Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polityka imigracyjna Wielkiej Brytanii. David Cameron chce ograniczeń

0
Podziel się:

Świadczenia imigracyjne to głównie ulgi podatkowe i zapomoga mieszkaniowa. Korzysta z nich 252 tys. imigrantów z UE, co kosztuje skarb państwa 1,6 mld funtów rocznie.

Polityka imigracyjna Wielkiej Brytanii. David Cameron chce ograniczeń
(Number 10)

Brytyjski premier chce radykalnie zmniejszyć imigrację zarobkową w Wielkiej Brytanii. Dziś przedstawił propozycje, które zamierza wprowadzić, jeśli wygra przyszłoroczne wybory parlamentarne. David Cameron mówił, że jednym z problemów są pracownicy z Unii Europejskiej. Ich liczba znacząco zwiększyła się od 2004 roku, gdy 10 krajów weszło do Wspólnoty.

Aktualizacja: 13.35

Premier Cameron chce przede wszystkim ograniczenia przywilejów socjalnych dla nowo przybyłych pracowników. - _ Imigranci z Unii będą musieli mieć aktualną ofertę pracy w Wielkiej Brytanii jeśli będą chcieli tu przyjechać _ - powiedział.

- _ Brytyjscy podatnicy nie będą na nich łożyć, jeśli takiej oferty nie będą mieli. Gdy już dostaną pracę, aby dostać mieszkanie socjalne i przywileje socjalne, ich pobyt w Wielkiej Brytanii będzie musiał przekroczyć 4 lata. Tak, to radykalna zmiana, ale rozsądna i uczciwa. _

David Cameron przemawiał w zakładzie produkcji koparek JCB w angielskim Rocester. Jego przemówieniu przeszkodził na kilka minut hałas z linii produkcyjnej. - _ Kiedyś wygłaszałem przemówienie w fabryce samochodów, gdzie nie wyłączyli linii produkcyjnej, więc musiałem mówić coraz głośniej _ - powiedział.

- _ Ale to było pozytywne, bo pokazywało jak dobrze funkcjonuje nasz przemysł motoryzacyjny... Przepraszam, że przerywam proces produkcyjny w JCB. Wiem, że wasze produkty są świetne, a popyt na nie jest wielki na całym świecie. Obiecuję, że jak skończę przemówienie, będziecie mogli wznowić produkcję. _

Cameron mówił też między innymi o ograniczeniu imigracji z przyszłych krajów Unii Europejskiej. Ich mieszkańcy będą mogli wyjechać do pracy w Wielkiej Brytanii dopiero gdy ich gospodarka dogoni brytyjską.

Komisja Europejska nie mówi zdecydowanego _ nie _ propozycjom premiera Davida Camerona dotyczącym polityki imigracyjnej. Bruksela zapowiedziała, że przyjrzy się kwestiom na które zwrócił uwagę szef brytyjskiego rządu w dzisiejszym przemówieniu.

Cameron przedstawił w nim plany dotyczące imigracji zarobkowej jakie zamierza zrealizować jeśli wygra najbliższe wybory parlamentarne. Chodzi przede wszystkim o ograniczenia przywilejów socjalnych dla nowo przybyłych pracowników z innych krajów Unii.

_ - To są pomysły Wielkiej Brytanii i są częścią debaty. Będą one musiały być przeanalizowane bez dramatyzowania i powinny być uważnie i spokojnie przedyskutowane. Zadaniem krajowych ustawodawców jest walka z nadużyciami systemu i prawo Unii Europejskiej na to zezwala _ - tak do propozycji Londynu odniósł się rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Czytaj więcej w Money.pl
Cameron dzwoni do Kopacz. Nie ma zgody Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że swoboda przepływu osób stanowi jeden z podstawowych filarów jednolitego rynku UE i przynosi szereg korzyści zarówno dla obywateli, jak i gospodarki europejskiej.
Londyn jednak odbierze zasiłki imigrantom? Media na Wyspach donoszą, ze premier Cameron skłania się ku takiemu rozwiązaniu.
Cameron chce referendum. Zostać w Unii? Brytyjski premier David Cameron zapewnił przedsiębiorców, że sama decyzja o przeprowadzeniu referendum nie zaszkodzi gospodarce kraju i skali inwestycji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)