Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk: Unia fiskalna nie może dzielić Europy

0
Podziel się:

Szef rządu podkreślił, że Polska nie zgodzi się na pakt, który podzieli członków UE.

Tusk: Unia fiskalna nie może dzielić Europy
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier Donald Tusk podtrzymał stanowisko Polski w kwestii paktu fiskalnego, który ma być dziś po południu negocjowany w Brukseli. Szef rządu - po spotkaniu z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schultzem - podkreślił, że nasz kraj nie zgodzi się na pakt, który zagrozi pozycji Wspólnoty i podzieli jej członków.

- _ Chcemy zatem takiego kształtu paktu fiskalnego, który zapewniając mocne zarządzanie gospodarcze jednocześnie wzmocni, a nie osłabi wspólnotę europejską w sensie politycznym _. _ Polska jest w stanie wziąć na siebie tę odpowiedzialność, ale pod warunkiem, że będzie miała wpływ na realizację jego postanowień _ - mówi Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Donald Tusk podkreślił, że nasz kraj opowiada się równocześnie za łożeniem nakładów finansowych na rozwój gospodarczy wspólnoty i jej poszczególnych członków.

- _ Nie może być tak, że tylko oszczędzamy, a nie myślimy o nowych miejscach pracy, o wzroście gospodarczym _ - tłumaczył premier. - _ Chcemy mocnego zarządzania gospodarczego w Europie. Dla Polski zapisy w pakcie mało odważne, spodziewamy się natomiast negatywnych skutków politycznych tego paktu _ - dodał.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Polski premier rozmawiał przez pół godziny, między innymi o pakcie, z szefem Parlamentu Europejskiego, Martinem Schulzem. Schulz mówił na tej samej konferencji, że europarlament uważa pakt za mało zrównoważony.

Czytaj więcej o unii fiskalnej
Tusk: Trzeba decyzji, nie ma więcej czasu Tusk powiedział, że na szczycie w Brukseli trzeba przyjąć konkretny i dokładny plan działań antykryzysowych.
Tusk będzie pytał Unię, co po kryzysie Dziś szczyt UE. Mikołaj Dowgielewicz zapowiada dyskusję o gospodarce.
Zalewski: Dziś odniesiemy sukces. Uda się Polityk twierdzi, że stanowisko naszego kraju jest popierane przez mocnych sojuszników, jak Niemcy czy ostatnio także Włochy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)