Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Związek Nauczycielstwa Polskiego 1 września wchodzi w spór z rządem. Konflikt o wynagrodzenia dla nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego 1 września wchodzi w spór z rządem. Konflikt o wynagrodzenia dla nauczycieli

Wyświetlaj:
renata 151 / 89.228.251.* / 2016-04-14 15:41
I dobrze niech sie naucza jak pracowac.To dobrze ze PiS sie bierze za to towarzystwo.Jestem za zmianami
Ajato / 89.229.136.* / 2015-10-14 21:24
Gdyby klasy były takie jak w Europie (15 osobowe) to okazałoby się, że nauczycieli jest za mało...
I może by tak dodatek na utrzymanie biura w domu ? (Stanowisko pracy każdego urzędnika to ok. 3000 zł...) I gdyby tak nauczyciel w pracy przygotowywał lekcje i sprawdzał klasówki, to mogłoby się okazać, że 8 godzin nie wystarcza już na prowadzenie lekcji...
krewetka 1 / 89.78.90.* / 2015-08-28 05:07
Głupota lubi si mnożyć. Zlikwidowanie oświaty publicznej jest jak widać postulatem popisowych trolli. A likwidujcie drogie trolle pan Bóg w dzieciach wynagrodzi.
malo i malo bez obowiazkow / 94.254.133.* / 2015-08-27 23:22
To niesamowite ze oni maja 18h pracy na tydzien, 2 miesiace platnego urlopu, plus ok trzech tygodni ferii, na wycieczki jezdza za darmo. za nic nie odpowiadaja.Kazde dodatkowe zajecia dodatkowo platne. No i korepetycje permanentnie i nie placa od tego podatkow. Czy to jeszcze malo? Chcieliby zeby dzieci chodxily do szkoly od 3 roku zycia zeby mieli kase i mogli sie wyzywac. I prawo do emerytury wczrsniejszej i do tego biora emeruture i dalej pracuja.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nauczycielka przedszkola / 93.105.255.* / 2015-08-28 18:02
Jestem nauczycielką i mój etat to 25 godzin -praca w przedszkolu.Mam 35 dni urlopu .Nie mam wolnego w ferie -a jak już to w ramach urlopu wypoczynkowego bo, chodzi mniej dzieci i na mus musimy wykorzystać choć tydzień urlopu wypoczynkowego ,żeby w wakacje miał potem kto pracować.Wiadomo że przedszkola są czynne latem.Dlatego nie możemy wszystkie iść na urlop latem gdy bardzo by się chciało.Nie dostaję zapłaty dodatkowej poza swoją pensją.Nie udzielam korepetycji bo w przedszkolach takich nie ma -prawda ?Mam w grupie dzieci właśnie od 3 roku zycia -które nie wszystkie są przygotowane do życia przedszkolnego -noszą pampersy ,nie jedzą same ,nie potrafią same się ubrać czy przebrać i wiele innych .Nie wyżywam się na dzieciach -bo lubię tą pracę ,a poza tym kto pracuje w przedszkolu jako nauczyciel nie wie co to wyżywanie się na dziecku.Nie mam prawa do wcześniejszej emerytury bo prawo takie zabrano w 2008 roku.Będę pracowała jeszcze długo bo nam nauczycielom również wydłużono odejście na emeryturę.My nie należymy do mundurówek i pracujemy jak wszyscy. A jak ktoś zazdrości mojej pracy, to zapraszam na jeden dzień do przedszkola i wtedy pogadamy.Pozdrawiam ,życząc bardziej logicznego myślenia zanim napiszesz człowieku komentarz.Odpowiedziałam tylko na Twoje pytania.Dodam tylko że na zewnątrz wszystko wygląda różowo-na co dzień nie mam nawet kiedy wyjść do WC -gdy jestem z dziećmi w sali.Jak woźna jest wolna bo swoje już zrobiła, zastępuje mnie na moment i wtedy "lecę" ...bo potrzeby fizjologiczne ma każdy.W czasie mojej nieobecności również odpowiadam za bezpieczeństwo wszystkich dzieci .
jjjjjjjjjjjjjjjjj / 164.126.9.* / 2015-08-27 23:40
Wyobraź sobie że żaden nauczyciel nie będzie pracował 160 - 180h miesięcznie za 1690 zł netto (nauczyciel kontraktowy), ponieważ to jest 10zł/h. takie albo lepsze pieniądze to zarabia sprzątaczka(szacunek dla pań sprzątaczek) Nie siej człowieku propagandy i głupot nie gadaj. Owszem, praca w szkole w pełnym wymiarze etatu jest możliwa ale nie za takie pieniądze.
dewd / 46.112.242.* / 2015-08-27 22:52
znowu ?!! co roku ta sama śpiewka na koniec wakacji, to już się robi żenujące
domelsan / 2015-08-27 21:36
niż demograficzny jest - nauczyciele nie sa w obecjnej ilosci. Zakas rekawy i do roboty obiboki na budowe :D
Polak przedsiębiorca / 88.135.172.* / 2015-08-27 19:43
zlikwidować KARTĘ NAUCZYCIELA i wcześniejsze emerytury !!!
prawy24 / 83.14.197.* / 2015-08-27 19:02
Dobre tu ściemy lecą, pół roku na wyprodukowanie 180 Traktorów dużej mocy i ponad 300 naczep?
Dobre sobie i to taki mały zakładzik z jedną halą montażową? Śmierdzi mi tu jakimś szfindlem, ale spokojnie niedługo rząd sie zmieni i pieniążki polaków nie będą uciekały ze skarbca w postaci taki lewych kontraktów
ja778 / 212.182.90.* / 2015-08-27 18:23
A zlikwidować wszystkie szkoły i przedszkola samorządowe.
To co się dzieje w szkołach to tragedia - dzieci maja ciągle wolne w trakcie roku szkolnego a to święto a to akademia a to brak możliwości opieki nad dziećmi bo wypada dzień miedzy tymi świętami i akademiami - na rodziców nikt nie patrzy. W prywatnej szkole byłoby to nie do pomyślenia - tak jak to jest w prywatnych przedszkolach.
O poziomie nauczania już nie wspomnę, podobnie jak o karuzeli z podręcznikami .... bo się pani zmieniła a co mnie to rodzica obchodzi - szkoła ma trzymać linie podręczników żeby nie męczyć i dzieci i zwłaszcza rodziców.

Najnowsze wpisy