Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rośnie szansa na odrobienie strat przez złotego

0
Podziel się:

W dalszym ciągu utrzymuje się duża zmienność na rynku eurodolara. W trakcie notowań azjatyckich zakres zmian był ograniczony poziomami 1,4178 i 1,4090.

Rośnie szansa na odrobienie strat przez złotego

*W dalszym ciągu utrzymuje się duża zmienność na rynku eurodolara. W trakcie notowań azjatyckich zakres zmian był ograniczony poziomami 1,4178 i 1,4090. *

Zachowanie rynku wskazuje na brak zdecydowania jego uczestników, co do dalszego kierunku zmian. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu oraz USA. W związku z tym dzisiejsze zmiany mogą być ograniczone wczorajszym minimum i maksimum. Giełda w Nowym Jorku straciła na wartości. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 11230,73 pkt., tj. (-2,43)%. Inwestorzy tym samym wyrazili opinię na temat udzielonej ostatnio pomocy Państwa dla firm finansujących sektor nieruchomości. Wynika z tego, że obawiają się oni konsekwencji finansowych dla budżetu USA. Ceny obligacji amerykańskich zyskały na wartości, co może zapowiadać kontynuowanie dotychczasowych zachowań na Wall Street.

Złoto podobnie jak waluty pozostawało w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 762,68 i 779,74 usd/oz.

O godzinie 08.06 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4138 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: po wczorajszym jak się okazało krótkotrwałym wyjściu notowań powyżej psychologicznej bariery 1,4200, kurs szybko wycofał się potwierdzając tym samym silną pozycję strony podażowej. Z technicznego punktu widzenia pozostajemy w konsolidacji umiejscowionej w dolnym zakresie ostatniej fali spadkowej. Układ taki wskazuje na możliwość kontynuacji aprecjacji waluty amerykańskiej. Ograniczonej zmienności sprzyja brak odczytów makroekonomicznych. Poranny układ na wskaźnikach technicznych intra day konsekwentnie sygnalizuje możliwość kolejnego ataku na minima. Lokalny opór wykreślić można na linii wczorajszego szczytu: 1,4225, wsparcie natomiast to obszar pomiędzy 1,4093 i 1,4046.

RYNEK KRAJOWY

Zachowanie naszego rynku nie dobiegało od zmian globalnych. Zakres zmian wspólnej waluty pozostawał ograniczony poziomami 3,4655 i 3,4696, a dolara 2,4420 i 2,4596. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z naszego kraju. W związku z tym w dalszym ciągu rynek nasz powinien pozostawać pod wpływem wydarzeń na świecie. Giełda w Warszawie straciła na wartości. Indeks WIG20 zamknął się na poziomie 2529,20 pkt., tj. (-1,25). Ze względu na wczorajsze zakończenie notowań za Oceanem dziś jest możliwe kontynuowanie zapoczątkowanego trendu.

O godzinie 08.10 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,4795, a za dolara 2,4691 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: USD/PLN - od początku wczorajszej sesji nie doszło do większych zmian. Kurs ustabilizował się w przedziale 2,4290 - 2,4580. Z technicznego punktu widzenia taka konsolidacja jest sygnałem utrzymującej się przewagi po stronie popytowej - zainteresowanej słabszym złotym. Silna korelacja z rynkiem eurodolara powoduje, że to właśnie tam szukać należy wskazań, co do dalszych zmian. Utrzymanie się cen powyżej wczorajszego dołka: 2,4290 w miarę upływu czasu zwiększy prawdopodobieństwo wygenerowania nowego lokalnego szczytu. Ważny będzie zwłaszcza przebieg pierwszej połowy dzisiejszej sesji.

Najbliższy opór zlokalizowany jest w pobliżu figury 2,4800. Wąski zakres zmian charakterystyczny stał się również dla rynku pary EUR/PLN. Tutaj ceny zakleszczyły się pomiędzy 3,4465 i 3,4800. Na rynku tej pary także widać objawy ,,zmęczenia" wzrostami, lecz widoczna od kilkunastu godzin konsolidacja nie pozwala wykluczyć jeszcze jednego podbicia cen. Najbliższa bariera to figura 3,5000. Sygnałem trwalszej korekty byłby spadek cen poniżej linii 3,4465 - 3,4400. Ze względu na znacznie mniejsze powiązanie tej pary z rynkiem EUR/USD spadek cen wydaje się bardziej prawdopodobny.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)