Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miller o podatkach

0
Podziel się:

Stawki PIT 19,30,40 proc. pozostaną w przyszłym roku prawdopodobnie bez zmian. Premier Leszek Miller nie wyklucza wprowadzenia w 2005 roku podatku liniowego

.

"Obecnie podejmujemy decyzje na 2004 rok. Jeśli chodzi o 2005 rok, pozostawiamy przestrzeń do dyskusji, ponieważ - być może - trzeba będzie uwzględnić tą dyskusję, która się zaczęła, o podatku liniowym" - poinformował premier w poniedziałek w programie I PR.

"Gdyby się okazało, że ta operacja przyniesie spodziewane rezultaty, to oczywiście trzeba spróbować" - dodał.

Ministrowie zebrani w niedzielę na nieformalnym roboczym spotkaniu rządu uzgodnili w dużej części zmiany w ustawie o PIT. Rzecznik rządu Michał Tober zapowiedział, że rząd przyjmie projekt ustawy w najbliższy wtorek.

Premier nie chciał podawać szczegółów uzgodnień ministrów, zasugerował jednak, że podatki mogą pozostać na niezmienionym poziomie, zwiększona natomiast zostanie kwota wolna od podatku.

"Minister Andrzej Raczko wykonał w ostatnich dniach gigantyczną pracę, w toku trudnych dyskusji z ministrami uzgadniał wczoraj wszystkie szczegóły, dokonaliśmy ostatnich konsultacji, tak, aby mieć pewność, że jutro projekt zostanie przyjęty" - powiedział premier.

Dodał, że w założeniach przyszłorocznego budżetu, przygotowanych przez byłego ministra finansów Grzegorza Kołodkę, mogą nastąpić "jakieś przesunięcia", będzie to jednak uzależnione od wyników konsultacji z partnerami społecznymi, na forum Komisji Trójstronnej.

Na pytanie, czy rząd planuje likwidację ulg, premier odpowiedział: "Należy mieć baczenie na sytuację rodzin o najniższych uposażeniach, tych, które znajdują się w trudnej sytuacji. Jutrzejsza dyskusja związana z podatkiem od osób fizycznych na pewno ten punkt widzenia uwzględni".

W ubiegłym tygodniu Rada Ministrów zdecydowała o obniżeniu podatku od osób prawnych (CIT) do 19 proc. od 2004 roku, z 27 proc. obecnie.

podatki
pit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)