Forum Forum podatkoweInne

ZUS po obronie pracy magisterskiej

ZUS po obronie pracy magisterskiej

Money.pl / 2008-08-07 11:39
Komentarze do wiadomości: ZUS po obronie pracy magisterskiej.
Wyświetlaj:
Radekksk / 188.0.39.* / 2012-07-26 11:58
"Przy pracach nad nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym Parlament Studentów RP skutecznie wywalczył zmiany, które powodują, że „osoba, która ukończyła studia pierwszego stopnia, zachowuje prawa studenta do dnia 31 października roku, w którym ukończyła te studia.”

Cytowany przepis art. 167 ust. 2a ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym nie daje zatem żadnych wątpliwości w tym zakresie.
W konsekwencji wprowadzone zmiany gwarantują m.in.:

możliwość korzystania z ustawowych zniżek – bez przerwy, która wcześniej występowała pomiędzy studiami I i II stopnia,
prawo do posługiwania się legitymacją studencką,
możliwość zasiadania w organach samorządu studenckiego – wcześniej obrona pracy licencjackiej doprowadzała do automatycznego wygaśnięcia członkostwa w organie samorządu."

Cytat ze strony:
" http://samorzad.uw.edu.pl/5773/oddaj-legitymacje-po-licencjacie-tym-roku-juz-nie/ "

Mam nadzieję że wszystko wytłumaczone.
wiwan / 2012-07-27 18:42
Tak, zgodnie z art. 167 owej ustawy zachowane są w tym czasie PRAWA studenta, a nie STATUS studenta. A w systemie ubezpieczeniowym chodzi o kogoś, kto jest studentem, czyli ma status studenta.

Ergo- mimo powyższych praw osoba taka podlega ubezpieczeniom z tyt. zlecenia.
Radekksk / 188.0.39.* / 2012-07-26 11:55
Artykuł jest z 2008 roku i niestety nie jest aktualny. Jeśli mógłby jakiś specjalista wypowiedzieć się.
Z mojej strony to słyszałem, że weszła nowelizacja do ustawy o szkolnictwie wyższym która okres między ukończeniem jednego stopnia a zakończeniem drugiego kwalifikowała osobę jako student.
Eovyna / 2009-06-01 19:07
Cześć wszystkim. To ja mam jeszcze takie pytanie... Bronie się 25 czerwca br. od 26 czerwca nie obejmuje mnie juz status studenta studiow dziennych. Jednak studiuje jeszcze zaocznie i mam 24 lata. Poza tym istnieje mozliwosc, ze ze studiów zaocznych dostane sie na wyjazd Socrates-Erasmus. hmmm i co wtedy? czy powinnam sie rejestrowac w urzedzie pracy, czy byc zgłoszona nadal w ubezp taty? Poza tym mam podpsiana umowe-zlecenie. Czy bede ja mogła "przerobic" na to, iz jestem dalej stduentka, ale studiów zaocznych? wyjazd byłby w koncu wrzesnia, a chciałabym przez wakacje sobie nadal dorabiac. No i jak ugryżć ten problem?
Kristofer34 / 87.204.178.* / 2008-09-05 01:34
Tutaj jest co nie co na ten temat:
http://zus.pox.pl/

Pozdrawiam
byle nie padało / 193.111.166.* / 2008-08-07 11:39
a co ze studentami, którzy uzyskali jeden tytuł w czerwcu ale np w pażdzierniku, będą bronić drugą pracę.
Eeewka / 2008-08-07 12:09
A co w przypadku studentów którzy obronili w czerwcu tytu licencjata a od października zaczynają inne studia i nie ukończyli 26 roku życia? Co z okresem od czerwca do października kiedy nie posiadają statusu studenta?
Asok / 213.17.177.* / 2008-12-19 09:02
Sama sobie odpowiedziałaś. Od czerwca do października nie posiadają statusu studenta.

Najnowsze wpisy