Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Waluty: Nerwowo na rynkach wschodzących

0
Podziel się:

Nerwowość inwestorów nie omija również rynku walutowego, choć akurat na kluczowej parze walutowej EURUSD robi się nieco spokojniej.

Waluty: Nerwowo na rynkach wschodzących

*Nerwowość inwestorów nie omija również rynku walutowego, choć akurat na kluczowej parze walutowej EURUSD robi się nieco spokojniej. *

Przypomnijmy, iż ostatnie spadki notowań na tej parze były głównie wynikiem nowych kłopotów w europejskim systemie bankowym, które okazały się niewiele mniej poważne niż te w USA.

Wczoraj jednak na parze EURUSD mieliśmy do czynienia z uspokojeniem, połączonym nawet z próbą pewnego odreagowania. Para rosła w pewnym momencie w pobliże 1,3750, choć ostatecznie powróciła w okolice 1,36. Silne zmiany za to na rynku jena.

Odreagowanie w górę na USDJPY, które miało miejsce wczoraj rano okazało się krótkotrwałe. Japońską waluta znów była chętnie kupowana po wejściu na rynek inwestorów amerykańskich, zaś w trakcie notowań w Azji kurs obniżył się do zaledwie 99,58 - poziomu najniższego od końca marca. To przekłada się również na waluty rynków wschodzących, wczoraj nadal traciło peso - już 14 proc. od przyjęcia Planu Paulsona w piątek.

Waluty naszego regionu zachowują się znacznie spokojniej - wczoraj złoty umacniał się wobec euro i dolara. Po wypowiedzi ministra Rostowskiego (iż kalendarz przyjęcia euro nie jest zagrożony z powodu kryzysu) oraz krótkotrwałym odbiciu w górę na EURUSD notowania USDPLN obniżyły się nawet poniżej poziomu 2,48, zaś EURPLN w okolice 3,4060, jednak ostatecznie umocnienie dolara wobec euro pod koniec naszej sesji i umacnianie się jena przyczyniły się do zamknięcia na poziomach wyższych o ok. 3 grosze.

Złoty nie zareagował jeszcze jednak w pełni na to co wydarzyło się późnym popołudniem i w nocy, stąd dziś można spodziewać dość wyraźnego osłabienia, podobnie jak w przypadku tureckiej liry i południowoafrykańskiego randa, które póki co od piątku tracą po ok. 7-8%.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)