Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Nestle zostaje w Rosji. Internauci zapowiadają bojkot majonezu Winiary. Mamy odpowiedź firmy

Podziel się:

Nestle pomimo nacisku opinii publicznej postanowiło nadal prowadzić działalność gospodarczą w Rosji. Zachowanie koncernu spotkało się z ogromną krytyką. Internauci apelują o bojkot produktów firmy Nestle, w tym popularnego w Polsce majonezu marki Winiary.

Nestle zostaje w Rosji. Internauci zapowiadają bojkot majonezu Winiary. Mamy odpowiedź firmy
Internauci namawiają do bojkotu produktów firmy Nestle, w tym do bojkotu produktów marki Winiary (Adobe Stock, East News, Birgit Reitz-Hofmann)

O firmie Nestle zrobiło się głośno po tym, jak okazało się, że przedsiębiorstwo nie ma zamiaru zakończyć swojej działalności w Rosji. Media o tym fakcje poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal. Napisał, że odbył rozmowę z prezesem Nestle Markiem Schneiderem. Miał on poinformować, że firma nie zamierza na razie wycofywać się z rosyjskiego rynku.

"Płacenie podatków w państwie terrorystycznym oznacza mordowanie bezbronnych matek i dzieci" - napisał na Twitterze premier Ukrainy, dodając, że liczy na to, iż firma zmieni zdanie.

Koncern Nestle skupia kilka marek, które produkują m.in. słodycze, kawy, napoje czy jedzenie dla zwierząt. Nie wszyscy wiedzą też, że szwajcarski koncern jest także właścicielem polskiej marki Winiary, która produkuje nie tylko dania gotowe i przyprawy, ale także jeden z najpopularniejszych majonezów w Polsce — majonez dekoracyjny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: PAH o pomocy długoterminowej. "To nie jest szybki bieg, to jest maraton"

Po tym, jak stało się jasne, że Nestle nie zamierza kończyć interesów w Rosji, na firmę wylała się fala krytyki. Internauci namawiają do bojkotu produktów firmy Nestle, w tym także do bojkotu majonezu Winiary. Decyzję koncernu krytykują także politycy.

Poniżej wpis lidera Nowej Lewicy, europosła Roberta Biedronia.

A tak sytuację komentuje były wicepremier, obecnie prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, Janusz Piechociński.

Bojkot produktów Nestle. Firma zapewnia, że ograniczyła działalność w Rosji.

Zapytaliśmy polski oddział Nestle czy nie obawia się konsumenckiego bojkotu.

- Bacznie monitorujemy sytuację – na tę chwilę jest jednak za wcześnie, aby ocenić jej wpływ na sprzedaż naszych produktów — odpowiada biuro prasowe Nestle.

Pracownicy koncernu podkreślają też, że Nestlé ograniczyło swoją działalność w Rosji, firma wstrzymała działania reklamowe w tym kraju, zawiesiła inwestycje kapitałowe, zawiesiła eksport produktów z Rosji, z wyjątkiem podstawowych produktów spożywczych, takich jak żywność dla dzieci trafiająca do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, zawieszono import produktów do Rosji z wyjątkiem podstawowych produktów, w tym żywności dla niemowląt, płatków śniadaniowych oraz specjalistycznej i leczniczej karmy dla zwierząt;

Nestlé Polska podkreśla też, że od początku wojny współpracuje z różnymi organizacjami pomocowymi. - Do tej chwili lokalnie przekazaliśmy darowizny o wartości ponad 3 milionów złotych, globalnie — ok. 3 milionów franków szwajcarskich — informuje Nestle.

Światowe koncerny przeciwko wojnie. Wycofały się z Rosji

Od 24 lutego, czyli od początku wojny w Ukrainie wiele firm ogłosiło wycofanie się z Rosji. Profesor Jeffrey Sonnenfeld oraz jego zespół badawczy z Uniwersytetu Yale wyliczył nawet, że na taki krok zdecydowało się ponad 370 firm. W tym gronie znalazły się także światowe koncerny, takie jak: Apple, McDonald's, Shell, Volkswagen, Nissan, Audi, Disney, Coca-Cola, Volkswagen, IKEA, DHL, czy Amazon. Z Rosji zniknęły także luksusowe marki takie, jak: Yves Saint Laurent, Chanel czy Balenciaga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.