Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czwartkowy brak impulsów. Co ze złotym?

0
Podziel się:

Na rynku eurodolara obserwujemy dziś lekkie umocnienie się euro, choć w nocy przez chwilę górę zaczęła brać strona podażowa. Nadal znajdujemy się powyżej „psychologicznej" bariery 1,28 dolara.

Czwartkowy brak impulsów. Co ze złotym?

Na rynku eurodolara obserwujemy dziś lekkie umocnienie się euro, choć w nocy przez chwilę górę zaczęła brać strona podażowa. Nadal znajdujemy się powyżej _ psychologicznej _ bariery 1,28 dolara, a kurs w tej chwili wynosi 1,2852 dolara.

Wczorajszy brak porozumienia Eurogrupy i MFW w sprawie pomocy dla Grecji nie wywołał długotrwałej fali pesymizmu na rynku. Dziś odbędzie się spotkanie Antonisa Samarasa - premiera Grecji, z szefem Eurogrupy Jean-Claudem Junckerem, poinformowała w środę grecka telewizja NET TV. Spotkanie polityków ma odbyć się w Brukseli.

Podczas dzisiejszej sesji poznamy odczyty indeksu PMI dla przemysłu i usług dla Niemiec i Strefy euro, jednak cała sesja może być dość spokojna i pozbawiona impulsów z uwagi na Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych.

Senny początek złotego

Na wykresie par EUR/PLN i USD/PLN jesteśmy dziś świadkami dalszego umacniania się złotego, jednak nie jest ono duże i spowodowane jest wzrostem wartości eurodolara. Obecnie kurs naszej waluty wynosi 4,1173, gdy chodzi o EUR/PLN, zaś na parze USD/PLN 3,2029.

Podczas dzisiejszej sesji brak będzie mocnych impulsów mogących wzmocnić lub osłabić złotego. Nie sądzimy, aby dzisiejsze pojawienie się protokołu z posiedzenia RPP i odczyty dotyczące koniunktury gospodarczej w Polsce mogły zachwiać kursem złotego, stąd wzrok inwestorów będzie raczej skupiony na szerokim rynku, a kurs naszej waluty może być kształtowany przez podaż i popyt na eurodolarze.

Pan Andrzej Kaźmierczak, przedstawiciel Rady Polityki Pieniężnej, stwierdził dziś w wywiadzie dla Naszego Dziennika, że w końcu tego roku inflacja może już być poniżej 3% (przypomnijmy, że inflacja za październik wyniosła 3.4%), a przewidywania pokazują, że mniej więcej w połowie 2013 roku będziemy blisko celu inflacyjnego, gdzie inflacja będzie wynosiła 2,5%.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)