Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wzrost gospodarczy Brazylii wkrótce będzie najniższy w Ameryce Łacińskiej

0
Podziel się:

Wszystkie kraje regionu odczuły skutki globalnego kryzysu, ale spowolnienie wzrostu gospodarki brazylijskiej jest największe, a przyczyną stały się zbyt małe inwestycje.

Wzrost gospodarczy Brazylii wkrótce będzie najniższy w Ameryce Łacińskiej
(abdallahh/CC/Flickr)

Średni wzrost gospodarczy Brazylii, dotychczasowej lokomotywy gospodarczej Ameryki Łacińskiej, w latach 2011-2013 wyniesie 2,4 proc. PKB i będzie jednym z najniższych w regionie, podczas gdy na czoło wysunęła się gospodarka peruwiańska, jako najbardziej dynamiczna w regionie.

Wielki brazylijski dziennik _ Folha de Sao Paulo _, który powołuje się m.in. na badania prowadzone przez bank HSBC i bank Itau, drugi co do wielkości prywatny bank Brazylii, podaje, że w tym samym okresie przyrost gospodarczy w Peru będzie nie mniejszy niż 6,4 proc. PKB.

Drugie miejsce zajmie Ekwador z przyrostem równym 5,5 proc. PKB, dalej są: Chile - 5,4 proc. PKB, Kolumbia i Boliwia - po 5 proc., Argentyna - 4,9 proc., Urugwaj - 4,6 proc., Gujana - 4,5 proc., Surinam - 4,5 proc., Meksyk - 3,9 proc., Paragwaj i Wenezuela - po 3,2 proc. PKB.

Według głównego ekonomisty banku Itau, Ilana Goldfajna, wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej odczuły skutki globalnego kryzysu, ale spowolnienie wzrostu gospodarki brazylijskiej jest największe, a przyczyną stały się zbyt małe inwestycje, które utrzymują się na poziomie 18 proc. PKB.

W przypadku Peru i Ekwadoru, dwóch krajów Ameryki Łacińskiej osiągających najlepsze wyniki gospodarcze, odsetek ten wynosi około 25,4 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl
Brazylia w żałobie po śmierci architekta W Brasilii, futurystycznej stolicy będącej realizacją jego wizji, przed wszystkimi budynkami publicznymi flagi opuszczono do połowy masztów.
150 ofiar w miesiąc. Zakapturzeni na motorach Dwaj szefowie policji w Sao Paulo, największym mieście Ameryki Południowej, zostali zdymisjonowani.
Tak ma wyglądać wielki skok gospodarczy Całość nakładów na urzeczywistnienie rządowego planu wyniesie 66,5 miliarda dolarów. Ile czasu zajmie jego realizacja?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)