Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polityka prorodzinna rządu nie podoba się Polakom

0
Podziel się:

Niezadowolenie z zakresu pomocy deklaruje połowa dorosłych Polaków (51 proc.). To znacznie więcej niż jeszcze sześć lat temu i jednocześnie najwięcej od 1996 roku.

Polityka prorodzinna rządu nie podoba się Polakom
(iStockphoto)

Oceny polityki prorodzinnej państwa są najgorsze od 1996 roku. Z sondażu CBOS wynika, że tylko co jedenasty badany (9 proc.) jest zadowolony z działań państwa w tej dziedzinie.

Co trzecia osoba (33 proc.) wystawia rządzącym ocenę dostateczną. Natomiast niezadowolenie z zakresu pomocy deklaruje połowa dorosłych Polaków (51 proc.). To znacznie więcej niż jeszcze sześć lat temu i jednocześnie najwięcej od 1996 roku.

Najwięcej osób (58 proc.) uważa, że ułatwienia w zakładaniu żłobków i stworzenie innych form opieki nad małymi dziećmi istotnie pomagają rodzinom decydującym się na posiadanie dzieci.

Także ponad połowa jako istotne określiła umożliwienie ojcom korzystania z dwutygodniowego urlopu na opiekę nad niemowlęciem (54 proc.) oraz dofinansowanie zatrudnienia niani przez opłacanie jej składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne (51 proc.).

Niemal połowa respondentów (46 proc.) sądzi, że ulga podatkowa dla osób wychowujących dzieci jest istotnie pomocna, ale niewiele mniej (43 proc.) ocenia jej skuteczność negatywnie. Opinie krytyczne przeważają nad pozytywnymi w przypadku tzw. becikowego(54 proc. wobec 40 proc.) oraz programu _ Rodzina na swoim _ (48 proc. wobec 26 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna zmiana w sprawie becikowego Rząd zdecydował, ze becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł na osobę.
Reformy reformami, ale to się nie zmieni W wielu miejscowościach wsparcie przysługuje jedynie rodzinom o bardzo niskich dochodach.
Ministerstwo chwali się, choć to porażka Ustawa żłobkowa to porażka. Zdaniem ekspertów, same przepisy nie są złe, ale na ich wprowadzenie potrzeba więcej pieniędzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)