Trwa ładowanie...
bDgtLith

Notowania

Mikrofon Money.pl

37
21.07.2020 16:18

WYWIAD
 / 
Wielka Brytania. Rosjanie wtrącali się w referendum w 2014 r. Niewykluczone, że i w referendum ws. brexitu

Rosjanie wpływali na kampanię w sprawie odłączenia się Szkocji od Wielkiej Brytanii. Mimo to Wielka Brytania nie zrobiła nic, by uniemożliwić obcym służbom wtrącanie się do referendum w sprawie brexitu. Brytyjskie służby wywiadowcze milczą w tej sprawie.

10
05.11.2019 8:48

WYWIAD
 / 
Agencja Wywiadu poszukuje szpiegów. Zaskakująca oferta na targach pracy

Już nie tylko na studiach i w mediach społecznościowych – Agencja Wywiadu poszukuje przyszłych szpiegów na otwartych targach pracy Absolvent Talent Days. Zafascynowani Jamesem Bondem, czy też Hansem Klossem, sprawdzą, czy mają gen wywiadu, na PGE Narodowym w Warszawie.

1
22.10.2019 16:44

WYWIAD
 / 
IPN. Odtajnione dane byłych oficerów CIA i polskiego wywiadu

Instytut Pamięci Narodowej (IPN) odtajnił akta dot. polsko-amerykańskiej współpracy sprzed blisko trzech dekad. Padają w nich nazwiska m.in. byłych oficerów CIA i polskiego wywiadu. Instytut milczy jednocześnie na temat tego, czy ujawnienie danych było konsultowane ze stroną amerykańską.

47
25.09.2019 17:50

POLITYKA
 / 
Wybory 2019. Kaczyński: śmiano się, ale będzie 500 zł na krowę

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę, do wyborów parlamentarnych pozostały tylko nieco ponad dwa tygodnie. Przed PiS jeszcze dwie konwencje, padną m.in. zapowiedzi dotyczące rolnictwa. - Wyśmiewano nas, ale 500 zł na krowę będzie - stwierdził Jarosław Kaczyński.

673
05.09.2019 11:27

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Premier Morawiecki dla money.pl o 500+: "Dokonaliśmy 100-procentowej waloryzacji"

Waloryzacja świadczenia 500+? - Przy tak niskiej inflacji poszerzyliśmy program o pierwsze dziecko. Każda rodzina, która ma drugie dziecko, ma też pierwsze, więc to 100-procentowa waloryzacja - powiedział w specjalnym wywiadzie dla money.pl premier Mateusz Morawiecki.

bDgtLitj
126
05.09.2019 10:51

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Premier Morawiecki dla money.pl o podatku cyfrowym: "Wahadełko przesuwa się powoli, ale w dobrym kierunku"

- Firmy międzynarodowe muszą płacić podatki uczciwie tam, gdzie robią biznes - powiedział w specjalnym wywiadzie dla money.pl premier Mateusz Morawiecki, Człowiek Roku XXIX Forum Ekonomicznego. Jak dodał, polski rząd walczy z rajami podatkowymi.

240
05.09.2019 10:25

FORUM EKONOMICZNE
 / 
Premier Morawiecki dla money.pl: "Stać nas na osiąganie najwyższych laurów"

- Nagroda Człowieka Roku to tak naprawdę nagroda polskich przedsiębiorców. Bardzo dobry 2018 i 2019. Stać nas na osiąganie najwyższych laurów - powiedział w specjalnym wywiadzie dla money.pl premier Mateusz Morawiecki, Człowiek Roku XXIX Forum Ekonomicznego. Odniósł się też do zrównoważonego budżetu.

2
29.08.2019 11:20

WYWIAD
 / 
Czysta przyjemność każdego motocyklisty

Steffan Ytterborn, twórca elektrycznego motocykla Kalk i speaker Impact mobility rEVolution’19, które odbędzie się w dniach 9-10 października w Katowicach realizuje ambitny plan – Szwed chce sprzedawać motocykle, które nie będą zanieczyszczały środowiska. Chce maszyn lekkich i łatwych w prowadzeniu, eleganckich, prostych w obsłudze i prawie dla każdego.

7
03.07.2019 11:53

WYWIAD
 / 
Jak zostać szpiegiem? Agencje szukają w mediach społecznościowych

Na Facebooku, Twitterze czy YouTube. Tak potencjalnych pracowników szuka nie tylko polska Agencja Wywiadu, ale również jej amerykańskie czy brytyjskie odpowiedniczki - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

bDgtLitp
843
15.05.2019 19:49

RZĄD
 / 
Mateusz Morawiecki kupował działki od osób prywatnych i parafii. Przejęła je żona

Premier Mateusz Morawiecki tłumaczy się z posiadanych nieruchomości. Z żoną dokonał podziału majątku, bo "nie chciał mieć nic wspólnego z działalnością gospodarczą". Jest też mowa o działkach kupowanych od parafii i osób prywatnych.

118
30.04.2019 17:59

WYWIAD
 / 
Miliardowe straty Idea Banku. Premier Morawiecki komentuje dla WP

Idea Bank poinformował o "najtrudniejszym roku w swojej historii", czyli o 2 mld zł straty. Pojawiły się informacje, że może to zachwiać całym systemem bankowym. Czy rząd wkroczy do gry? - Czy państwowy bank mógłby pomóc bankowi Leszka Czarneckiego? Nie rozważam takiego scenariusza. Tu muszą działać siły rynkowe i oferta, ale jednocześnie cały sektor musi podlegać ścisłym regulacjom. Mamy odpowiednie instytucje nadzorcze, które nad tym czuwają - stwierdził w rozmowie z WP premier Mateusz Morawiecki. Cała rozmowa, nie tylko na temat Idea Banku, w środę na stronie głównej Wirtualnej Polski.

116
13.03.2019 9:40

EMP
 / 
Tysiące nowych miejsc pracy. Projekt budowy polskiego samochodu wkracza w nową fazę

Chcemy zacząć w Polsce budować masowo samochody i stać się ich istotnym producentem w Europie. Budujemy jednak nie tylko pojazd, ale nową markę, sieć sprzedaży, sieć serwisową i wszystko, co pozwoli nam podjąć rywalizację z innymi graczami na rynku – zapewnia w rozmowie z money.pl Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

8
19.02.2019 9:33

WYWIAD
 / 
Afera w Drutexie. Gierszewski przed laty: Jestem dumny, że jesteśmy firmą rodzinną

Leszek Gierszewski, twórca okiennego giganta, oskarża córkę i zięcia o próbę wrogiego przejęcia spółki. Składa zawiadomienie do prokuratury i wynajmuje Rutkowskiego, by pilnował fabryki. Tymczasem jeszcze kilka lat temu w wywiadzie dla money.pl wychwalał zalety firmy rodzinnej.

bDgtLitq
32
03.02.2019 9:33

BIZNES
 / 
Miliardy złotych w pudełkach z jedzeniem. Rynek napędzają celebryci

Beata Kozidrak, medalistka olimpijska Agnieszka Kobus, tancerka Iwona Pavlovic, aktorka Iza Miko, ekipa Fit Lovers, Joanna Krupa, Rafał Maserak, Adam Małysz i wielu innych. Celebrytów chwalących się pudełkami z jedzeniem przybywa. Biznes wart jest już blisko miliard. A miesiąc takiej diety to koszt... 1650 zł.

138
17.12.2018 20:16

AFERA KNF
 / 
Giertych o wywiadzie Glapińskiego. "Piramidalne bzdury"

- Szczerze mówiąc nie sądziłem, że sytuacja prezesa Glapińskiego jest tak dramatyczna, że próbuje spisek sił obcych przywołać jako argument za swym pozostaniem - napisał na Facebooku Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego w sprawie tzw. afery KNF.

128
13.11.2017 10:15

WYWIAD
 / 
"Niebezpieczna mrzonka". Jerzy Hausner ocenia pomysł Morawieckiego

Produkcja miliona samochodów elektrycznych - konik wicepremiera Morawieckiego - to według prof. Jerzego Hausnera niebezpieczna mrzonka. Uważa, że powinniśmy stawiać bardziej na autobusy, w których już mamy dobrą pozycję na europejskim rynku. Lewicowy wicepremier, który wprowadzał wolnorynkowe reformy komentuje działania prawicowego rządu PiS, który stawia na „socjal” i renacjonalizację.

3
19.10.2017 7:35

ŚWIAT
 / 
Wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Davis broni rządowych zmian dotyczących imigrantów

Negocjatorzy "dotarli do etapu, w którym nie można iść dalej" bez rozpoczęcia rozmów o przyszłości relacji Wielkiej Brytanii z Unią. Taką opinię wyraził brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis. W czwartek rusza szczyt Rady Europejskiej, na którym zostanie poruszona m.in. kwestia Brexitu.

47
15.07.2017 13:16

PGE
 / 
Elektryczna rewolucja w polskich miastach. Nowa ofensywa Polskiej Grupy Energetycznej

PGE Polska Grupa Energetyczna otwiera wypożyczalnie samochodów elektrycznych i stacje ich ładowania. Zapowiada również nowe usługi na smartfony dla milionów Polaków, by mniej płacili za prąd. - To się opłaci zarówno klientom, jak i nam - zapewnia wiceprezes firmy Paweł Śliwa.