Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak: Darmowy internet bezprzewodowy w ciągu 5 lat

0
Podziel się

Wicepremier uważa, że powinny się tym zająć samorządy lokalne.

Pawlak: Darmowy internet bezprzewodowy w ciągu 5 lat
(PAP/Paweł Supernak)
bEpxJTHF

Wicepremier, minister gospodarkiWaldemar Pawlakuważa, że powinny się tym zająć samorządy lokalne.

Pawlak spotkał się w Sejmie z młodzieżą w ramach społecznych warsztatów parlamentarnych _ Młodzi w Demokracji _. Odpowiadając na pytania dotyczące darmowego internetu zaznaczył, że są już w Polsce takie gminy, gdzie darmowy internet jest dostępny dla wszystkich.

_ - Darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego to jest wyzwanie, które jest osiągalne w ciągu pięciu najbliższych lat. Dzisiaj można powiedzieć, że tak jak do życia potrzebna jest żywność, tak i potrzebny jest do szybkiego rozwoju naszego kraju powszechny internet _ - ocenił Pawlak.

bEpxJTHH

Kandydat PSL na prezydenta zachęcał także młodzież do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. W jego ocenie, komputery osobiste mogą zastąpić w przyszłości podręczniki szkolne.

Frankowska: Tablet dla marszałka, karty dla Pawlaka
_ - Jestem za tabletem dla każdego ucznia, aby każdy miał osobisty komputer, który możne wykorzystać zamiast książek i podręczników, bo wtedy w zasadzie ma w jednym urządzeniu całą pamięć i dostęp do wiedzy całego świata _ - podkreślił.

Pawlak przekonywał, że wprowadzenie do szkół tabletów byłoby korzystne zarówno z punktu widzenia szybkiej wymiany wiedzy, ale także ze względów ekonomicznych.

bEpxJTHN

_ - Gdybyście policzyli koszty podręczników dla liceum czy gimnazjum w ciągu trzech lat to przypuszczam, że można kupić tablet i jeszcze całą górę oprogramowania i potrzebnego wyposażenia. To są mniej więcej tego typu relacje _ - zaznaczył szef PSL.

bEpxJTIi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)