Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czy dzisiejsze dane osłabią dolara?

0
Podziel się:

Notowania azjatyckie przyniosły osłabienie waluty amerykańskiej. Maksimum euro wyniosło 1,4757.

Czy dzisiejsze dane osłabią dolara?

Notowania azjatyckie przyniosły osłabienie waluty amerykańskiej. Maksimum euro wyniosło 1,4757.

Dziś poznamy z Eurolandu wstępne dane o inflacji CPI za sierpień. Oczekuje się jej spadku do 3,9% z poprzednich 4. Potwierdzenie prognoz może nie wpłynąć na notowania eurodolara ze względu na zbyt małą różnicę. Odczyt stopy bezrobocia również nie powinien mieć wpływu na rynek. Z USA poznamy bazowy wskaźnik wydatków osobistych za lipiec. Oczekuje się jego wzrostu o 2,4%.

Indeks Chicago PMI spodziewany jest na poziomie 49,9 pkt, przy ostatnich 50,8. W przypadku potwierdzenia prognoz wartość dolara może ulec obniżeniu. Indeks nastroju Uniwersytetu Michigan szacuje się na niewiele wyższym poziomie 62,3 pkt. W związku z tymi danymi makroekonomicznymi może się dzisiaj pojawić większa zmienność na rynku eurodolara. Giełda w Nowym Jorku zyskała na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11715,18 pkt, tj. 1,85%. Powodem wzrostów mógł być finalny odczyt PKB za II kwartał.

Złoto pozostawało stabilne w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 830,70 a 836,55 usd/oz.

Sytuacja techniczna eurodolara: Duża zmienność na parze EUR/USD świadczy o braku zdecydowania wśród uczestników rynku co do dalszego kierunku zmian. Nocne minimum na poziomie 1,4670 sugerować może próbę wyrysowania odwróconej formacji głowy z ramionami. Realizacja tej formacji nastąpiłaby po pokonaniu poziomu 1,4805 z potencjalnym zasięgiem na 1,4850. Jednak dane makroekonomiczne mogą zmienić obraz rynku.

RYNEK KRAJOWY

Notowania na rynku krajowym przebiegały bardzo spokojnie. Wspólna waluta w stosunku do złotego pozostawała w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 3,3512 a 3,3465. Dolar natomiast nieznacznie stracił na wartości osiągając poziom 2,2680. Dziś poznamy wstępne dane o PKB za II kwartał. Pomimo gorszych odczytów makroekonomicznych oraz sytuacji gospodarczej na świecie dynamika wzrostu może sięgnąć około 5,5% w tym roku. Informacja o wzroście gospodarczym może wpłynąć na notowania naszej waluty. Giełda w Warszawie zyskała na wartości. Indeks WIG zamknął się na poziomie 2576,37 pkt., tj. 2,52%.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: EUR/PLN pozostaje w górnym zakresie zmian. Zachowanie takie może sugerować próbę dalszej deprecjacji złotówki. W związku z tym możliwe jest osiągnięcie poziomu 3,3625. Najbliższy opór dla pary USD/PLN można wyznaczyć na 2,2780, którego pokonanie może sugerować dalsza deprecjację złotego w kierunku 2,2960. Oczywiście nie należy zapominać o wpływie eurodolara na notowania tej pary.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)