Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W USA zdecydowane nie dla uzbrojonych nauczycieli

0
Podziel się:

64 proc. ankietowanych popiera umieszczenie w szkołach dodatkowych strażników i funkcjonariuszy policji.

W USA zdecydowane nie dla uzbrojonych nauczycieli
(lisapics/iStockphoto)

W Stanach Zjednoczonych wciąż trwa dyskusja na temat zaostrzenia warunków bezpieczeństwa w tamtejszych placówkach edukacyjnych. Pojawiła się nawet propozycja, aby nauczycieli wyposażyć w broń palną.

Wszystko po grudniowej tragedii w Newtown w szkole Sandy Hook, gdzie szaleniec Adam Lanza zastrzelił 26 osób w tym 20 dzieci. Ograniczenie dostępu do broni w Stanach Zjednoczonych popiera znaczna część społeczeństwa.

Zdecydowana większość uważa, że w ośrodkach oświatowych należy wprowadzić dodatkową ochronę, ale nie zgadza się na to, aby w broń uzbroić nauczycieli i pedagogów.

Sondaże Instytutu Gallupa i Pew Research Center pokazują, że Amerykanie coraz chętniej popierają projekty Baracka Obamy, by wprowadzić zmiany legislacyjne mające na celu ograniczenie dostępu do broni.

Zdecydowana większość ankietowanych - bo aż 85 proc. - popiera przeprowadzanie analizy historii medycznej prywatnych posiadaczy broni palnej, a kolejne 67 proc. jest za ustanowieniem ogólnonarodowej bazy danych kontrolującej sprzedaż broni w USA.

Według najnowszego sondażu Pew Research Center społeczeństwo widzi konieczność wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa również w szkołach. 64 proc. ankietowanych popiera umieszczenie w szkołach dodatkowych strażników i funkcjonariuszy policji, ale jednocześnie 57 proc. tych samych ankietowanych sprzeciwia się uzbrajaniu nauczycieli i pedagogów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyszli na ulice, by odebrać im prawo do broni Kilkanaście tysięcy ludzi manifestowało w sobotę na ulicach Waszyngtonu swoje poparcie dla zaostrzenia restrykcji na broń palną.
Uzbrojony personel w szkołach? Oni tak chcą Zamiast ograniczenia dostępu do broni amerykańskie Stowarzyszenie Strzeleckie proponuje coś zupełnie innego.
Obama ograniczy dostęp do broni palnej? Wezwał Kongres do przywrócenia zakazu broni automatycznej typu wojskowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)