Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korekta zawitała na GPW

0
Podziel się:

Przedostatnia sesja tygodnia należała do obozu niedźwiedzia. Może to być pierwsza sesja spadkowa z cyklu głębszej korekty, niż tylko 2,6 procent na WIG20 w trakcie czwartkowych notowań.

Korekta zawitała na GPW

Otwarcie handlu na WIG20 wypadło 26 punktów poniżej wczorajszego poziomu odniesienia. Pierwsze godziny notowań były próbą rozpędzenia indeksu blue chipów, który przybrał tendencję niewielkich zmian w trakcie sesji. Skończyło się na próbie, to znaczy pierwsza połowa notowań przybrała ostatecznie formę płaskiej konsolidacji.

Zwiększony ruch na największych spółkach zaczął się między godziną 13:00 a 14:00, kiedy to rynek wciąż oczekiwał na dane z USA. Kolejno obserwowaliśmy trend spadkowy intraday, który przyniósł obsunięcie WIG20 o ponad -2 procent. Nieco lepiej zachowywały się indeksy spółek mniejszej kapitalizacji, które traciły wtedy w okolicy -1 procent. Ostatnia godzina notowań przyniosła nerwową przepychankę popytu i podaży, a sam finisz to akcent sprzedających.

Aktywność krajowych inwestorów należała do umiarkowanych. 1 miliard złotych na szerokim rynku nie został zdobyty przed godziną 16:00. Z kolei na zamknięciu odnotowaliśmy niecałe 1,2 miliarda złotych. Około 78 procent sumarycznej wartości obrotu przypadło na największą dwudziestkę.

Notowania na giełdy europejskich nie były argumentem za długą pozycją. Indeksy traciły w podobnym tempie jak warszawski parkiet. Na wyróżnienie zasługuje BUX, który zniżkował -4 procent, ale jest to naturalną reakcją inwestorów na wczorajsze szaleńcze wzrosty na Węgrzech.

W trakcie sesji poznaliśmy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za oceanem, gdzie odnotowano 631 tys. wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 630 tys., zatem dane nie mogły zdecydowanie wpłynąć na rynek. Po godzinie 16:00 poznaliśmy Indeks Fed z Filadelfii, gdzie komunikat przyniósł -22,6 punktów wobec wskazań ankietowanych na poziomie -19 punktów. Ta informacja była argumentem pośród obozu niedźwiedzia. Z kolei Indeks wskaźników wyprzedzających - odczyt 1 procent - za miesiąc kwiecień okazał się lepszy od konsensusu rynkowego na poziomie 0,6 procent.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)