Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

"Allegro dla zboża" już w Polsce. Rusza bezpłatny serwis do kupowania i sprzedawania zboża

0
Podziel się:

Rolnicy coraz chętniej korzystają w codziennej pracy z różnych narzędzi, które oferuje im internet. Dołącza do nich serwis przeznaczony do handlu złożem: kupowania, sprzedawania, omawiania szczegółów dostaw. Z powodzeniem działał do tej pory w Danii i Rumunii.

Polska eksportuje coraz więcej zbóż - samej pszenicy w maju "wypłynęło" z polskich  portów ok. 350 tys. ton
Polska eksportuje coraz więcej zbóż - samej pszenicy w maju "wypłynęło" z polskich portów ok. 350 tys. ton (Pixabay)

O 12 mln ton, czyli 2 proc. w tym roku wzrośnie ilość zboża w światowym handlu – szacuje Międzynarodowa Rada Zbożowa. W środę pisaliśmy, że eksport polskiego zboża wystrzelił. W maju wysłaliśmy za granicę trzykrotnie więcej pszenicy niż rok temu. Rekordowy eksport nie powinien spowodować, że zboża zabraknie w Polsce, bo deszcz łagodzi skutki suszy. Jeśli jednak przestanie padać, jesienią może być problem.

Rolnicy, którzy chcą mądrze i szybko sprzedawać, powinni zaznajomić się z różnymi rozwiązaniami cyfrowymi. Nie są one obce duńskim rolnikom - tam 40 proc. rolników zarejestrowało się na cyfrowej giełdzie zbożowej. Ta sama giełda, ale w polskiej wersji językowej – Commoditrader – jest już dostępna w naszym kraju.

Commoditrader zapewnia producentom i nabywcom lepszy i szerszy dostęp do rynku oraz uzyskanie korzystniejszych cen i to dla obu stron transakcji. Duńskie i rumuńskie doświadczenia mówią o uzyskaniu cen nawet o 12 proc. lepszych od średnich cen rynkowych uzyskanych w tradycyjnej formie handlu w tym samym czasie – czytamy w komunikacie prasowym.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus odbija się na rolnictwie. Nożyce cenowe i problemy z pracownikami

Użytkownicy mogą zarówno sprzedawać, jak i skupować zboże tak, jak na znanych w Polsce platformach do e-handlu: Allegro czy OLX. Kupujący i sprzedający mogą zgłosić swoje zainteresowanie zakupem lub sprzedażą poprzez tworzenie lub wystawianie ofert na licytacje.

Giełda z towarem i transportem

Z cyfrowej giełdy Commoditrader korzystają zarówno rodzinne gospodarstwa, jak i wielcy producenci, oferujący duże partie towarów, a także pośrednicy, doradcy, młyny czy hodowcy poszukujący pasz. Użytkownicy mogą porównać oferty z całej Polski i z zagranicy za pomocą kilku kliknięć, a pośrednicy w jednym miejscu znajdą oferty zarówno sprzedających, jak i kupujących zboże. Podstawową funkcjonalnością platformy jest giełda, czyli miejsce, gdzie użytkownicy będą mogli tworzyć oferty kupna lub sprzedaży.

Korzystanie z Commoditrader jest w głównej mierze bezpłatne. Nieodpłatne są najważniejsze funkcje - czyli możliwość wystawiania nieograniczonej liczby ogłoszeń, składanie nieograniczonej liczby umów, korzystanie z opcji pośrednictwa transportu, rekomendacje, możliwość ubezpieczenia transakcji, zarządzanie transportem, samoobsługowe centrum wsparcia.

Płatny dostęp do platformy dodatkowo oferuje m.in. dostęp do informacji cenowych i rynkowych, dostęp do pełnej bazy użytkowników, ceny kontraktów futures, indywidualne wdrożenie do programu, a także – już w wersji PRO – testy laboratoryjne, czyli badanie jakości zboża dwa razy do roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)