Forum Forum podatkoweOdliczenia

zwrot vat za materiały bud. po zawiadomieniu o zakończeniu budowy

zwrot vat za materiały bud. po zawiadomieniu o zakończeniu budowy

sylvilena / 77.114.174.* / 2011-08-23 09:42
W grudniu 2010 złożyłam wniosek o zwrot vatu za materiały budowlane.Nie wykorzystano całego limitu.Na koniec grudnia 2010 złożyłam zawiadomienie o zakończeniu budowy, dwa tygodnie później od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego otrzymałam zaświadczenie o zgłoszeniu zakończenia budowy i o niewniesieniu sprzeciwu przez ten urząd.Jak potraktować faktury za materiały budowlane zakupione po dacie złożenia wniosku o zwrot vatu(i te ,które dopiero będą zakupione)? Korzystam z ulgi budowlanej (uzupełniając złożony w zeszłym roku wniosek) czy z ulgi remontowej?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-08-23 16:28 / Tysiącznik profesjonalny
Nie uzupełniasz wniosku złożonego w 2010. Składając kolejny, który możesz w tym roku. Do wniosku dołączasz ksero pozwolenia na budowę plus ksero zawiadomienia o zakończeniu... FV datowane po zakończeniu to VAT kolumna 6, czyli inwestycja niewymagająca pozwolenia... wymaga opisu, ale nie napiszesz wymiana płytek, a ułożenie płytek itd... wiadomo, że to wykończeniówka... wiesz, w US też pracują myślące ludki :)
sylvilena / 95.40.103.* / 2011-08-23 17:55
nie miałam intencji obrażania ludków...:)chciałam upewnić się czy nieprzekraczalny termin 6 miesięcy od zakończenia budowy dotyczy złożenia pierwszego wniosku czy kolejnego?a może już to nie obowiązuje lub źle coś odczytałam szukając info w necie. ile lat po zakończeniu budowy (lub może od innej daty licząc) mogę odliczać vat za zakupione materiały?
pozdrawiam
belladonna / 2011-08-23 21:19 / Tysiącznik profesjonalny
Wiem, wiem, ze nie miałaś takich intencji... termin 6 miesięcy od zakończenia budowy nie funkcjonuje już od 2007 (bodajże od marca), ta ustawa była wielokrotnie nowelizowana. Możesz mieć FV dotyczące budowy, która się skończyła np w maju 2007, a teraz je rozliczać w VZM (pierwszym też). Co do zagadnień podatkowych najlepiej szukać odpowiedzi w KIP lub US-ach, bo prawo się zmienia.. no dodam tylko, ze ja akurat je śledzę na bieżąco, bo w mojej pracy bieżące przepisy znać powinnam :)

Najnowsze wpisy