Notowania

londy
10.06.2009 12:43

Strajk pracowników metra paraliżuje Londyn

Mieszkańcy brytyjskiej stolicy mają problemy z dotarciem do pracy. Strajk potrwa do jutra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Strajk pracowników londyńskiego metra utrudnił dziś dojazd do pracy setkom tysięcy mieszkańców brytyjskiej stolicy. Strajk, który ogłoszono już wczorajszego wieczora, ma potrwać do jutra, do godziny 19. *
Dwa dni bez metra to ogromne utrudnienie dla największego miasta Europy. Londyn ma tylko jedną kolejową linię średnicową i tylko jedną drogę szybkiego ruchu docierającą w pobliże śródmieścia.

Londyńska kolej podziemna przewozi 3 miliony pasażerów dziennie i jest jedynym szybkim środkiem lokomocji na ogromnych przestrzeniach miasta, którego średnica sięga 40 kilometrów. Na szczęście tylko jedna z 10 linii stanęła całkowicie. Pociągi ośmiu innych linii kursują na niepełnej trasie i z mniejszą częstotliwością, a na jednej - Linii Północnej ruch jest, o dziwo, normalny.

Strajk spowodował dziś wprawdzie wyższą absencję w pracy, ale burmistrz Londynu Boris Johnson wprowadził liczne i pomysłowe zastępcze środki transportu. Autobusy i taksówki wożą wahadłowo pasażerów wzdłuż tras metra, na Tamizie kursują darmowe tramwaje wodne, a na chronionych trasach rowerowych pojawili się przewodnicy, którzy pomagają nowicjuszom.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: londy, strajk, metro, pracownicy, korki, mieszkańcy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz