Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

PiS uderzył w rozwodników. "Polski ład" niepostrzeżenie zabrał ulgi podatkowe

321
Podziel się:

Zasądzenie wobec rozwiedzionych rodziców opieki naprzemiennej oznacza utratę ulgi podatkowej dla osób samotnie wychowujących dziecko - informuje "Gazeta Wyborcza". To głównie cios w rozwodników, których liczba rośnie. W 2022 r. rozwodów było o ponad 17 proc. więcej niż w 2021 r.

PiS uderzył w rozwodników. "Polski ład" niepostrzeżenie zabrał ulgi podatkowe
Samotni rodzice stracili na "Polskim ładzie" (East News)

Jeżeli wobec rozwiedzionych rodziców została zasądzona opieka naprzemienna, jeszcze niedawno każdy z nich mógł korzystać z ulgi dla osób samotnie wychowujących dziecko. "Polski ład" to jednak zmienił - informuje "Gazeta Wyborcza".

To ogromny cios głównie dla rozwodników. Ulga daje bowiem możliwość odliczenia podatku od połowy uzyskanych dochodów. "Teraz opieka naprzemienna uniemożliwia skorzystanie z ulgi" - zaznacza gazeta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Game Industry Conference 2024 - rozmowa z Michałem Skrzywankiem

Rośnie liczba rozwodów w Polsce

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że rośnie liczba rozwodów w Polsce. W ubiegłym roku formalnie rozstało się 61 tys. małżeństw. To o ponad 9 tys. więcej niż rok wcześniej.

Tym samym co trzecie małżeństwo w kraju kończy się rozwodem. Polska jest pod tym względem podobna do np. Irlandii, Włoch czy Rumunii. W większości europejskich państw, zwłaszcza północnych, rozwodzi się połowa małżeństw - pisze "GW".

Małżonkowie w Polsce, jak wynika z danych GUS, przeżywają wspólnie ok. 14 lat. Średni wiek rozwodzących się mężczyzn w 2021 r. wynosił 42 lata, a kobiet 40 lat. Najczęściej podawanymi powodami rozstania są m.in. "niezgodność charakterów", "alkoholizm", "niedochowanie wierności" oraz "nieporozumienia na tle finansowym".

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami ekonomicznymi i biznesowymi, skorzystaj z naszego Chatbota, klikając tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(321)
WYRÓŻNIONE
Ryszard S.K.
2 lata temu
Codziennie widzę w TV prośby o pomoc i wpłatę nawet drobnych kwot na leczenie lub operację dziecka, bo NFZ nie refunduje. Pytam. Gdzie jest rząd? Przecież dbałość o zdrowie własnego narodu jest sprawą nadrzędną. Stać państwo na jałmużnę w wysokości 2,7 miliarda złotych dla telewizji a nie stać na kilka milionów by uratować dziecko? Gdy widzę te obłudne mordy, to modlę się do Boga by zesłał na nich długą i bolesną starość.
Stop
2 lata temu
Nade mną w bloku mieszka szemrana para, dzieci czwórka, oboje nie pracują, to widać żyją z socjalu.Zabrać takim naciągaczom za nasze ciężko zapracowane pieniądze.
axata
2 lata temu
jeżeli ktoś wychowuje dzieci naprzemiennie to nie wychowuje go samotnie. W tym stwierdzenie nie odnosimy się do polityki tylko do logiki, ale dla niektórych to za trudne do pojęcia.
NAJNOWSZE KOMENTARZE (321)
Zalosne
2 lata temu
Ho Ho ,to Polacy coś mogą jeszcze napisać? Poproszę o kolorowe kredki.
kiwadło
2 lata temu
Wiele tkz rozwodów jest fikcyjnych dla podwójnej kasy. Niedaleko mieszka matka z piątką dzieci, fikcyjnie samotna, ojciec dzieci rzekomo nieznany , mieszka z nimi wspólnie od zawsze tylko bez ślubu.
f 22
2 lata temu
to tu polacy jeszcze moga zostawiac komentarze ? Nie zablokowano im tej opcji ? Ciekawe ?
a.g
2 lata temu
W takiej sytuacji nie ma co mieć dzieci. Nie dość, że mąż ugania się za panienkami , pije, bije, poniża masz być przy nim, bo twoje dziecko będzie karane dwa razy, raz przez ojca, drugi raz przez państwo. Chyba nie tak dąży się do zmniejszania liczby rozwodów. Rodzina i dzieci powinny być najważniejsze, ale rodzina dysfunkcyjna, nie radząca sobie z codziennością wypacza psychikę dziecka. Trzeba poprawić kształcenie w szkołach, a nie na siłę dążyć do zwiększenia liczby wierzących.
rozsądny
2 lata temu
I podziwiam ten aplauz dla panienek, co to nie chcą mieć dzieci. To jest społecznie szkodliwe. Albo zabraknie nam rąk do pracy i składek na ubezpieczenia społeczne, albo będziemy mieli muzułmańskie miasta. Uważam, że system podatkowy powinien "doceniać" takie panienki.
...
Następna strona