Spółka Netmedia złożyła wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z ofertą publiczną 1.215.000 akcji zwykłych na okaziciela serii F z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.
Petrolinvest zawarł umowę o współpracy z Grupą Spółek Wydobywczych, zarejestrowaną w Federacji Rosyjskiej.
Makrum SA zawarła umowy przedwstępne na zakup 100 proc. udziałów w spółce Poltrampservice ze Szczecina. Za 52 proc. udziałów Makrum ma zapłacić 7,5 mln złotych.
Getin Holding objął 124.991.706 akcji ukraińskiego Prikarpattya Bank za łączną kwotę 69,42 mln złotych.
Asseco Poland za 12,17 mln zł sprzedało na rzecz Asseco Slovakia 14,24 proc. akcji Asseco Czech Republic.
Prokom Investments w wyniku nabycia w dniu 31 sierpnia 34.657.039 akcji Biotonu zwiększył zaangażowanie w spółkę do poziomu uprawniającego do wykonywania 38,57 proc. głosów na jej WZA.
Rada Ministrów Ukrainy podjęła decyzję o wykreśleniu producenta insuliny spółkę Indar, o której przejęcie starał się Bioton, z listy firm państwowych przeznaczonych do prywatyzacji.
Po rozwiązaniu Sejmu marszałek Ludwik Dorn poinformował, ze otrzymał od prezydenta RP pismo o odwołaniu na wniosek premiera wszystkich ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego.
Posłowie zdecydowali o skróceniu kadencji i samorozwiązaniu Sejmu. Za głosowały: PiS, PO, SLD i PSL.
Roman Giertych oskarżył PiS, że chce wyborów, bo Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe partii.
Według sondażu SMG/KRC dla Faktów TVN, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Platforma Obywatelska z 29,7 proc. poparciem. Na drugim miejscu znajdowałoby się Prawo i Sprawiedliwość, z 26,4 proc. głosów.
Al-Kaida szykuje zamachy w USA "na wielką skalę" - powiadomił szef CIA Michael Hayden.
Unijny komisarz ds. rozszerzenia Olli Rehn zażądał od Serbii wyjaśnień w związku z groźbami serbskiego ministra, że Belgrad gotów jest użyć siły, jeśli Kosowo ogłosi niepodległość, a Zachód ją uzna.
Trwa debata nad wnioskami o samorozwiązanie Sejmu. Opozycja zarzuca rządowi kapitulację. Rząd chwali się sukcesami.
W minionym tygodniu rynek finansowy w Polsce, w odróżnieniu od areny politycznej, zachowywał się dość stabilnie. Złoty po chwilowym osłabieniu w połowie tygodnia, na jego koniec umocnił się. Polska waluta i rynek kapitałowy wydają się być odporne na zawirowania polityczne, poddając się wpływowi wydarzeń zagranicznych
Amerykański rząd otrzymał kopię taśmy wideo z nagraniem przypisywanym przywódcy międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida Osamie bin Ladenowi i ją analizuje - poinformował przedstawiciel amerykańskich władz.
Tydzień zakończył się mocnym uderzeniem danych z rynku amerykańskiego. GPW jako jedna z nielicznych w Europie liczyła na pozytywne informacje. Stąd przecena na WIG20 po godz. 14.30 była szybka i gwałtowna.
Podsumowując, tydzień zakończyliśmy ponad 100pkt. przeceną WIG20 i bez wyraźnego rozstrzygnięcia co do kierunku. W dalszym ciągu losy naszej giełdy zależą od nastrojów na zachodnich parkietach, czego namacalnym dowodem był miniony tydzień.
Zaczynają się spełniać słowa poprzedniego szefa FED Alana Greenspana, który porównał ostatnie 7 tygodni na amerykańskiej giełdzie do kryzysów, który miały miejsce w 1987 oraz 1998 roku.
Po nieoczekiwanym spadku liczby miejsc pracy w USA (ubyło ich 4 tysiące, rynek oczekiwał wzrostu o około 100 tysięcy) inwestorzy zgodnym chórem, płaczliwie domagają się od FOMC obcięcia głównej stopy procentowej o co najmniej 25 punktów bazowych.
Perspektywa obniżki stóp podtrzymuje dziś rynek akcji, czego nie można powiedzieć o USD, który osłabił się do wszystkich walut. Po tak słabych danych trudno spodziewać się powrotu do wzrostów na giełdzie, przynajmniej do czasu obniżki oprocentowania.
Dramatyczna sytuacje na rynku hipotecznym w Stanach Zjednoczonych winduje ceny amerykańskich obligacji 10-o letnich. Wpływ na coraz wyższą cenę ma również oczekiwania inwestorów o obniżkę stóp procentowych w USA jak i bardzo słabe dane makroekonomiczne z rynku pracy.
Minimalne są szanse na ponowne uruchomienie tego odcinka rurociągu naftowego "Przyjaźń", którym rosyjska ropa płynęła do rafinerii Mażejkiu Nafta (Możejki) na Litwie, przejętej 15 grudnia 2006 r. przez polski PKN Orlen - informuje dziennik "RBK-daily".
Enterprise Investors pracuje nad czterema prospektami. Jeden z nich trafi do Komisji Nadzoru Finansowego prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Łączna wartość ofert sięgnie kilkuset milionów dolarów
Dane z amerykańskiego rynku pracy wywołały wyprzedaż dolara. O godzinie 14:50 kurs EUR/USD testował poziom 1,3763 dolara wobec 1,3691 tuż prze danymi.
Grupa Asseco, która do tej pory prowadziła akwizycje w Europie Środkowo-Wschodniej, w terminie do miesiąca może poinformować o akwizycji spółki niemieckiej. Bardzo szybko może też powstać Asseco Austria.
Albo będzie "złote veto" dla Skarbu Państwa, albo nie będzie w Polsce prywatyzacji - mówi w rozmowie z Money.pl Jacek Socha, wiceprezes i partner w PriceWaterhauseCoopers, minister skarbu w rządzie Marka Belki. Dodaje, że brak dużych prywatyzacji źle wpływa na warszawską giełdę.
"Przywrócenie corocznej waloryzacji rent i emerytur o wskaźnik inflacji i co najmniej 20 proc. wskaźnika wzrostu płac - zakłada przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o rentach i emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Ogromna niespodzianka w USA. W sierpniu amerykańska gospodarka zamiast dodać spodziewane 100 tys. miejsc pracy straciła 4 tys. pracowników.
Gdyby wybory do Sejmu odbyły się na początku września, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z 30 proc. poparciem, a na drugim miejscu byłaby Platforma Obywatelska z 28 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Białoruska straż graniczna zatrzymała na granicy z Polską samochód ciężarowy z ładunkiem, którego promieniowanie przekracza dopuszczalny poziom - poinformowała agencja Interfax.
Antoni Mężydło, jeden z najbardziej znanych posłów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdził, że odchodzi z PiS-u do PO
Prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon ostro skrytykował kierownictwo krajowych mediów za tworzenie wokół niego "kultu jednostki".
Fabryka Maszyn Glinik planuje debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w I kwartale 2008 roku. Spółka chce pozyskać z oferty publicznej 150 mln zł, które przeznaczy głównie na sfinansowanie projektów inwestycyjnych swoich kluczowych spółek.
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) wyasygnował 9,5 mln euro (financing facility) na sfinansowanie inwestycji spółki Barlinek Invest w zakłady produkcji palet i tartak w Kosiwie na zachodniej Ukrainie.
Holenderski minister finansów zamierza ograniczyć horrendalne zarobki czołowych menadżerów.
Sejm wydłużył ważność dowodów osobistych. Stare dokumenty będą wymieniane do końca marca przyszłego roku.
Szef PO Donald Tusk uważa, że nie ma powodu, by wycofywać złożone przez jego klub wnioski o odwołanie ministrów obecnego rządu.
GPW będzie zachęcać polskich przedsiębiorców działających na terenie Wielkiej Brytanii do pozyskiwania środków na rozwój za pośrednictwem rynku NewConnect.