Sławomir Skrzypek, po niemal pewnym wyborze na prezesa NBP, może wymienić dwóch z 7 wiceprezesów. Ma też do obsadzenia jeden wakat.
Za dwa tygodnie politycy Platformy Obywatelskiej mają hucznie świętować 60. urodziny odchodzącego prezesa NBP, Leszka Balcerowicza.
Ropa na światowych rynkach od początku roku staniała już o 10 procent. Może to choć częściowo zrekompensować polskim kierowcom podwyżkę akcyzy na benzynę.
Okazuje się, że pracownik Tesco może sobie pozwolić na życie na naprawdę wysokim poziomie. Warunek jest jeden: musi to być supermarket... w Anglii.
Szef Samoobrony będzie zeznawać w związku ze złożonym przez niego zawiadomieniem o próbie przygotowania zamachu stanu.
Niemiecki dziennik uważa, że afera wokół arcybiskupa Stanisława Wielgusa stawia rządzących w Polsce braci Kaczyńskich w kłopotliwej sytuacji.
Rosja krytykuje Stany Zjednoczone za nałożenie sankcji na rosyjskie firmy zbrojeniowe, oskarżane przez Waszyngton o współpracę z Iranem i Syrią.
Premier Iraku Nuri al-Maliki ostrzegł państwa krytykujące przebieg egzekucji, że jego rząd może dokonać rewizji stosunków z nimi.
W centrum zainteresowania brytyjskich śledczych pozostają dwaj rosyjscy biznesmeni - Dmitrij Kowtun i Andriej Ługowoj.
Już za 4 lata będzie można nie wychodząc z domu wyrobić dowód osobisty, paszport albo rozliczyć się z fiskusem. Państwo zapłaci za to ponad 1,7 mld złotych.
Sąd zgodził się na miesięczny wyjazd Lwa Rywina do Ameryki. Oceniono bowiem jako niewielkie prawdopodobieństwo, że mógłby on stamtąd już nie wrócić.
Rząd szuka sposobu na większe podwyżki najniższych emerytur. Obowiązująca waloryzacja procentowa sprawia, że osoby otrzymujące najwyższe świadczenia dostają najwięcej, a najbiedniejsi emeryci tylko po parę złotych.
To już czwarty dziennikarz Associated Press, który zginął relacjonując wydarzenia w Iraku.
Amerykański koncern gastronomiczny Burger King, który kilka lat temu wycofał się z Polski, znów chce nas karmić.