Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komisja Europejska mówi "nie" regulacji internetu

0
Podziel się:

Zdaniem Komisji, konkurencja w Polsce jest wystarczająca, a ceny spadają.

Komisja Europejska mówi "nie" regulacji internetu
(ec.europa.eu)

Urząd Komunikacji Elektronicznej musi wycofać się z planów uregulowania rynku internetu w Polsce - stwierdziła Komisja Europejska.

Jej zdaniem użytkownicy internetu w Polsce korzystają z konkurencji w usługach, a ceny spadają, wobec czego nie ma potrzeby nakładania nowych regulacji.

Komisja uważa, że poddanie tych rynków regulacji mogłoby mieć negatywne skutki dla alternatywnych operatorów oferujących usługi tranzytu i zniechęcać ich do inwestowania w infrastrukturę sieciową._ _

_ - Komisja podjęła decyzję, zgodnie z którą Prezes UKE nie dowiódł, że regulacja tych rynków, jest konieczna w celu utrzymania warunków konkurencji. Dostawcy usług internetowych mogą łączyć się z internetem nie tylko korzystając z usług dominującego operatora - Telekomunikacji Polskiej - lecz także za pośrednictwem sieci innych operatorów _ - czytamy w komunikacie._ _

_ - Komisja w pełni podziela dążenie polskiego organu regulacyjnego do zapewnienia konkurencji na rynkach, jednak według naszej oceny w tym konkretnym przypadku regulacja nie jest potrzebna i nie może być uzasadniona względami ochrony konsumentów lub konkurencji na rynkach usług wymiany ruchu internetowego. Jeśli rynek sam jest w stanie zapewnić uczciwą konkurencję, nie należy go zniekształcać zbędnymi regulacjami _ - powiedziała komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes (na zdjęciu).

Prezes UKE zgłosił Komisji projekty decyzji regulacyjnych 27 listopada 2009 r. 4 stycznia 2010 r. Komisja poinformowała, że ma poważne wątpliwości co do zgodności projektów decyzji z prawem UE i wszczęła postępowanie, które trwało dwa miesiące.

Ilu jest internautów w Polsce?

Autorzy badania NetTrack, monitorujący rodzimą sieć najdłużej, szacują że jesienią 2009 z internetu korzystało 15,1 miliona osób powyżej 15 roku życia. To o ponad 9 procent więcej niż w 2008 roku, a w porównaniu z rokiem 2000 z sieci korzysta dziś prawie siedmiokrotnie więcej Polaków.

Polska jest w ścisłej europejskiej czołówce pod względem dynamiki rozwoju internetu.

źródło: NetTrack MillwardBrown SMG/KRC
2009 - do października

Poza tym sporo wydajemy w sieci. W zeszłym roku wydaliśmy ponad 13 miliardów złotych, czyli o ponad 2 miliardy więcej niż w 2008r.

Raport Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)