Na skróty
  • WAŻNE:
Money.plGospodarkaUnia EuropejskaWiadomościZamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża Iran
2012-07-18 20:17

Zamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża Iran

Zamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża Iran
[fot: Tallicfan20/public domain/Wikipedia]

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył Iran o to, że stoi za zamachem przeprowadzonym na lotnisku w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami, w którym - jak wynika z informacji MSW w Sofii - zginęło co najmniej pięć osób.

Wszystkie znaki wskazują na Iran - głosi komunikat izraelskiego premiera. - W ostatnich miesiącach widzieliśmy irańskie próby podniesienia ręki na Izraelczyków w Tajlandii, Indiach, Gruzji, Kenii na Cyprze i gdzie indziej. Także o zamachy w tych miejscach Izrael oskarżał Iran.

- Osiemnaście lat po zamachach na budynek wspólnoty żydowskiej w Argentynie, zbrodniczy irański terroryzm dotyka niewinne osoby - dodał Netanjahu, przypominając zamach w Buenos Aires z 18 lipca 1994 roku. Zginęło wówczas 85 osób a 300 zostało rannych; także ten zamach przypisano Iranowi.

- Na całym świecie postępuje irańska ofensywa terrorystyczna. Izrael zareaguje z całą mocą na irański terroryzm - zapewnił premier.

Czytaj więcej Wybuch w Burgas. To był zamach terrorystyczny Według świadków, zamachowiec zdetonował ładunek niesiony w plecaku. Ofiary to głownie obywatele Izraela, w tym ciężarne kobiety. Eksplozja nastąpiła w autobusie na parkingu lotniska Burgas w chwili, kiedy wchodzili do niego turyści. Oficjalnie potwierdzono, że pochodzili z Izraela i że chodzi o zamach. Według świadków, przeprowadził go zamachowiec samobójca. Co najmniej 27 osób trafiło do szpitala z obrażeniami.

Giełda na żywo

Torpol zlecił Pozbudowi prace za ponad 100 milionów złotych

Termin realizacji zlecenia przez Pozbud został ustalony na 20 września 2015...

Giełda na żywo

Trwa marazm na GPW. Spadki również na innych parkietach

Na europejskich parkietach przeważają dzisiaj inwestorzy pozbywający się...

Izraelskie MSZ powołało specjalną komórkę kryzysową a wieczorem do Bułgarii przylecieć mają z Izraela ekipy ratunkowe - podało izraelskie radio publiczne.

Był to pierwszy zamach terrorystyczny w Bułgarii od ponad 25 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Cudzoziemiec planował zamachy na turystów
Według telewizji Sigma TV cudzoziemiec ten pochodzi z Libanu, ale ma szwedzki paszport. Został zatrzymany 7 lipca i osadzony w areszcie.
Oskarża o terroryzm. Odwet za naukowców?
Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył w niedzielę libański Hezbollah o planowanie ataku na obywateli izraelskich na Cyprze.
Są podejrzani o szpiegostwo. Trafili do aresztu
Jak zauważa Reuters, incydent może pogorszyć napięte od miesięcy relacje między Teheranem i Baku.
Tagi:zamach, iran, burgas, oskraża
Zobacz więcej:wybuch na lotnisku
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Zamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża Iran

obst / 83.12.94.* / 2012-07-19 13:58
Dlaczego inne narody nie lubią Żydów?
Robert K. / 2012-07-19 14:12
No i proszę i tak o to Izrael będzie miał kolejny pretekst do tego żeby wciągnąć inne narody do ICH konfliktu!! Coś mi się wydaje że czynnikiem zapalnym III wojny światowej należy właśnie szukać w tych regionach, a nie w Europie jak to było w poprzednich Wojnach Światowych!!

Re: Zamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża Iran

heniek14 / 91.225.188.* / 2012-07-19 06:14
A ja Izrael.Kto mieczem wojuje,od miecza ginie.
dublin23 / 2012-07-19 11:02 / Bywalec forum
wcale bym się nie zdziwił gdyby to była zwykła prowokacja i gdyby faktycznie rzecz biorąc Iran nie miał zupełnie, ale to zupełnie nic wspólnego z tym samobójczym atakiem

Re: Zamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża cały świat.

Bodeke / 83.238.5.* / 2012-07-18 22:55
Trzeba by zadać pytanie czemu cały świat jest przeciw Izraelowi.
I czemu Oni są przeciw całemu światu.

Re: Zamach w Bułgarii. Premier Izraela oskarża Iran

bolesław1 / 178.235.50.* / 2012-07-18 21:59
Od razu wiedział że to iran podlożył bombę ,pewnie sam achmadineżad ją zdetonował .Żydzi szukają pretekstu do bombardowania iranu , więc kto by to nie zrobił to będą oskarżać właśnie iran . Izrael zbiera co posiał , sam bombarduje palestyńczyków , wysyła morderców na naukowców irańskich ,słowem stosuje sam terrorystyczne metody , jest oskarżany o zbrodnie wojenne w strefie gazy . Może ta tragedia ich otrzeżwi.
Najpopularniejsze
Podobne