Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska pohandluje CO2 z Hiszpanami

0
Podziel się:

Oba kraje podpiszą umowę na sprzedaż nadwyżek jednostek emisji dwutlenku węgla.

Polska pohandluje CO2 z Hiszpanami
(kokkinaki/iStocphoto)

Oba kraje podpiszą dziś umowę na sprzedaż nadwyżek jednostek emisji dwutlenku węgla. Zarobimy na tym 25 milionów euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje związane z ochroną klimatu.

Konsultacjom w Sopocie przewodniczyć będą premierzy Donald Tusk i Jose Luis Zapatero. Wezmą w nich udział między innymi ministrowie spraw zagranicznych, środowiska, rolnictwa i obrony narodowej. Tematem rozmów będą: ochrona klimatu, energetyka i kwestie unijne.

Mikołaj Dowgielewicz, minister do spraw europejskich poinformował, że przedstawimy nasze postulaty wobec prezydencji Hiszpanii w Unii Europejskiej. Od pierwszego stycznia to Madryt będzie kierował pracami Wspólnoty.

Szefowie rządów będą rozmawiać także o unijnej polityce obrony i bezpieczeństwa, a także o funkcjonowaniu Unii po wejściu w życie traktatu lizbońskiego. W Europie trwa dyskusja na temat obsady stanowisk przewodniczącego Rady Europejskiej i wysokiego przedstawiciela do spraw polityki zagranicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

UE walczy z emisją CO2
*UE ograniczy emisję CO2 przez samochody dostawcze * Po samochodach osobowych, Komisja Europejska zaproponowała ograniczenie emisji CO2 także przez samochody dostawcze - do roku 2016 ich producenci będą musieli stopniowo zejść do pułapu 175 g/km, pod groźbą kar finansowych.
*Polska zawetuje klimatyczny pakt w UE? * Warszawa nie zgodzi się na zaakceptowanie tak zwanego mandatu na rozmowy na szczyt klimatyczny w Kopenhadze, jeżeli wcześniej unijne rządy nie ustalą, kto i ile zapłaci za pomoc dla najuboższych krajów świata.
*Klimatyczny impas w UE. Biedni nie chcą płacić * Komisja Europejska odwleka konkretne propozycje, jak podzielić między kraje członkowskie UE koszty walki ze zmianami klimatycznymi w krajach trzecich.
*Polska się buntuje. Niech płacą bogaci * Bojąc się poniesienia zbyt dużych kosztów wsparcia krajów trzecich w walce ze zmianami klimatycznymi, Polska zamierza walczyć na najbliższym unijnym szczycie, by to najbogatsze kraje UE i reszty świata poniosły większość kosztów

*

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)