Na skróty
Walcz o pełne odszkodowanie OC
2008-03-25 06:00

Walcz o pełne odszkodowanie OC

Autor: Marek Knitter

1 / 2
Walcz o pełne odszkodowanie OC
[fot: PAP / EPA]

Za wypadek samochodowy można otrzymać nawet 1,5 mln euro odszkodowania. Nieważne, czy do kolizji doszło wczoraj czy kilka lat wcześniej. Money.pl radzi jak odzyskać należne odszkodowanie.

W Polsce rocznie dochodzi do ok. 50 tys. wypadków drogowych. Tylko w ubiegłym roku zginęło w nich 5,5 tys. osób, a obrażeń ciała doznało ponad 63 tys. osób. Okazuje się, że blisko połowa poszkodowanych nie próbuje dochodzić pełni swoich praw, albo zadowala się tym co otrzyma na swoje konto od ubezpieczyciela.

Zdarzył się wypadek:

Jeżeli doszło do kolizji to mamy prawo żądać od kierowcy, uczestniczącego w wypadku, aby podał swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące ubezpieczyciela, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Dzięki temu będziemy wiedzieli do kogo wystąpić o odszkodowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Komunikacyjne OC


Jeżeli w wypadku nikt nie został zabity lub ranny, nie ma obowiązku wzywania policji. Jeżeli sprawca wypadku nie poczuwa się do winy, albo podane przez niego podane dane budzą wątpliwości, warto jednak to zrobić. Notatka urzędowa stanowi dla ubezpieczyciela dowód, że określone zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.

Dobrze też upomnieć się, aby ujęci zostali w niej poszkodowani pasażerowie. Jeżeli na kierowcę zostanie nałożony mandat karny, a ten nie odmówi jego przyjęcia, kwestia odpowiedzialności zostaje szybko rozstrzygnięta

ZOBACZ TAKŻE:

Odszkodowania z OC również dla pasażerów


Osoby nawet bardzo poważnie poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych często nie zdają sobie sprawy, że ubezpieczyciel sprawcy powinien zrekompensować doznane krzywdy i zwrócić wszystkie koszty związane z leczeniem.

Krok po kroku

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania należnego odszkodowania jest zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela. Sam sprawca ma obowiązek poinformowania swojego ubezpieczyciela o spowodowaniu wypadku, ale bardzo często go nie dopełnia. Poza tym ubezpieczyciele nie wypłacają odszkodowania automatycznie, jeżeli nie wystąpi się do nich z żądaniem.

Po odszkodowanie najlepiej wystąpić niezwłocznie po wypadku, bo wtedy doznane obrażenia są najbardziej widoczne, a poniesione koszty łatwiej udokumentować i podsumować. Można to jednak zrobić także później. Roszczenia za szkody na osobie przedawniają się dopiero po trzech latach, ale termin ten zaczyna biec dopiero odkąd poszkodowany dowiedział się o tym, kto ją wyrządził. Jeżeli umorzono postępowanie karne w sprawie wypadku z powodu niewykrycia sprawcy, odszkodowanie wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, do którego należałoby się zgłosić w ciągu trzech lat od uprawomocnienia się stosownego postanowienia prokuratury.

Dzięki zmianom zeszłorocznym prawa cywilnego, w przypadku skazania sprawcy wyrokiem karnym termin przedawnienia nie może upłynąć wcześniej niż 20 lat od wypadku, bez względu na to, że szkoda i sprawca były wcześniej znane. Dla osób, które ucierpiały w wypadku nie mając ukończonych 18 lat termin przedawnienia nie może upłynąć wcześniej niż dwa lata od uzyskania przez nie pełnoletniości.

Jeżeli nie upłynął termin przedawnienia można wystąpić o odszkodowanie, także gdy dolegliwości dawno już ustały. Nie stoi temu też na przeszkodzie otrzymanie odszkodowania z własnego ubezpieczenia NW, bo to niezależne świadczenie.
Suma gwarancyjna ubezpieczenia OC za jedno zdarzenie wynosi 1,5 mln euro, a po dostosowaniu naszego prawa do wymogów UE będzie to aż 5 mln euro. Oznacza to, że do takiej sumy ubezpieczyciel pokrywa szkody wynikające z jednego wypadku.

Wysokość świadczeń w konkretnej sprawie może zostać ustalona na trzy sposoby: na mocy decyzji zakładu ubezpieczeń, na podstawie ugody, albo w orzeczeniu sądu cywilnego, ewentualnie w wyniku wytoczenia tzw. powództwa adhezyjnego (podstawowym jego zadaniem jest ułatwienie pokrzywdzonemu uzyskania odszkodowania, względnie
zadośćuczynienia) w sprawie karnej.

Idziemy na ugodę?

Zakład ubezpieczeń może nam zaproponować takie właśnie rozwiązanie, kusząc szybką wypłatą gotówki. Podjęcie decyzji nie powinno być jednak pochopne, bo zawarcie ugody zazwyczaj oznacza zrzeczenie się dalszych roszczeń związanych z wypadkiem, a ich wielkość może być znacznie wyższa niż się wydaje.

Tymczasem z ugody bardzo trudno się wycofać i jej podważenie możliwe jest praktycznie tylko przed sądem w przypadku udowodnienia, że podpisanie nastąpiło w sytuacji różnego rodzaju zaburzenia czynności psychicznych, w wyniku wprowadzenia w błąd, na skutek groźby lub podstępu.

W większości przypadków wypłata odszkodowania następuje decyzją ubezpieczyciela, po przeprowadzeniu tzw. postępowania likwidacyjnego. W toku tego postępowania zakład ubezpieczeń powinien zgromadzić całą niezbędną dokumentację, na podstawie której ustali przebieg zdarzenia drogowego i jego wszystkie skutki. W przypadku obrażeń ciała, czyli tzw. szkód osobowych skutki te wiążą się z doznanymi urazami.

W praktyce ubezpieczyciele oczekują, iż to sam poszkodowany zbierze i przedstawi im tę dokumentację. Warto zauważyć, że wysokość odszkodowania jest wprost proporcjonalna do skali doznanych obrażeń, wiec ich wykazanie jest w dobrze pojętym interesie osoby zgłaszającej roszczenie.

Ubezpieczyciel zgodnie z prawem powinien wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkody, a w sprawach bardziej skomplikowanych w ciągu 90 dni. Jeżeli przeciwko sprawcy wypadku toczy się jeszcze postępowanie karne, towarzystwa ubezpieczeniowe próbują na tej podstawie przeciągać wypłatę odszkodowania nawet, gdy wina sprawcy jest ewidentna. Nierzadko zdarza się też, że ubezpieczyciele wstrzymują wypłatę do zakończenia leczenia przez poszkodowanego, a to może przecież trwać bardzo długo.

Tagi:ubezpieczenie, odszkodowanie, oc, wypadek, wypadek samochodowy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Wypłata po złożeniu pozwu

WalczOpełneOC / 77.89.93.* / 2015-05-21 21:11
"Ugoda buduje, niezgoda rujnuje" - taka zasada przyświeca nam w prowadzeniu sporów. Wykorzystujemy pełen wachlarz narzędzi w optymalnym rozwiązaniu sprawy. Jednak w uzasadnionych wypadkach wniesienie powództwa może dać niespodziewane efekty, tak było w ostatnio prowadzonej sprawie, gdzie po wniesieniu powództwa w marcu 2015 roku, klient uzyskał całość żądanego roszczenia z uwagi na to, że pozwany Ubezpieczyciel uznał w całości powództwo. W przypadku jeśli borykacie się Państwo z podobnymi sprawami, można się kontaktować z kancelarią bezpośrednio na maila: kancelaria.prawna.mdp@gmail.com

Maile są odbierane na bieżąco i również staramy się odpowiedzieć tego samego dnia dzięki temu, że jesteśmy wyposażeni w smartphony i możemy szybko zareagować w podbramkowych sytuacjach.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

moniaczek8901 / 2015-02-20 11:38
Witam serdecznie.

Proszę o poradę w poniższej sprawie. Moja babcia (wiek ponad 80 lat) został potrącona na przejściu dla pieszych (około 2 miesięcy temu) przez kierowcę. Sąd uznał ewidentną winę kierowcy (zabrał mu prawo jazdy i nałożył karę). W skutek wypadku zostały zniszczone okulary, okrycie wierzchnie (całe we krwi), kierowca nie wezwał karetki tylko sam wpakował babcię do samochodu i zawiózł do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie kości strzałkowej (noga), złamanie kości promieniowej (ręka-która została nastawiona, jednak nastawienie okazało się niewystarczające i została wykonana operacja). W chwili obecnej zostały już wyciągnięte druty z ręki i zdjęta szyna, jednak ręka nie jest sprawna (nastąpiło trwałe zmniejszenie zakresu jej ruchomości w nadgarstku, dodatkowo w skutek bardzo niekorzystnego złamania niemożliwe było idealne odtworzenie anatomicznych stosunków poszczególnych kości między sobą co powoduje w chwili obecnej bardzo bolesne drętwienia i sinienia palców -babcia jest ciągle na tabletkach przeciwbólowych), dodatkowo był rozcięty łuk brwiowy (nałożono kilka szwów), liczne zadrapania i zasiniaczenia (mamy zdjęcia).

1) Proszę o poradę o jakie odszkodowanie i w którym miejscu może się starać moja babcia.

2) Czy można wliczyć koszt opieki nad babcią? (złamana została ręka prawa co uniemożliwiło babci wykonywanie podstawowych czynności-konieczna była pomoc cioci, która zrezygnowała w tym czasie ze swoich zajęć).

3) Czy można starać się o zwrot kosztów paliwa (była wielokrotnie wożona do szpitala samochodem na konsultacje, zdjęcie szwów itp)

Bardzo proszę o pomoc,
pozdrawiam
 
wielecki / 37.30.16.* / 2015-03-13 22:42
Jak przychodzi co do czego to sie okazuje ze jednak sporo kierowców na OC sie nie decyduje.Ale co w tym jeszcze jest dziwnego szukaja tez i marnych mechaników-czego zupełnie nie rozumiem.A to wielki błąd-bo wiadomo ze np.ASO sa drogie,ale pozostaja jeszcze dobre serwisy jak chociazby Autoreduta.
 
Katarzyna902 / 94.254.209.* / 2015-02-23 18:51
Witam, prosze o kontakt na maila jezeli to mozliwe. katarzyna_barska@interia.pl
Mogę wyjasnic i pomoc w sprawie.
 
no to ciężkie pytanie / 79.188.202.* / 2015-01-16 23:44
Czy jak nie podpisałam ugody i ubezpieczyciel wypłacił mi należne pieniądze to czy podpisując ugodę po 3 latach dostane resztę pieniędzy które ubezpieczyciel mi oferował za podpisanie ugody?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

taabitha / 83.22.132.* / 2014-11-19 13:33
Powiem tak, odnośnie firm pomagających uzyskać odszkodowania, jak votum. Nie każdy im wierzy, ok. ALe ktoś kto znalazł się w takiej sytuacji, w której już mu ręce opadają, bo ubezpieczyciel chce mu dać śmiesznie małe odszkodowanie lub nie chce dać w ogóle, wie jak to jest. Jak nie wiesz gdzie iść, jakie wypełnić papiery, a masz się sądzić. I wtedy naprawdę warto jest chociaż rozważyć taką firmę.
 
kk8009 / 5.60.42.* / 2014-12-07 01:17
Przeciez to wszystko jest w ustawie.Odszkodowanie sue nalezy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

Piter981 / 95.155.70.* / 2014-11-16 11:44
Polecam Kancelarię Cito w Krakowie, miałem tam szkodę na pojeździe, załatwili sprawę bardzo szybko i skutecznie

oc FIRMY ELEKTRYCZNEJ

pablooo79 / 83.5.108.* / 2014-10-28 21:34
Szukam bardzo dobrego adwokata, do zaspokojenia moich roszczeń z tytułu wadliwej wymiany licznika energii elektrycznej

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

mira1956 / 212.59.234.* / 2014-07-01 17:14
w styczniu tego roku maz mial wypadek samochodowy w ktorym byl poszkodowany przebywal w szpitalu 5 dni mial skrecenie kregoslupa szyjnego i sluczenie zeber jechal do pracy do dnia dzisiejszego jest na zwolnieniu lekarskim od 2 07 2014 ma przyznana przez zus rehabilitacje zglosilam sprawe o zadoscuczynienie do ubezpieczyciela sprawcy a ten zaproponowal mi 1000 zl zadoscuczynienie nie zaplacil za leki ktore byly niezbedne w leczeniu m/inn zastrzyki przeciwbolowe ktore kosztowaly 500 zl do tej pory maz nie jest zdolny do pracy
 
kk8009 / 31.2.77.* / 2014-12-07 23:17
1000 to smiech na sali
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

Ural / 46.28.108.* / 2014-05-15 22:55
Z Oc należy nam się jeszcze auto zastępcze. Jak potrzebny to panek sa ma najwięcej oddziałów w Polsce praktycznie każde większe miasto i można brać za free
 
Darek2221 / 178.37.9.* / 2014-05-25 10:37
"Z Oc należy nam się jeszcze auto zastępcze. Jak potrzebny to panek sa ma najwięcej oddziałów w Polsce praktycznie każde większe miasto i można brać za free "
Tylko najlepiej omijać załatwianie przez TU, trzeba indywidualnie można i wtedy bezpośrednio. Będzie znacznie lepiej.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

MateuszMateoMat / 37.128.9.* / 2014-05-04 02:07
Polecam te bezpłatne porady przez telefon w dużych odszkodowaniach! Zupełnie za darmo i w pół godzin mi Pani wszystko wyjaśniła co mam robić. Sprawy nie wzięli bo jak szkoda 150 zł to dla nich za mało. Ale z pomocy tej Pani co imienia nie zapamiętałem jestem bardzo rad. W innych firmach jak mówiłem jaka szkoda to dowiedzenia by nie napisać gorzej i zero jakiejś porady.

Dlatego polecam tel. 22 435 89 32
www.duzeodszkodowania.com

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

jaś / 178.212.24.* / 2014-04-11 17:33
Dlaczego trzeba walczyc prosić się.Jest ustawa i k.C sama firma winna wysłać druki do wypełnienia,a nie na NW wysłali a na oc juz nie.Za moich młodych lat było PZU i od razu załatwiali jak się należy.A teraz magistrow naprodukowali i firm odszkodowawczych i jedni z drugich żyją.Szkoda ze nie ma Komitetow PZPR gdzie na skargę do księdza,on tez żyje z biedoty jak kazdy aby omamić

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

poszkodowanydd / 89.78.216.* / 2014-03-21 12:30
Witam!
Dnia 4.02.2014 podczas drogi do pracy, zostałem potrącony na przejściu dla pieszych z winy kierowcy - nie ustąpił mi pierwszeństwa kiedy byłem już na pasach.
Potrącenie było dosyć poważne, nieprzytomny trafiłem do szpitala w którym spędziłem 7 dni.
Rozpoznanie: ZŁAMANIE TRZONU KOŚCI PISZCZELOWEJ LEWEJ, ZŁAMANIE GŁOWY KOŚCI STRZAŁKOWEJ LEWEJ, ZŁAMANIE KOŚCI NOSA, RANA CIĘTA RĘKI PRAWEJ, RANY CIĘTO SZARPANE ŁUKU BRWIOWEGO, POWŁOK GŁOWY I OKOLICY GRZBIETU NOSA.
Wypisany po 7 dniach do domu z gipsem udowym pełnym dostałem zwolnienie na 2 miesiące tj. od 04.02.2014 do 1.04.2014.
Cierpienie spowodowane złamaną nogą było ogromne, nie przespałem żadnej nocy przez prawie miesiąc, byłem na silnych lekach przeciwbólowych.
Zostałem wezwany na komendę policji w sprawie złożenia zeznań.
Policja ,która zjawiła się na miejscu wypadku sporządziła notatkę niestety nie spisali numeru polisy oc sprawcy. Policjant ,który zajmuje się sprawą dopiero wczoraj podał mi numer polisy oc. Mam 22 lata, czytałem dużo w internecie na temat pozyskiwania odszkodowania z oc sprawcy niestety dalej mam pewne wątpliwości:
1.Jakie dokumenty powinienem złożyć?
2.Czy powinienem skorzystać z pomocy firmy odszkodowawczej, podobno jeśli działa się na własną rękę firmy zaniżają wypłacane świadczenia
3. Czy mam korzystać z rehabilitacji na NFZ czy prywatnie i dostanę zwrot ?
4. Po tym wypadku boję wyjść z domu nawet o kulach, kiedy widzę przejście dla pieszych dostaję dreszczy, czy jeśli pójdę do psychologa dostanę zwrot kosztów ?
5. Po wypadku mam sporo blizn na twarzy, wstydzę się wychodzić z nimi z domu, czy to wpływa jakoś na wysokość odszkodowania? Chciałbym w przyszłości usunąć laserowo te blizny z twarzy.
6. Czy rzeczy osobiste które zostały zniszczone podczas wypadku też należy uwzględnić?(Telefon oraz ubrania)

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na moje pytania.
 
kk8009 / 5.60.42.* / 2014-12-07 01:15
Troche duzo opisywania .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: co zrobić ??? pomocy !!!

dorota636 / 83.28.119.* / 2014-02-25 09:22
witam wszystkich!! w 2006r. moja mama zginęła w wypadku trzy tygodnie później zmarł mój ojciec (nie chorował) załamał się :( auto sprawcy wypadku było ubezpieczone w WARCIE do tej pory nie uzyskałam odszkodowania, moją sprawą zajmuje się VOTUM odezwali się w grudniu i wystąpili do Warty o odszkodowanie UGODĘ pierwsza propozycja była 30tyś. nie zgodziłam się druga 50tyś też się nie zgadzam i sprawę kierują do sądu... (CO MI ODRADZALI ALE SIĘ UPARŁAM i dalej nie wiem co mam robić trzymać się tego Votum czy iść prywatnie do prawnika.. proszę o pomoc bo to już za długo się ciągnie.... pozdrawiam
 
kk8009 / 5.60.42.* / 2014-12-07 01:10
Nie potrzebujesz prawnika ani votum.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC. VOTUM SIĘ MYLI W SWOJEJ OCENIE

mata / 164.127.38.* / 2014-01-21 14:42
Nie zgadzam sie, że tylko firma typu VOTUM może cokolwiek zrobić ,bo poszkodowany jest według nich, ciemna masa.Otóż pieniądze, które ubezpieczyciel wypłaca, to są kwoty bezsporne, czyli tak czy inaczej one zostaną wypłacone poszkodowanemu. A VOTUM nie raz stwierdza, że to jest kwota którą oni wywalczyli , no i wtedy poszkodowany musi im wypłacić procenty od tej kwoty.Spotkaliśmy się również z tym, że Votum wręcz nam odradzał dalszych postępowań, bo to i tak wysoka kwota, jaką nam wypłacili.Co bardzo to nas zdziwiło.Wywalczyliśmy sami 10-razy większą kwotę ,niż na początku dostaliśmy. Ludzie, sądy nie są takie straszne, jak nas ,poszkodowanych, straszą.To jest normalne, każdy stara się na swoją stronę przeciągnąć, co nie jest dziwnym. Olać dziadów i naciągaczy. Polak potrafi ,z opłat jesteśmy zwolnieni, bo w sprawie o odszkodowania sądy nie pobierają opłat, jak nas straszyło Votum, i wyliczało astronomiczne sumy. Pozdrawiam poszkodowany.
 
kk8009 / 5.60.42.* / 2014-12-07 01:07
Popieram
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

Pablo1612 / 83.11.45.* / 2013-12-17 21:41
Witam. Dwa tygodnie temu moja mam została potrącona na przejściu dla pieszych na zielonym śiwtle. Wynikiem tego jest złamana kość piszczelowa nogi prawej. Sprawca wypadku przyznał się do winy. Moje pytanie brzmi: czego dokładnie mama może żądać od ubezpieczyciela OC sprawcy wypadku? Gips jest załozony na 4-6 tyg i później czeka ją około 6 tyg rehabilitacji. W tym momencie wystapiły juz dolegliwości związane z nadwyrężeniem stawów w nadgarstkach poprzez obciązenie dłoni przy poruszaniu się o kulach oraz strach przed samochodami. czego dokładnie można żądać od ubezpieczyciela OC sprawcy?
 
joanna461 / 171.25.198.* / 2014-01-24 14:39
Kancelaria Odszkodowawcza Cito Kraków dla mnie totalny profesjonalizm. Wszystko zgrabnie i ładnie i szybko poszlo. Przepływ dokumentów, informacji, mialam staly kontakt mailowy i telefoniczny z panem zajmującym się moją sprawą polecam, sam nie mam czasu na takie rzeczy, wolalam sprawę oddac profesjonalistom którzy znaja się na dochodzeniu odszkodowań.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

pytek. / 81.190.62.* / 2013-11-25 23:26

zdarza się też, że ubezpieczyciele wstrzymują wypłatę do zakończenia leczenia przez poszkodowanego,


A to na jakiej podstawie ?

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

asia407 / 77.253.57.* / 2013-11-23 10:12
Witam
mieliśmy wypadek mąż był sprawcą ja z córką jesteśmy "poszkodowane", znalazł mnie pan z firmy odszkodowawczej i twierdz, że mogę ubiegać się ja i córka odszkodowania z oc sprawcy- tylko obawiam się, że firma zarobi na mnie. Ja dostane może jakąś kase ale ubezpieczyciel obciąży męża cywilnie( mąż był trzeźwy). Czy to jakieś naciąganie? Chciałam dodać ,że na policji aby była kwalifikacja czynu jako kolizja a nie wypadek spisałam oświadczenie ,że nie będę ścigać męża z powodu tego zdarzenia .
 
Tomasz752 / 83.29.143.* / 2013-12-22 23:49
Mozna a nawet nalezy ubiegac sie o odszkodowanie,ubezpieczyciel moze tylko obciazyc wlasciciela poprzez utrate znizek z tytulu oc plus jakies dodatkowe koszty przez co polisa oc wzrosnie lecz nie sa to duze pieniadze w porownaniu z odszkodowaniem.Co do policji to nie ma znaczenia,chodziło by o "ukaranie" męza tudziez sprawa w sadzie grzywna odroczeniem prawa jazdy itp itd to nie ma znaczenia w stosunku do wyplaty odszkodowania.Na rynku jest wiele firm ktore specjalizuja sie w "wywalczaniu" odszkodowan lecz biora do ok 20% z wygranej sprawy ale mamy spokojna glowe i niczym sie nie martwimy,mozna walczyc na wlasna reke jak ktos ma odwage i sile-niezalezny rzeczoznawca-okreslenie wysokosci odszkodowania -pismo do ubezpieczyciela- w przypadku odmowy-co jest na poczatku dziennym-pozew w postepowaniu nakazowym do sadu miejsca Pani zamieszkania- sprawa wygrana w 100%,w przypadku gdy dochodzi do normalnej rozprawy tj z udzialem stron(w przypadku sprzeciwu w postepowaniu nakazowym-co TU czesto robia aby przedluzyc cala sprawe)-jest 90% szans iz na rozprawie nie zjawi sie zaden pelnomocnik strony pozwanej- wtedy jest krotka pilka-wygrana sprawa w tym samym dniu.Pozdrawiam

Re: Walcz o pełne odszkodowanie OC

Aurelia / 86.70.24.* / 2013-10-15 20:01
Miałam kolizję na parkingu we Francji. Sprawca skasował moje auto i auto znajdujące się za mną, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Zdążyłam tylko zanotować nr rejestracyjny samochodu sprawcy. Złożyłam powiadomienie i skargę na policji, ale policja francuska działa bardzo opieszale. Ponieważ moje auto dość wiekowe jest, nie opłacam AC, wiec wydawałoby się, ze muszę pokryć szkodę z własnej kieszeni. Otóż nie! W Polsce istnieje instytucja p.t.: Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgłosiłam szkodę przez internet i owo Biuro zajęło się moja sprawa. Wprawdzie procedura tez dość długo trwa, ale jestem dobrej myśli. Wszystkim poszkodowanym polecam te Instytucje, nie szukajcie pośredników, bo tylko wydłużycie sobie czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania.
Zainteresowanych odsyłam na stronę : www.pbuk.pl

Szerokości:)

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

eme / 89.70.58.* / 2013-06-28 07:49
Uwaga!!!! Zadni posrednicy w odzyskiwaniu odszkodowan!!!Zadna taka firma!!!!Tylko adwokat , nalezy sie dogadac mx 10% od wygeanej z pominieciem kwoty bezspornej. A wam nie wstyd oferowac takie uslugi?? Przy mecenasie jestescie Z E R E M Wasza praca ogranicza sie jedynie di korespondencji i pisania pozwow. Zaden z was nie bezdie reprezentowal klienta przed sadem , wasza praca sprowadza sie tylko do ugody z towarzystwem.Tyle w temacie.
 
mata / 164.127.38.* / 2014-01-21 14:08
tak jest ,to prawda .Naciągacze ,dorabiają sie na naszej niewiedzy.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

rd / 46.113.178.* / 2013-06-15 18:11
witam serdecznie,mam pytanie: 15 lat temu mialem powazny wypadek samochodowy mialem wtedy 16 lat.doznalem powaznego urazu: zlamanie kregow w kregoslupie,niedowlad. operacje pzu ustalilo 44%trwalego inwalidztwa.wyplacono mi odszkodowanie z puli oc-zadoscuczynienie31 tys.w nioslem sprawe do sadu ktory zasadzil mi dodatkowe 14 tys i rente kwartalna na zwiekszone potrzeby 100:(.Moj stan zdrowia sie pogorszyl.nigdy tez nie wystapilem o rente z tytulu pogorszenia widokow na przyszłość.moje pytanie czy moge jeszcze wnosic o dodatkowe zadoscuczynienie jesli ciagle odnosze jakies porazki z powodu niepelnosprawnosci jakie to moga byc kwoty,moze ktos profesjonalny mi doradzi
 
szalonydz / 193.238.67.* / 2013-06-27 13:48
Tak, ale musisz wykazać, że powstała nowa szkoda, a nie zwiększyła się stara.
Niestety zwiększenie starej wpływa tylko na wysokość renty przyznawanej regularnie. Jeżeli miałeś jednorazowe odszkodowanie niestety nie ma to wpływu.
Wniosek, potrzebujesz dobrze napisanego pozwu. Wydaje mi się, ze najłatwiej i najszybciej byłoby skorzystać z jakiegoś specjalisty od odszkodowań np. www.norisk.net.pl. Jest to o tyle wygodne, ze wynagrodzenie pobierają dopiero jak wygrają dla Ciebie sprawę.
 
Tomaszwaeawe / 83.29.143.* / 2013-12-22 23:57
Wszystkie firmy zajmujace sie tylko i wylacznie stricte walka o odszkodowania dla klienta pobieraja % przy wygranej sprawie,biora duzo i nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej
 
Kancelaria AnLex / 95.49.49.* / 2013-06-19 10:57
O dodatkowe zadośćuczynienie można wystąpić tylko w sytuacji, jeśli w chwili obecnej ujawniły się nowe skutki wypadku, w przeciwnym razie będzie to raczej niemożliwe.

Może powinien Pan wystąpić o waloryzację renty na zwiększone potrzeby tj. ustalić na nowo jej wysokość. Poza tym jeśli w następstwie wypadku utrzymuje się niezdolność do pracy można pomyśleć o rencie z tego tytułu.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

joanna337 / 37.225.49.* / 2013-06-05 12:37
Mam pytanie. Ostatnio cofajac,potracilam kobiete. Zlamalam jej reke. Nie bylo wzywanej policji, kobieta pojechala na pogotowie. Zaproponowalam spisac oswiadczenie do ubezpieczenia wlasnie. Auto jest zarejestrowane na mojego tate,ktory w lutym zmarl. Sprawa spadkowa jest w toku. Pytanie moje brzmi czy owa Pani moze chciec ode mnie czegos? Bo na ubezpieczenie jak mowie zgadzam sie,sama zaproponowalam i mysle ze nie bedzie miala z tym problemu.
 
eme / 89.70.58.* / 2013-06-06 07:43
Umowa OC jest zawierana na rok i ureguluje żądania

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Pablito34 / 2013-05-21 20:34
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie rozbitego auta które mi zostało.
Uszkodzone auto wyceniono mi na kwotę nie całe 2000zł,czy mogę sprzedać już to autko by mieć jakiekolwiek pieniądze ,czy też muszę je trzymać do finału całej tej sprawy ?

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Pablito34 / 2013-05-21 20:25
Witam.
Trzy tygodnie temu miałem wypadek samochodowy.
Jechałem drogą z pierwszeństwem nagle z prawej strony z bocznej drogi dojazdowej do posesji, wyjechała kierująca samochodem i zjechała mi drogę.Doszło do zderzenia pojazdów w wyniku czego oboje zostaliśmy zabrani do szpitala.W moim przypadku stwierdzono powierzchowne uszkodzenie kręgosłupa i nakazano noszenie kołnierza przez okres dwóch tygodni.Ale do rzeczy .Policja stwierdziła winę tej pani a ona się przyznała .Po oględzinach auta stwierdzono w moim przypadku szkodę całkowitą i przyznano mi odszkodowanie w wysokości prawie 9000zł.Niestety tydzień po otrzymaniu tej decyzji konsultant TU sprawcy stwierdził że wypłacą mi tylko połowę tej szkody ,gdyż sprawczyni skierowała sprawę do sądu że jechałem w obszarze zabudowanym 120km/h co jest kompletną bzdurą i resztę decyzji otrzymam po sprawie.Dziwi mnie czemu nie zostałem powiadomiony pisemnie o takiej sytuacji przez TU bądź sąd.Proszę o pomoc w tej sprawie.Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z przyczyn związanych z wypadkiem.
Pozdrawiam.
 
C. / 188.33.121.* / 2013-05-23 15:48
Proponuje wystrosować pismo z zadaniem wypłaty odszkodowania zgłaszając roszczenie o:
1) zadośćuczynienie
2) odszkodowanie
3) zwrot kosztów leczenia
4) zaliczkę na poczet ciągle ponoszonych kosztów leczenia i rehabilitacji.
Mają 30 dni na wypłatę.
Podejrzewam, że wypłacono i tak zaniżoną kwotę, albo tylko odszkodowanie pomijając zadośćuczynienie. Ponadto powinna przyjść pocztą decyzja od TU.
W razie pytań - e-mail
 
martaluda@poczta.fm / 89.68.23.* / 2013-04-19 19:19
witam.
wczoraj byłam uczestniczką kolizji.Auto nsjprawdopodobniej szkoda całkowita(wina drugiego kierowcy,dostał mandat) wczoraj nic mi nie było.Dziś obudziłam się z ostrym bólem brzucha,głowy oraz zawrotami.Na pogotowiu przebadał mnie lekarz wypisał leki przeciwbólowe kazał odpoczywać i zgłosić się do przychodni na kontrole za kilka dni. Ból głowy i brzucha nie ustąpił. Czy w takim wypadku mogę ubiegać się o odszkodowanie osobowe? czy dać sobie spokój i zająć się sobą?będę wdzięczna za pomoc...martaluda@poczta.fm
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
 
eme / 89.70.58.* / 2013-04-20 07:28
Mozesz , spisuj wszystkie wydatki, zbieraj ra chunki, idz na L4 jak najdluzej mozesz. Wszystko z polisy OC sprawcy. Zadośćuczynienie pewne.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

martino001 / 212.96.235.* / 2013-04-07 23:44
Witam Serdecznie!
Potrzebuje pomocy w odzyskaniu należnego mi odszkodowania!W 1999 r miałem wypadek samochodowy, zginęło 5 osób, sprawca został skazany na kare więzienia. Ja doznałem szeregu obrażeń min kręgosłupa i kilka lat później otrzymałem odszkodowanie od TU z polisy OC ale musiałem podpisać ugodę z TU. Wysokość odkodowania to kilkanaście tys zł co uważam za zbyt małą kwotę przy uznanym 51 % uszczerbku na zdrowiu!!! Proszę o pomoc w odzyskaniu odszkodowania od TU!!! email: martino001@o2.pl
 
eme / 89.70.58.* / 2013-04-20 07:32
Nie ma czegos takiego ze muiales podpisac ugode z towarzystwem. No chyba ze zalatwiales przez firme posredniczaca w odszkodowaniach.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

whisper804 / 77.115.84.* / 2013-02-13 20:18
Witam
Chciałam się zapytać w imieniu męża czy może się ubiegać o zadośćuczynienie po zmarłym ojcu?
Więc tak w 2000 r. jego tata przechodząc po pasach został potrącony przez samochód osobowy Fiat 126p ze skutkiem śmiertelnym.Jego tata był nietrzeźwy.
Mąż miał wtedy 13 lat,bardzo przeżył jego śmierć.
Ten człowiek ,który kierował tym pojazdem jest
ważnym i dobrze usytuowanym człowiekiem.
W dokumentach z prokuratury widać ewidentnie,że wyparł się wszystkiego i sprawa została umorzona. Nie ma sprawcy wypadku.
Nie poniósł również odpowiedzialności karnej.
Nie wiem czy coś da się w tej sprawie zrobić.
Dodam jeszcze ,że dwie firmy odszkodowawcze widziały dokumenty z prokuratury i powiedziały,że nic się nie da zrobić bo nie ma sprawcy.
Proszę o jakiekolwiek informację co możemy zrobić w tej sprawie.
Pozdrawiam Agata
Podaje mail - whisper.-.angel@wp.pl

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Kasia950 / 85.219.142.* / 2012-11-12 21:46
Mój ojciec zginął na skutek potrącenia na pasach.Chciałabym otrzymać z OC sprawcy zadośćuczynienie.Posiadam już swoją rodzinę i nie mieszkałam z ojcem ale mimo upływu czasu od wypadku psychicznie jestem wrakiem.Mam lęki,bezsenność i.t.p.
Jakiego zadośćuczynienia mogę sie spodziewać?

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

bebesa / 2012-09-13 22:27
witam. mój syn i mąż zostali potrąceni na przejściu dla pieszych w grudniu u.r. W wyniku wypadku syn miał złamane 4 kości czaszki,stłuczenie,obrzęk i krwiaka mózgu.Złamanie uda z rozerwaniem tętnicy głębokiej.Przez 2 tygodnie był w śpiączce. Przeszedł w tym czasie 2 operacje zespolenia uda i założenie spongostanu na tętnice. Przed nim jeszcze jedna operacja wyciągania blachu z nogi. 1,5 miesiąca leżał w szpitalu.przeszedł 4 próby wybudzenia.Przetoczono mu 10jednostek krwi.Nie mógł chodzić do szkoły.miał nauczanie indywidualne w domu. Mąż miał złamaną w 2 miejscach nogę obojczyk, odmę płucną, wstrząs mózgu i cału był poobjany.Nie wiemy o jaką kwotę odszkodowania,zadośćuczynienia możemy się ubiegać dla syna przede wszystkim bo on ucierpiał najbardziej.Każdy mówi co innego.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Anna 1977 / 188.147.239.* / 2012-08-22 21:08
Witam. Dwa lata temu moja siostra jako kierująca miała wypadek samochodowy. Obrażenia: Śpiączka, ślepota jednego oka, znaczny ubytek widzenia w drugim, paraliż prawostronny obu kończyn, obrzęk mózgu i wiele innych. Wypadek miał miejsce w pracy. Sprawa karna nie jest zakończona - kierowca drugiego auta, który zgodnie z opinią biegłego jest winny-nie przyznaje się do winy. Na dzień dzisiejszy siostra otrzymała świadczenie z ubezpieczenia grupowego i ZUS. Ma orzeczony 100 % uszczerbek na zdrowiu i całkowitą niezdolność do samodzielnej egzystencji. Cała nasza rodzina zajmuje się opieką nad nią. Ma 32 lata.
Moje pytania są następujące:
1. Jakie świadczenie jeszcze jest jej należne (już wiem o kwocie bezspornej z OC sprawcy)?
2. Czy to prawda, że można także żądać odszkodowania z NW jej jako kierującej autem (służbowym)?
3. Czy my jako rodzina mamy prawo do zadośćuczynienia za straty w psychice i konieczność całkowitej zmiany planów życiowych pod jej kontem?
Proszę o rzetelną odpowiedz. Czy sama dam radę wygrać z TU czy potrzebuję profesjonalnej pomocy.
 
Kancelaria AnLex / 178.42.92.* / 2012-08-23 08:21
Ad -1. Z polisy OC sprawcy wypadku poszkodowanemu przysługuje:
- zadośćuczynienie za krzywdę
- odszkodowanie z tytułu poniesionych kosztów (leczenie, przejazdy, opieka, rehabilitacja itp.) oraz utraconych korzyści (odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu
- renta z tytułu zwiększonych potrzeb
- renta z tytułu niezdolności do pracy
- renta z tytułu zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość

Pamiętajcie aby gromadzić wszelkie faktury, rachunki potwierdzające wydatki związane z leczeniem.

Ad - 2. Oczywiście z polisy NNW samochodu którym poruszała się Pani siostra można wystąpić z wnioskiem o wypłatę świadczenia. Termin przedawnienia roszczenia to 3 lata od wypadku. Trzeba wypełnić druk oraz załączyć dokumentację medyczną i jakiś dokument potwierdzający zdarzenie

Ad - 3. Państwu nie przysługują roszczenia o zadośćuczynienie w związku z wypadkiem siostry, bo nie byliście bezpośrednio poszkodowani, ani żadne Wasze dobro osobiste nie zostało naruszone.

Na pytanie dotyczące skorzystania z pomoc przy prowadzeniu sprawy nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiście możecie sami próbować działać, tylko przy tak dużej sprawie jaką ma siostra i wchodzących w grę świadczeniach rentowych możecie sobie nie poradzić. Najważniejsze żebyście nie podpisali ugody.

Co do wyboru ewentualnego pełnomocnika musicie uważać na:
- osoby które dzwonią do Was lub nachodzą w domu - oznacza to z reguły że nielegalnie zdobyły wasze dane
- kary w umowach
- wysokość prowizji (przy tak dużej szkodzie nie powinna być większa niż 10 - 15 % brutto - osobista opinia
- przepływ środków (czy na konto klienta czy pełnomocnika)

W Państwa sprawie ważne jest również przypilnowanie sprawy karnej, bo ona będzie rzutować na odpowiedzialność.

 
Anna 1977 / 89.229.137.* / 2012-08-23 22:24
A Gryczka: bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Rzeczywiście wydzwaniają do nas różne "Firmy" ale na to się nie dam złapać. Jeżeli chodzi o temat związany z odszkodowaniem z NW już dzisiaj sprawie nadałam bieg.Potrzebuję jeszcze wskazówek jak wyliczyć bezsporną kwotę z OC: jakie dokumenty muszę zebrać, czy we wniosku podaje jakieś kwoty i czy muszę wskazać jaki to rodzaj świadczenia ( na. zadośćuczynienie czy inne). Ponadto jeżeli chodzi o świadczenia dla rodziny to informacje o nich znalazłam na forum. W sumie to logiczne, że my musimy zajmować się siostrą 24h na dobę. Jest w pełni uzależniona od naszej pomocy, więc dlaczego ubezpieczenie nie może mi zapłacić za to? Proszę o wskazówki jak sporządzić wniosek o wypłatę kwoty bezspornej, bo podobno na tym etapie poradzę sobie bez prawnika.
 
Piotrcu / 2012-08-24 10:23 / Bywalec forum
Anna Nie ma czegos takiego jak wniosek o wypłatę kwoty bezspornej. Po prostu poszkodowany sklada wniosek o odszkodowanie np z tytułu OC uzasadniajac koniecznosc oplacania np. jak w tym przypadku opieki nad swoja osoba, wykazujac koszty z tym związane. Kwota bezsporna to taka kwota ktora towarzystwo wyplaca bez negocjacji na podstawie swoich obliczen i wskaznikow.To inaczej kwota przedsądowa.Procesowanie trwa czasem kilka lat, ale warto, po to jest ubezpieczenie.Kancelaria adwokacka nie odpusci, firmy posredniczace nie chca sie bawic w dlugoletnie procesowoanie i z reguły namawiaja do podpisania ugody.Zreszta sila uderzenia jest zupelnie inna.Sam to przerabialem:)
 
Kancelaria AnLex / 178.42.72.* / 2012-08-24 08:28
Nie ma żadnego wzoru na ustalenie kwoty bezspornej, ani jej wysokości. Kwotę bezsporną wypłaca Ubezpieczyciel w sytuacji, kiedy nie jest w stanie w terminie przewidzianym prawem ustalić wysokość szkody i zakres odpowiedzialności. Do zgłoszenia szkody, które może skutkować wypłatą kwoty bezspornej należy załączyć dokumenty medyczne potwierdzające urazy (mogą być karty informacyjne) oraz dokumenty potwierdzające odpowiedzialność sprawcy wypadku. W Państwa przypadku Ubezpieczyciel może zwlekać z wypłatą odszkodowania ponieważ sprawca nie przyznaje się do odpowiedzialności za zdarzenie. Nie trzeba precyzować z jakiego tytułu ma być wypłacona kwota bezsporna.

Jeśli chodzi o odszkodowanie / zadośćuczynienie dla rodziny to prawo nie przewiduje takiego rozwiązania. Komu i co przysługuje regulują przepisu Kodeksu cywilnego art. 444 - 448. Uprawnionym do świadczeń jest tylko ten komu wyrządzono szkodę. Nie ma wśród nich osób których pośrednio dotykają skutki wypadku. Jeśli istnieje potrzeba w zakresie np. opieki i wykonują to osoby najbliższe, to poszkodowany otrzyma w tym zakresie stosowną rentę na zwiększone potrzeby, ale tylko poszkodowany bo to jest jego szkoda, a nie tego który się opiekuje. Rozumiem oczywiście Pani sposób postrzegania tej sytuacji, ale brak jest podstaw prawnych do tego aby takie roszczenia formułować. Taka jest moja opinia.

Pozdrawiam

Andrzej Gryczka

Kancelaria Prawna AnLex
www.kancelariaanlex.pl
tel. 721 401 000
 
Michał651 / 83.27.157.* / 2013-02-26 18:52
witam mam takie pytanie jakis czas temu mialem powazny wypadek . byla operacja na kregoslupie ubezpieczalnia wyplacila mi pieniadze zerwalem umowe czy moge dalej sie starac o ubezpieczenie?
 
eme / 89.70.58.* / 2013-02-27 09:41
Doprecyzuj: jakie ubezpieczenie,z czyjej winy

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

suchy708 / 83.27.220.* / 2012-08-16 09:35
Witam
3 tygodnie temu potrącił mnie saochód. Uprawiam kolarstwo i byłem na treningu, gdy samochód za mną postanowił wyprzedzać na trzeciego, w wyniku czego udzerzył w auto z naprzeciwka a to z kolei we mnie i teraz pytanie czy mam ubiegać się o odszkodowanie od sprawcy zdarzenia czy od kierowcy który mnie potrącił? A może od obu?
 
Piotrcu / 2012-08-20 08:17 / Bywalec forum
Suchy :) mozesz sie ubiegac odszkodowania z polisy OC sprawcy tego ,którego uzna za winowajce policja.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

aguś0607 / 91.94.89.* / 2012-07-25 21:39
witam w styczniu tego roku miałam wypadek komunikacyjny to znaczy byłam pasażerko busa , gdzie bus w padł w poślizg i dachowaliśmy miałam złamane dwa żebra , stłuczony kregosłup, stłuczona jame brzuszna, obite płuca , wstrząsnienie mózgu,ponad tydz byłam w szpitalu 8dni nie mogłam wstac z łóżkanie mogłam widywac synka do dzisiejszego dnia odczówam ból żeber juz raz miałam zapalenie żebra dostałam kwote bezporna a po komisji lekarskiej w firmie oc przyznali mi tylko 2% uszczerbku , tylko dziwne bo wypłacono mi odszkodowanie na komnto śmieszne pieniądze a nie dostałam żadnej DECYZJI prosze poradzciemi cos co mam dalej zrobic?
 
Piotrcu / 2012-07-26 14:28 / Bywalec forum
Tylko adwokat, zadna firma posredniczaca lub oferujaca pomoc w uzyskaniu odszkodowania!!!! Dogadaj sie z adwokatem 10%od wygranej.Slask, pomoge.
 
foch / 178.56.48.* / 2012-08-05 21:54
Żenada !!! eme i Piotrcu to jedna osoba -> takie udawanie chyba grozi schizofrenią!!! Ludzie sami walczcie o odszkodowania.
 
Piotrcu / 2012-08-06 07:44 / Bywalec forum
Oczywiscie ze tak:)Jako jedyny tutaj ostrzegam ptrzed firmami ktore "pomagaja" w uzyskaniu odszkodowania. Powyzsza pomoc jaka zaoferowalem dotyczy kancelarii adwokackiej, nie prawniczej czy tez akwizycyjnej w odszkodowaniach:)Zadna powazna kancelaria adwokacka nie zaoferuje tutaj pomocy, gdyz ma taki zapis etyczny. Oferty firm odszkodowawczych to z reguly niespełnieni adwokaci bez aplikacji, radcy prawni lub co najczesciej studenci.Tyle w temacie.
 
Avocado / 79.185.211.* / 2012-08-20 09:59
Piotrcu: czyli mamy rozumieć, że Ty jako były klient Kancelarii całkowicie charytatywnie i bezinteresownie oferujesz ich pomoc? Trochę to dziwne jeśli weźmie się pod uwagę liczbę wpisów i sposób Twojego komentowania.

Dla mnie jesteś takim samym naganiaczem jak Ci z firm odszkodowawczych, tylko podmiot do którego się nagania jest inny. Trochę to źle świadczy o Kancelarii którą rzekomo polecasz. Poza tym takie polecanie jest niezgodne z kodeksem etyki patrz par. 23b pkt. 5 Niedopuszczalne jest zlecanie osobom trzecim rozpowszechniania informacji o adwokacie.

Twoje wpisy noszą znamiona takiego zlecenia o ile nie jesteś pracownikiem Kancelarii, a wtedy też jest naruszenie kodeksu :)

Jeśli chcesz pomagać to rób to w sposób profesjonalny i rzetelny na forum.
 
Piotrcu / 2012-08-20 10:44 / Bywalec forum
Avocado tak na marginesie gdybys czytal ze zrozumieniem to bys zauwazyl ze generalnie namwaiaja poszkodowanych do poszukiwania kancelarii adwokackiej i unikania drogich firm "pomagajacych w odszkodowaniach".Pewnie cie to zabolało.Sorry taka masz prace:)
 
Avocado / 79.185.211.* / 2012-08-20 11:52
Jeśli paragraf nie ma w tym przypadku zastosowania to podaj nazwę Kancelarii i swoje dane i zobaczymy co zrobi ORA jeśli wpłynie zawiadomienie :)

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nikomu nic nie oferuję więc mnie to nie zabolało, bo i niby co Ty takiego piszesz, oprócz tego że masz kancelarię na śląsku za 10 % brutto.
 
Piotrcu / 2012-08-20 12:05 / Bywalec forum
Dlatego nie ma zastosowania bo nigdzie nie padla nazwa, wiec daruj sobie szpanowanie paragrafami.Poszkodowani sami niech sobie szukaja kancelarii adwokackiej w poblizu swojego miejsca zamieszkania i negocjuja wynagrodzenie..Firmom posredniczącym w uzyskaniu odszkodowania stanowcze:NIE!
 
Avocado / 79.185.211.* / 2012-08-20 15:44
Namawiając ludzi do kontaktu z konkretną Kancelarią czy to na forum czy w korespondencji email, gg, telefonicznej - dochodzi do naruszenia przywołanego wcześniej paragrafu. To nie jest szpanowanie, tylko czytanie ze zrozumieniem tekstu kodeksu etyki. Osobiście radzę więc uważać na tego typu praktyki, bo mogą być potem przykre konsekwencje :)

Poza tym Twoje polecanie nie różni się za wiele od polecania jakie robi przysłowiowy Kowalski na rzecz firmy odszkodowawczej i też nie rzadko za 10 - 15 % prowizji.
 
Piotrcu / 2012-08-21 07:47 / Bywalec forum
Avocado czlowieku chyba nie wiesz co piszesz.No comment
 
Avocado / 178.42.55.* / 2012-08-21 10:28
To proszę napisać coś więcej :)
 
Piotrcu / 2012-08-20 10:38 / Bywalec forum
Avocado nic z tego nie mam, sam z rodzina doswiadczylem szkody i ta lancelaria mi pomogla. Nie stosuj paragrafu kiedy nie ma on zastosowania.Nie chcesz nie czytaj moich wpisow, mozesz sobie poczytac wpisy "kancelarii odszkodowawczych", polecaj dalej 29% netto od odszkodowania.Tyle w temacie.
 
Avocado / 178.42.55.* / 2012-08-21 10:36
Piotrcu / 2012-01-27 13:12
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Nie ma czegos takiego jak pelne odszkodowanie jest rekompensata za straty psychiczne, fizyczne. Za smierc jedynego dziecka mozna żądać wiele ale od tego jest sąd ktory orzeka o wysokosci zadośćuczynienia. Tez mialem wsrod klientow taki przypadek.

W tym poście piszesz, że miałeś klientów z takim przypadkiem? To jak to z Tobą jest? Jesteś bezinteresownym pomocnikiem, czy kolesiem który ma klientów i zajmuje się odszkodowaniami i ma swoich Klientów.
 
Piotrcu / 2012-08-21 14:54 / Bywalec forum
Avocado skoro jestes taki dociekliwy to ci poswiem ze od wielu lat zajmjuje sie ubezpieczeniami.Zadowolony?
 
Avocado / 95.49.210.* / 2012-08-22 08:01
To że zajmuje się Pan odszkodowaniami to ja wiedziałem po przeczytaniu kilku postów :)

Chodziło mi tylko o to, żeby postronne osoby przekonały się, że nie jest Pan bezstronnym pomocnikiem, który ostrzega przed firmami odszkodowawczymi, tylko tzw. naganiaczem działającym na rzecz Kancelarii Adwokackiej, który czerpie z tego korzyści.

Teraz każdy Pan wpis o odszkodowawcach trzeba traktować z przymrużeniem oka :)
 
Piotrcu / 2012-08-22 08:37 / Bywalec forum
Avocado czlowieku czytaj ze zrozumieniem. Polecam kazdemu by szukal sobie kancelarii adwokackiej i dalekim lukiem omijal firmy posrednizace w uzyskaniu odszkodowania.Tyle w temacie.
 
klinaklinem / 90.156.110.* / 2012-08-22 22:38
A dlaczego adwokackiej a nie radcowskiej ???
 
Piotrcu / 2012-08-22 08:37 / Bywalec forum
Avocado czlowieku czytaj ze zrozumieniem. Polecam kazdemu by szukal sobie kancelarii adwokackiej i dalekim lukiem omijal firmy posrednizace w uzyskaniu odszkodowania.Tyle w temacie.
 
foch / 90.156.110.* / 2012-08-21 23:45
No Piotrcu, trafiła kosa na kamień. Bravo Avocado!
 
Buli322 / 178.42.58.* / 2012-07-27 10:13
Czy Pan jest adwokatem?
 
Piotrcu / 2012-08-06 07:50 / Bywalec forum
Nie jestem adwokatem, ale mialem okazje skorzystac z kancelarii adwokackiej w uzyskaniu odszkodowania. Wiem jak wszystko finansowo wyglada to w porownaniju z firmami pomagajacymi w odszkodowaniach.Dlatego zawsze tutaj polecam kacelarie adwokacka, adwokata.
 
aguś0607 / 46.134.48.* / 2012-07-26 20:29
procentowo tylko domyślam się że dwa 2% uzyskałąm bo otrzymałam kwote 2500 zł , dzwoniłam pytałam o decyzje z komisji lekarskiej jak miałam w zakładzie ubezpieczyciela ale pani która prowadzi moją sprawę powiedziała że list został wysłany a w sekretariacie nic nie wiedzą że co kolwiek do mnie wysłąli niewiem kogo słuchac pzrtykro mi ale nie jestem ze śląska
 
Sergiej / 2012-07-26 14:29
Firmy ubezpieczeniowe , za każdym razem próbują nas zrobić w konia... a bardzo często jest tak że człowiekowi po prostu nie starcza siły , czy też ma tyle rzeczy na głowie że nie chce mu sie walczyć o swoje...

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Karolinaaa / 178.43.107.* / 2012-06-27 09:49
Jak czyta się komentarze to aż serce się kraja:( warto naprawdę zawalczyć o odszkodowanie z OC tylko że zwykły laik nie wie jak i zazwyczaj przegrywa z ubezpieczycielem.. Ja też miałam wypadek samochodowy dosyć poważny, później problemy z kręgosłupem, naprawą samochodu.. i do tego nie wiedziałam co zrobić bo nigdy wcześniej nie byłam w takiej sytuacji. Ale ktoś ze znajomych polecił mi firmę Mobile Cash którzy zajęli się moją sprawą, walczyli o odszkodowanie, pokrycie kosztów leczenia i nawet załatwili mi samochód zastępczy. Dopiero dzięki nim uzyskałam całkowitą rekompensatę strat
 
eme / 213.238.84.* / 2012-06-27 10:00
I tutaj tez sie reklamujesz pod innym nikiem?Zalosne

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

PAULA 147 / 77.254.36.* / 2012-06-13 19:34
mam syna po wypadku ,do tej pory od stycznia tego roku była wypłacona kwota bezzporna , leczony jest w CZD ,był w śoiączce proszę powiedzcie mi czy tylko kwota bezzporna mu się należy ,wina była syna 100 procentowa ma 11 lat dziękuję za pomoc

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Alex24 / 90.156.110.* / 2012-04-30 23:59
Ja zdecydowalem oddać sprawę do votum, mają dobre opinie, kilkuletnie dośiwadczenie i są najwięksi w Polsce. Z takim graczem jak ta kancelaria ubezpieczyciel nie może sobie żartować. Zapłaciłem im po tym jak uzyskali odszkodwanie 25%, przed sprawą nie pobrali żadnej zaliczki tak jak robią to adwokaci. Po wypadku straciłem pracę, teraz Votum będzie w sądzie walyczyć o wyższe odszkdoowanie i utracone wynagrodzenie za czas do końca umowy oo pracę.Firma dobra i skuteczna, ale o tym przekonac się można dopiero jak będą działać w twojej sprawie.
 
eme / 77.253.177.* / 2012-05-01 12:08
Alex24 daruj sobie reklame Votum i nie namawiaj na tych łapiduchów.Wczesniej na drugiej stronie wystepujesz pod nikiem NIXE i tez opowiadasz o jakims wypadku i oferujesz uslugi tej firmy.Powiedz ile ci za to płacą?Po drugie Votum bierze takze prowizje od kwoty bezspornej ktora by klient i tak otrzymal bez ich pomocy. Te 25% podaj to jest netto.Czytalem umowe i do tej kwoty trzeba doliczyc VAT co czyni juz 30% calosci odszkodowania.Zdzierstwo na cudzym nieszczesciu.Kolejne sprawa nie mozna w trakcie trwania postepowania odszkodowawczego zrezygnowac z ich usług!!!!!A wiec wypowiedziec umowy.Zreszta ta umowa to jeden knot.Kolejna sprawa,prowadzacy spostepowanie z reguly sa to studenci prawa piszacy szablonowe listy w imieniu poszkodowanego lub radcowie bez aplikacji ktorych normalny mecenas łyka jak wieloryb plankton.Wola isc na ugode z ubezpieczycielem niz podejmowac sie wieloletnich procesow odszkodowawczych.Moge jeszcze wiecej napisac.Po prostu dajcie sobie z nimi spokoj.
 
kc87 / 89.73.161.* / 2012-05-02 16:14
mi zabrali 37%.. szkoda, ze Pan ktory zjawil sie w moim domu, ni z gruchy ni z pietruchy (swoja droga jestem ciekawa skad maja informacje o wypadku) powiedzial, ze 'wyplata' dla nich czyli dla Votum - to 30% kwoty jaka dostane. Pan jeszcze powiedzial, ze z takimi obrazeniami (skrecenie kregoslupa szyjnego) to na poczatku dostane 5 tys zl, pozniej sie odwolaja i dostane jeszcze 2 tys - w rzeczywistosci dostalam 3tys i pozniej 1tys - a dla mnie z tego bylo 1890 i 630 = 2520!!! aktualnie znow jestem po wypadku i SAMA bede walczyc o swoje odszkodowanie!
 
Agent EuCO / 79.184.41.* / 2013-06-24 22:36
tak właśnie działa Votum pojawia się z nikąd obiecuje ogromne pieniądze a w rezultacie są to marne grosze heh pracuję w tej branży i pomagałem ludziom poprawiać roszczenia po firmie Votum i byli zdziwieni różnicą hehe
jeżeli potrzeba Tobie pomocy napisz s.wodara@euco.pl

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

MK652 / 87.206.94.* / 2012-04-13 21:09
Sąd Najwyższy w dniu 12 kwietnia 2012 r. podjął uchwałę (w sprawie sygn. akt III CZP 80/11) o następującej treści:

„Zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeżeli ubezpieczyciel wykaże, że prowadzi to do wzrostu wartości pojazdu, odszkodowanie może ulec obniżeniu o kwotę odpowiadającą temu wzrostowi."

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

byłaMatka / 77.115.175.* / 2012-02-27 17:49
nie wiem, co zrobić: mój syn z kolegą(kierowca) zginęli w wypadku. Znam się z rodziną kolegi.byli po alkoholu (impreza poprzedniego dnia). Auto nie było ubezpieczone. Znajoma z odszkodowań namawia mnie abym starała się o odszkodowanie -boje się regresu z FG, twierdzi że osoby zmarłej nie dotyczy regres. Co sądzicie mądre głowy - nie ogarniam tego
 
Pomocnik / 83.24.200.* / 2012-03-09 10:34
Oczywiście może Pani ubiegać się o odszkodowania, zadośćuczynienie, koszty pochówku z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego i będzie ono na 100 % wypłacone po pomniejszeniu kwot o przyczynienie (z uwagi na jazdę z nietrzeźwym kierującym).

Co do regresu, to sprawa nie jest taka prosta i oczywista.

Przepis mówi, o tym że kierujący jest obowiązany do zwrotu i takie roszczenie nie powinno przechodzić na spadkobierców, szczególnie że ono powstaje z momentem wypłaty odszkodowania np. kilka lat po wypadku.

Słyszałem o jednym wyroku, w którym sąd oddalił roszczenie ubezpieczyciela o zwrot tego co wypłacił poszkodowanej rodzinie.

Istniej możliwość prawna aby rodzice zmarłego chłopaka uniknęli ewentualnego zamieszania, ale wszystko zależy od tego kiedy był wypadek.

W przypadku pytań proszę się odezwać pod numer tel. 516 834 137
 
izuska / 178.36.16.* / 2012-03-08 07:59
Mój 11 letni syn miał wypadek potrącił go kierowca 11 styczni 2012 teraz jest w CZD w Międzylesiu .Ma stłuczenie mózgu ,wylew podpajęczynówkowy , połamane zabki ,był w śpiączce wybudził sie 29 ,ma problemy z pamięcią kródktrwałą i epizodyczną prawnik z Warszawy nawet nie złożył dokuętów o wypłacenie kwoty bezspornej tak to jest zaufać
 
Joanna357 / 83.24.45.* / 2012-05-12 00:34
Witam serdecznie,
Bardzo Pani współczuję. Jeśli potrzebuje Pani pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Reprezentuję jedną z kancelarii prawniczej z Warszawy, która pomaga uzyskać osobom pokrzywdzonym w wypadkach odszkodowanie.
Nie pobieramy prowizji za koszty leczenia i rehabilitacji.Więcej informacji pod numerem 692 075 871 lub odszkodowania@spoko.pl
 
Piotrcu / 2012-03-08 12:54 / Bywalec forum
izuska wycofaj pełnomonictwa jakie dalas tej papudze i oddaj sprawe do innej kancelarii. Powiedz mi tylko czy to była firma zajmujaca sie pomoca w odszkodowaniach?
 
izuska / 178.36.15.* / 2012-03-11 14:41
tak zajmowała się pomocą w odszkodowaniach
 
Piotrcu / 2012-03-11 19:47 / Bywalec forum
Izuska bedziesz prawdopodobnie miala problem z rozwiązaniem umowy z ta firma o swiadczenie usług w pomocy w uzyskaniu odszkodowania.Wiem jak oni działaja.Z reguly sa to zaledwie radcy prawni ktorzy nie podejmuja sie spraw procesowych. Dzialalnosc konczy sie na wyslaniu paru pism do tow. ubezp. i doprowadzenie do ugody z klientem.Za to cos sa w stanie skasowac do ok 30-40% sumy odszk0odowania bez mozliwosci rezygnacji z ich uslug.Uciekaj dziewczyno od tych łapiduchów, poszukaj kancelarii adwokackiej i dogadaj sie max 10% od wygranej, bez innych kosztow.Pomoga ci tez w rozwiazaniu tamtej umowy.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Nathaliee / 193.106.245.* / 2012-02-24 09:04
Wszystkim, którzy nie mają czasu oraz pieniędzy na prowadzenie sądowego sporu z ubezpieczycielem oraz nie chcą ponosić ryzyka przegranego procesu, polecam ograbieni.pl- dopłaty do odszkodowań.
 
eme / 83.238.228.* / 2012-02-24 09:07
Przeczytalem ta strone.To bajka jezeli chodzi o koszty adwokata, koszty sadowe.Tyle w temacie.Czysty marketing.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

mama Michala / 89.72.30.* / 2012-01-27 15:41
będziemy walczyć o sumę najwyższą jaka jest możliwa , straciliśmy wraż z dzieckiem wszystko, plany na przyszłość , marzenia ,
teraz walczymy ze zdrowiem, od smierci Syna nie wychodze z domu , albo bardzo sporadycznie, cierpie na agorafobie, lecze sie u psychiatry jak i u psychologa , cierpie na brzsenność, lęki i mam jadłowstręt, dużo by wymieniać jak zmieniło się moje życie ,
pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi, rady.
 
Piotrcu / 2012-01-27 21:56 / Bywalec forum
wysklalem ci @

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

krychutek / 213.5.45.* / 2012-01-27 15:15
Witam, dwa miesiące temu miałam wypadek samochodowy - najpierw sama wpadłam w poślizg i uderzyłam przodem auta w barierkę (nie odniosłam żadnych obrażeń), a potem, kiedy zabezpieczyłam już z pomocą osób trzecich samochód i czekałam na pomoc, drugi kierowca wpadł w poślizg i uderzył w moje auto od tyłu. Odniosłam przy tym obrażenia - silne stłuczenie nogi, którego do tej pory jeszcze nie jest zakończone. Oprócz tego pojawiły się nowe okoliczności - okazało się, że w czasie wypadku byłam w ciąży, czego nie wiedziałam wtedy, a w międzyczasie pojawiła się zakrzepica w stłuczonej nodze. Uniemożliwia to teraz rehabilitację, a także będzie miało konsekwencje na przyszłość. Ubezpieczyciel sprawcy proponuje mi ugodę - chcą, żebym podała kwotę swojego roszczenia, na razie "wycenili" moją szkodę na 3% uszczerbku. Wydaje mi się to niewiele, pytanie - co robić dalej. Podawać swoje roszczenie, czy gromadzić dokumentację i nadsyłać im kolejne dane? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Piotrcu / 2012-01-27 21:58 / Bywalec forum
krychutek 3% ???????To jakis kabaret:):):) w zyciu zadna ugoda!!!! Jak jestes ze sląska napisz@

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

mama Michała / 89.72.30.* / 2012-01-27 10:24
Witam, w 2011 zginął mój syn, jedyne dziecko, wina jest bezspornie po stronie sprawcy , może ktoś z Państwa mi wytłumaczy co u nas w polsce znaczy "pełne odszkodowanie oc " bo rozumiem że już większej straty nie można doznać jak utrata dziecka , jakie to jest to pełne odszkodowanie oc .

pozdrawiam
 
Piotrcu / 2012-01-27 13:12 / Bywalec forum
Nie ma czegos takiego jak pelne odszkodowanie jest rekompensata za straty psychiczne, fizyczne. Za smierc jedynego dziecka mozna żądać wiele ale od tego jest sąd ktory orzeka o wysokosci zadośćuczynienia. Tez mialem wsrod klientow taki przypadek.Trzeba wydobyc z towarzystwa maksymalnie dużą kwote z OC sprawcy.To sie WAM nalezy.Wiem ze dziecku zycia nie wroci,lecz to beda pieniadze za smierc waszego dziecka i jezeli moralnie źle sie czujecie uzyskujac te pieniadze mozecie je przeznaczyc na rozne cele harytatywne lub tez pomoc w odzyskaniu zdrowia innemu dzioecku.To bedzie taki pomnik.Z okolic śląska sluze pomocą

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

DRa / 79.187.140.* / 2012-01-26 13:38
sześć lat temu mój małoletni syn został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych.Odniósł duże szkody zdrowotne( min złamana podstawa czaszki, stłuczenie pnia mózgu) Przez .Firmę Votum- która występowała w naszym imieniu- dostaliśmy tzw kwotę bezsporną z adnotacją,że ponieważ winę za wypadek ponosi nasz syn( chociaż sprawa wcale nie trafiła do sądu) wypłacają nam tylko część pieniędzy o którą występowalśmy (Po pięciu latach pisania odwołań prokuratura w końcu dopatrzyła się nieścisłości w prowadzeniu sprawy i sprawa obecnie jest w sądzie.Pytanie moje brzmi- czy w momencie ,kiedy udowodnimy winę kierowcy i będziemy mieli wyrok sądowy-powinnam jeszcze raz wystąpić do ubezpieczyciela o wypłatę całości kwoty( w tej chwili już Firma Votum zakończyła swoje działanie z nami) i na jakiej podstawie mam sie o nią ubiegać? Z góry dziękuję za odpowiedż.
 
Piotrcu / 2012-01-26 19:09 / Bywalec forum
Juz niejdnokrotnie tutaj na forum wypowiadalem sie na temat tej firmy i sposobu jej dzialania.Dalej podtrzymuje to z pelną swiadomościa. Po pierwsze kwote bezsporna bys otrzymala bez pomocy tejze firmy jak tez nie obciążono by cie wysoka prowizja za TYLKO zlozenie dokumentow do ubezpieczalni.Mogliscie to sami zrobic wtedy koszty bylyby na poziomie znaczka pocztowego..Czecsiowa wyplata kwoty bezspornej(przedsądowej) jest wynikiem braku jednoznacznego wskazania winowajcy, a wiec potraktowano to jako współwinność, współudzial w szkodzie, lub zaliczke, ale to wynika z tresci uzasadnienia z towarzystwa..Druga sprawa to zerknij do umowy czy faktycznie zostala zamknieta sprawa z VOTUM, jezeli nie ma nic takiego wystap do nich aby na pismie ci dali ze zakonczyli sprawe i rozwiazali umowe.Po drugie Jezeli znalazly sie nowe fakty ktore swiadcza o wskazaniu sprawcy mozesz bez problemu a nawet powinnas wszcząć nowe postepowanie odszkodowawcze a wiec: doplata do części bezspornej a takze :o zwrot kosztow leczenia, utrate zdrowia slowem wszystko co jest związane ze zdrowiem syna.Mozna sie domagac wiele ale ile to zadecyduje sąd. Pamietaj!Kwota bezsporna to minimalna kwota jaka towarzystwo wyplaca tytulem szkody.W slad za tym ida: orzeczenia lekarza sadowego,ktory oceni nie tylko urazy fizyczne dziecka ale takze psychiczne,koszty leczenia, koszty dojazdow do szpitala, zniszczone ubrania dziecka itp itd a z tego co widze obrazenia byly powazne wiec odszkodowanie tez bedzie niemale.Jezeli jestes ze sląska lub okolic napisz na @. Powodzenia
 
DRa / 79.187.140.* / 2012-01-27 11:35
Bardzo dziękuję za odpowiedż.Na pewno sprawdzę dokumenty ale na 99 % powinnam mieć pismo zamykające sprawę prze Votum. Jeżeli mogę jeszcze dopytać-czy ewentualnie powinnam wszcząć sprawę w sądzie( na razie mam awersję do sądu i biegania na sprawy ciągnące się w nieskończoność)czy mogę napisać do ubezpieczyciela ( lub rzecznika ubezpieczyciela) o wypłatę różnicy kwoty o którą się ubiegalismy kilka lat temu? Czy kierując sprawę do sądu powinnam wziąć adwokata czy poradzę sobie sama? Niestety nie pochodzę ze sląska-jestem z województwa podlaskiego.
 
Piotrcu / 2012-01-27 13:06 / Bywalec forum
DRA tylko i wyłącznie w sadzie bez jakichkolwiek biur pomagajacych w otrzymaniu odszkodowania!!Z Towarzystwem daj sobie spokoj. Kiedy otrzymasz jednoznaczna opoinie o sprawcy szkody pojdz do najblizszej kancelarii adwokackiej(nie radcowskiej)i dogadaj sie % od wygranej. Z reguly nie powinno to byc wiecej jak 10% odszkodowania z [pominieciem kwoty bezspornej).Pozdrawiam.
 
DRa / 79.187.140.* / 2012-01-27 14:55
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za radę.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

zchemikowa / 91.94.227.* / 2012-01-12 18:57
jeśli w wypadku poszkodowana jest osoba jestem w stanie wywalczyć odszkodowanie do 20 lat wstecz w razie pytań kontakt gg 15529383 działam na terenie całej Polski - nie pobieramy opłat wstępnych klient niczym nie ryzykuje a może zyskać
 
helena1077 / 217.96.80.* / 2012-04-30 13:18
Witam, jestem zainteresowana. Miaław wiele lat temu wypadek
 
eme / 77.253.177.* / 2012-04-30 13:59
Nie daj sie nabrac firmom posredniczacym w odszkodowaniach.Dogadaj sie z ka\celaria adwokacka max 10% od wygranej.Tych łapiduchów sobie daruj.
 
eme / 213.238.83.* / 2012-01-15 18:06
lapiduchu z EuCO powiedz oficjalnie za ile netto i podaj warunki umowy.Takich jak ty to ja psami szczuje.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

faga / 83.5.162.* / 2011-12-24 22:39
jaką fimę mam wybrać wszystkie to

Re: Odszkodowanie bez prowizji

A. Kołodziejczyk / 81.219.82.* / 2011-12-12 20:35
Każdy poszkodowany może skutecznie dochodzić odszkodowania samodzielnie - bez żadnych pomocników oraz bez zaniżania wysokości należności przez ubezpieczyciela.

Wystarczy, że będzie miał jasne porady i wskazówki oraz wzory pism, jakie należy wysłać do ubezpieczyciela. Wszystko to znajdzie w poradniku "Odszkodowania w praktyce".

Wskazówki krok po kroku, wezwania do zapłaty, odwołania.

Więcej informacji na:
solatium.pl/poradniki

Odwołanie od odszkodowania

1monika11 / 2011-12-09 11:51
Witam, jest poszkodawana w kolizji,sprawca przyznał się,Po ogledzinach rzeczoznawcy koszty naprawy sa wyzsze niz wartość rynkowa skutera i pzu zaproponował odszkodowanie, duzo nizsze. zlozyłam odwolanie od kwoty odszkodowania.Na to pzu odpisal, ze zostanie ono rozpatrzone w ciagu 30 dni. Teraz moga mi wyplacic zaproponowaną kwotę, a po ewentualnych zmianch wyplacić dopłate. Czy brać tą kwotę? Czy jednak poczekać 30 dni, aż rozpatrzą moje odwołanie?
 
Piotrcu / 2011-12-09 12:31 / Bywalec forum
Powinnas otrzymac wartość skutera z dnia szkody a wiec wartość rynkową takiego samego uzywanego.
 
1monika11 / 2011-12-09 12:43
dzięki.No własniem a kwota jest stanowczo niższa niż podana przez nich wartość rynkowa skutera. Czyli powinnam teraz się nie zgodzić na wypłatę zaproponowanego odszkodowania i potem na ewentualną dopłate? Lepiej poczekać 30 dni na rozpatrzenia odwołania?
 
Piotrcu / 2011-12-09 13:05 / Bywalec forum
Kwota ktora jest wyplacona za pierwszym razem jest kwota przedsądową, taka od ktorej sie odwolujesz. Mozesz ja przyjąć bez obaw.Potem ewentualnie otrzymasz od TU doplate lub jezeli nie otrzymasz skierujesz sprawe do sadu lub rzecznika ubezpieczonych.
 
1monika11 / 2011-12-09 13:16
jeszcze jedno pytanie. w takim razie kwotę to odbiore i naprawie ws serwisie szkody.czy jesli pzu nie przyzna mi doplaty, to czy moze potem zadac faktury z serwisu, jaki byl faktyczny koszt naprawy? oraz czy moge pod odbiorze skutera sprzedac go, czy czekac na decyzje odnosnie odwolania?
 
Piotrcu / 2011-12-09 13:51 / Bywalec forum
A gdzie ci sie spieszy?? Faktur nie zażąda. Sprzedasz po sprawie.Ale poczekaj moze zechca jeszcze raz poogladac.
 
1monika11 / 2011-12-28 13:41
Cześć,
c.d.mojej historii oraz mialabym kolejne pytanie, co robic
bylam poszkodowana w kolizji, auto przewrocilo mi skuter, kierowca sie przyznal.pzu wyliczylo mi odszkodanie, od ktorego sie odwolalam.wyplacili mi pierwotnie zasadzona kwote oraz w miedzy czasie przyszlo pismo od pzu, ze moje odszkodowanie podwyzszaja o 600 zl. Nie napisli jednak nic o wyplacie.Napisali zdanie-"z uwagi na ryzyko zaistnienia szkody calkowitej przed podjeciem naprawy niezbedne jest przedlozenie kosztorysu wykonawczego celem jedo weryfikacji" Co mam teraz zrobić?Czy oni wyplacą te 600 zl? Czy tez mam isc teraz do serwisu, poprosic o kosztroys naprawczy i przedstawic pzu? Ale jesli koszty naprawy beda faktycznie nizsze niz te wyliczone przez pzu, to czy nie wyplaca mi tych 600zl lub powiedza, ze wczesniej wyplacona suma starczyla?

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

kielmar / 93.105.249.* / 2011-12-06 13:25
witam. mam pytanie w mojej sytuacji pijany sprawca czołowego zderzenia ze mną nie był właścicielem samochodu. Czy od właściciela samochodu z jego OC otrzymam odszkodowanie za skasowany mój samochód czy muszę się tego domagać od sprawcy. Mam skręcone kręgi szyjne oraz uraz głowy na ile mogę liczyć odszkodowania oraz czy za samochód zastępczy jaki jest mi potrzebny mogę się domagać zwrotu kasy i czy może to być umowa z kimś z rodziny kto ma samochód np. siostra. Pozdrawiam kielmar
 
Piotrcu / 2011-12-06 13:37 / Bywalec forum
Nie ma znaczenia kto kierowal pojazdem.Z polisy OC wlasciciela samochodu otrzymasz odszkodowanie za zniszczony samochód.Odszkodowanie będzie regresem potracone (zwrocone)towarzystwu prze pijanego sprawce z jego kieszeni..Jezeli chodzi o szkode calkowitą pojazdu a wiec kasacja mysle ze nie otrzymasz zwrotu za wynajecie samochodu zastępczego.W innym przypadku (stluczka) mozesz podpisac umowe np. z rodzina o odplatne wypozyczenie samochodu ale warunkiem jest zgloszenie tego do Urzedu Skarbowego.Lepiej i pewniej bedzie wypozyczyc samochod z wypozyczaln i zazadac faktury i na jej podstawie zazadac zwrotu kosztow.Czas wypozyczenia nie moze byc dluzszy niz okres naprawy.Niech to wszystko zorganizuje ubezpieczalnia sprawcy a wiec warsztat, samochod zastepczy itp itd wtedy sie nie beda czepiac. itp itd.Nalezy ci sie także odszkodowanie za utrate zdrowia.Zbieraj wszysytkie rachunki nawet te z apteki.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Pytająca / 79.184.38.* / 2011-12-05 19:51
Mam pytanie, a mianowicie czy w wyniku śmierci żony w wypadku w gospodarstwie, będącej ubezpieczającą przysługuje mężowi(posiadaczowi tego gospodarstwa) odszkodowanie z OC rolników czy tylko z nnw? I czy można się po ponad roku jeszcze ubiegać o to odszkodowanie?
 
eme / 77.253.36.* / 2011-12-05 21:49
Swiadczenia z OC wypłacane sa za szkody osobowe i na mieniu wyrzadzone osobom trzecim. Za zone mógłbys sie starac z OC w przypadku smierci z winy kogos innego. Jezeli chodzi o śmierć z tytulu NNW nie widze problemow jezeli nie byla pod wplywem alkoholu itp itd.Wszytko to dziala dokladnie tak jak OC i NNW komunikacyjne.
 
Pytająca / 79.184.40.* / 2011-12-06 18:08
A z winy zwierzęcia też? czy tylko z winy osoby?
 
Piotrcu / 2011-12-06 21:13 / Bywalec forum
Jezeli zwierze ma wlasciciela to z polisy OC wlasciciela zwierzęcia, jezeli jest to zwierze lesne z OC podmiotu zarzadzającego lasem na tym terenie(np.nadlesnictwo)
 
Pytająca / 79.184.30.* / 2012-01-10 20:27
Dziękuję bardzo za informacje.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

Mirek 2 / 88.199.39.* / 2011-12-01 00:03
Witam
Mój znajomy zginął na autostradzie w Niemczech nie ze swojej winy .Kierowca właczając się do ruchu na autostradzie wjechał w mojego znajomego w wyniku tej kolizji kolejne auto uderzyło w smochód znajomego i przyczyniło sie do jego śmierci.
Znajomy osierocił 3 dzieci a żona znajomego nie pracuje .Ich sytuacja materialna była bardzo dobra bo znajomy dobrze zarabiał .
Jakie można otrzymać odszkodowanie i kto najlepiej by pomógł w takiej sytuacji?
Z góry dziękuję
 
Piotrcu / 2011-12-01 08:56 / Bywalec forum
Mirek2 odszkodowanie bedzie bardzo duze. Sąd na podstawie możliwości materialnych rodziny, ich uszczerbku na zdrowiu psychicznym z tytulu utraty ojca,męża, zywciela rodziny ustali odszkodowanie jdnorazowe a nawet mozliwa jest renta miesieczna. Niech nie wdawają sie w zadne rozmowy z firmi posredniczącymi w uzyskiwaniu odszkodowan, mam w tym doswiadczenie. Tylko i wyłącznie kancelaria ADWOKACKA w formie max 10 % wynagrodzenia od uzyskanego odszkodowania. Bedzie ono wypłacone z polisy OC komunikacyjnego sprawcy. Proces moze trwac baaardzo długo, niemniej mozna juz wystepowac o częściowa wypłatę.Niech gromadza wszystkie rachunki i niech cala rodzina chodzi do psychologa.:)Taka moja rada :)Jezeli jestes ze śląska jestem ci w stanie pomóc.
 
Mirek 2 / 88.199.39.* / 2011-12-01 17:12
Dziękuję za informację .Na dzień dzisiejszy zajmuje się tą sprawą adwokat jest Polką ale mieszka i pracuje w Berlinie.Z tego co czytałem na forach są opinie aby nie iść na ugodę .A podobno niemieckie firmy raczej skłaniaja się ku ugodzie.Dam również znać co wstepnie ustali adwokat i wówczas prosiłbym o opnie czy będzie to adekwatne odszkodowanie.
P.S. jestem z lubuskiego:)
 
Piotrcu / 2011-12-01 19:37 / Bywalec forum
Zadna ugoda!!!!! trzeba wyiagnąć maksymalnie najwyzsze odszkodowanie, chociazby mialo to trwac kilka lat.To sie oplaca!!! Jeszcze raz powtarzam: niech żona zmarlego i dzieci chodza do psychologa np, boja sie jezdzic samochodem, zaczely sie zle uczyc itp itd w tym doradzi ci adwokat :) Powodzenia. W razie czego pisz na e-mail jak klikniesz w mojgo nika
 
Mirek 2 / 88.199.39.* / 2011-12-01 22:24
ok będę pamiętać , dzięki:)

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

rd / 78.8.118.* / 2011-10-14 21:08
Witam rok temu mialem wypadek autem , odrzucilem ugode z firma ubezpieczeniowa i zlozylem pozew do sadu , niestety lekarz biegly sadowy wydal opinie ze jest 0% utraty zdrowia.
Teraz moje pytanie co robic bo boje sie ze przegram sprawe w sadzie i dostane mase kosztow
Pozdrawiam
 
bolooooo / 83.28.124.* / 2012-11-18 21:13
i dobrze. tzreba bylo wziac do pomocy firme ktora by koszty wziela na siebie a ty bys nic nie stracil w razie przegranej. skapy traci dwa razy
 
eme / 83.238.233.* / 2012-11-19 12:36
Zadna firma nie wezmie kosztow na siebie. One beda potracone z odszkodowania. Raczej nalezy zapytac w jakiej wysokosci sa owe koszta.
 
amil / 79.162.4.* / 2011-11-30 23:50
Ja też sam chciałem walczyć, straciłem pół roku, Hestia w ogóle odmawiała wypłaty odszkodowania. Oddałem sprawę do Votum. Jako poszkodowany byłem bez szans, a prawnik który mnie reprezentował załatwił sprawę w miesiąc, dostałem ok 15 tysięcy. Czekam na weryfikację czy warto isć do sądu, bo z tymi biegłymi różnie bywa. polecam Votum.
 
odszkodowania@ / 2011-10-20 02:26
Wszystko zależy od okoliczności. Trudno jest doradzić, gdy nie zna się szczegółów sprawy.
Mogę udzielić porady za darmo - jestem absolwentem Prawa.
 
eme / 213.238.81.* / 2011-10-17 07:29
Sam sie postaraj o biegłego sadowego lub takiego lekarza (prywatnego) który ma uprawnienia biegłego i dokonaj ponownie badania.Zaplacisz ze swojej kasy.

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

mua1 / 78.8.159.* / 2011-10-13 13:52
Witam ok rok temu doznałam urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym jako pasażerka. nadal nie zakończyłam leczenia przede mną trzecia seria rehabilitacji. Po wypadku miałam silne bóle szyi oraz bóle głowy , a także drętwienie rąk. Obecnie ból szyi utrzymuje się co jakiś czas nawracając. Zdarza się to przy długotrwałym staniu lub siedzeniu czy nachylaniu się lub odchylaniu głowy w codziennym życiu. Niestety po komisji ubezpieczyciel nie wziął pod uwagę moich problemów z bólem głowy ponieważ w pierwszej notatce na ostrym dyżurze rzekomo zaprzeczyłam urazowi. A za sam uszczerbek szyi przyznano mi jedynie 3%. W tym samym wypadku jako kierowca uczestniczył mój znajomy który był kierowcą i miał tą samą notatkę, ubezpieczyciel wypłacił bez problemu odszkodowanie a także przyznano mu większy uszczerbek na zdrowiu wraz z uznaniem uszczerbku urazowi głow. Czym jest to spowodowane?? Obydwoje skorzystaliśmy z usług tej samej firmy odszkodowań. A u mnie zaczeły się problemy.
 
Piotrcu / 2011-10-14 07:30 / Bywalec forum
mua1 wystap o odszkodowanie z OC kierowcy.Rozumiem ze odszkodowanie bylo wyplacone tylko z NW.Odszkodowanie należy sie także jezeli na skutek wypadku uraz nie ustępuje.Można wystapic ponownie o odszkodowanie.Co do tych 3% nie masz sie co gniewac ze masz mniej, tak orzekl lekarz orzecznik.On decyduje.Korzystalas z firmy odszkodowan? Masz na mysli towarzystwo ubezpieczeniowe czy firme ktora zajmuje sie odszkodowaniami?

Re: Walcz o pełne odszkodowanie z OC

betipp / 178.183.191.* / 2011-10-08 10:30
Witam miałam wypadek samochodowy wyskoczył mi pies ( właściciel nie ustalony) w wyniku tego wpadłam w poślizg i dachowałam do rzeki z 5 metrów. Doznałam licznych stłuczeń, obić i skaleczeń uraz psychiczny bezsenność i lęk przed samochodem to już następstwa wypadku, auto kasacja. Lekarz z pogotowia powiedział, że to cud , że żyje a że już sama wyszłam z samochodu to szok. Czy mogę liczyć na odszkodowanie z oc. Auto było ubezpieczone na męża oc i nnw.
 
eme / 77.253.186.* / 2011-10-08 15:58
Niestety odszkodowanie z wlasnego OC nie jest mozliwe.Mozesz żądac jedynie od sprawcy w tym wypadku własciciela psa a takze z NW kierowcy.