędników z MF!Akurat mam możlowość obserwowania środowiska osób prowadzących jednosobowo działalnośc gospodrczą o charakterze i skali, dla której potrzeby komunikacyjne zaspokaja samochód osobowy.Zapewniam Ciebie nie są to fury po 200k i więcej.Zapewniam Ciebie, że ponad 80% ich przejazdów to przejazdy bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.Oni po prostu nie mają czasu, ani potrzeb wjexdzić więcej na potrzeby czysto osobiste. Wiem o tym dobrze, bo żony skarżą się, że mąż nie ma czasu nawet raz w tgodniu zrobić zakupy "firmowym" samochodem. Jeśli VAT ma być podatkiem 'przeżroczystym" dla działalności gospodarczej, to ma być i koniec! Zadnych wyjątków! A jeśli podatnik odliczy VAT wtedy, gdy mu się odliczenie nie należy, to niech go łapią.Albo niech wrócą do prostszego podatku obrotowego na poziomie 1 do 3%, tak jak to jest w USA.Ale w UE to oczywiście nierealne. Mamy więc trudny do stosowania i pracochłonny dla prowadzących działalność podatek VAT, mamy rozrośnięty aparat do kontroli i interpretacji tego podatku.

Najnowsze wpisy