Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ziobro: Nie kandyduję na prezesa PiS

0
Podziel się:

- Mówienie o jakichś wyborach jest czystą fikcją, bajką - mówi Zbigniew Ziobro

Ziobro: Nie kandyduję na prezesa PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Jestem lojalnym człowiekiem, wiceprezesem partii i do 2014 roku na pewno będę w Parlamencie Europejskim _ - zapowiedział eurodeputowany Zbigniew Ziobro.

Komitet Polityczny PiS wykluczył w piątek Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak z partii za działanie na jej szkodę i łamanie statutu PiS. Posłanki uznały decyzję władz PiS za niezrozumiałą i dowodzącą, że w partii tej nie ma umiejętności prowadzenia wewnętrznej debaty. Jakubiak powiedziała, że wie, iż konflikt w partii wywołał Ziobro.

Europoseł pytany przez dziennikarzy, czy to prawda, że wykluczenie obu posłanek jest efektem walko o władzę wewnątrz PiS, podkreślił, że prezesem partii do 2014 r. jest Jarosław Kaczyński. _ _

_ - Mówienie o jakichś wyborach jest czystą fikcją, bajką, jakie obie panie opowiadają, by uzasadnić szkodliwe dla swoich koleżanek i kolegów, startujących w wyborach samorządowych, działania _ - powiedział Ziobro.

Wiceprezes PiS dodał, że prowadzone przez Kluzik-Rostkowską i Jakubiak, widoczne w mediach, działania są wymierzone _ w realnego przywódcę PiS _ - J.Kaczyńskiego, który _ twardo będzie kierował partią _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t37746.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kik;w;pis;rozpoczelo;sie;czyszczenie;drogi;dla;ziobry,181,0,705717.html) Kik: W PiS rozpoczęło się czyszczenie drogi dla Ziobry
W opinii Ziobry, Kluzik-Rostkowska musiała opuścić szeregi PiS, bo w finale kampanii wyborczej rozpoczęła _ spektakl, przechodząc przez wszystkie możliwe media i atakując PiS, jego kierownictwo i prezesa _.

_ - Jest mi bardzo przykro i bardzo smutno z tego powodu, że Joasia w sposób dla mnie i moich koleżanek i kolegów kompletnie niezrozumiały, tak działała. To jest rzecz, której do tej pory nie mogę zrozumieć, dlaczego tak postąpiła; wspierała ją pani Ela Jakubiak _ - dodał Ziobro.

Eurodeputowany podkreślił, że żadna partia w finale kampanii wyborczej nie może być wobec takiej sytuacji obojętna. _ _

_ - Przecież jest oczywiste dla każdego, że to szkodzi kandydatom w całej Polsce, którzy startują z list PiS. To stwarza wrażenie, że w PiS się kłócą, a nie zajmują się problemami ludzi, których rozwiązywaniem powinni zajmować się nasi kandydaci w wyborach samorządowych _ - mówił eurodeputowany.

_ - Naprawdę nie rozumiem Joasi, dlaczego tak postąpiła, kto ją do tego namówił, co chciała w ten sposób osiągnąć, atakując Jarosława Kaczyńskiego, atakując PiS, wywołując konflikt w mediach. Żadna partia nie mogłaby udawać, że sprawy nie ma i stąd taka decyzja o wykluczeniu posłanek z partii _ - powiedział Ziobro.

Pytany, czy rzeczywiście Kaczyński wskazał go jako swojego następcę w kierownictwie PiS, europoseł odpowiedział, że to _ bajki _ opowiadane przez posłanki.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/9/5897.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon;emigracja;obrazonych;z;pis-u;moze;wstrzasnac;pawlakiem,182,0,705206.html) Płaskoń: Emigracja obrażonych z PiS-u może wstrząsnąć Pawlakiem - Kiedy słucham tych bajeczek dla małych dzieci, które opowiadają Joasia i pani Ela Jakubiak, to jestem naprawdę zdumiony, że ktokolwiek, kto zna Jarosława Kaczyńskiego, w to uwierzy. Twierdzenie, że Jarosław Kaczyński jest sterowany przez kogokolwiek zza zasłony czy kurtyny, jest kompletnie sprzeczne z tym, co wiemy o nim przez całe lata _ - dodał Ziobro.

Zdaniem Ziobry, zachowania Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak wynikają w części z _ urażonych ambicji _, a w części z _ planu politycznego _, którego sam nie rozumie, a który jest szkodliwy dla PiS.

W opinii europosła, Kluzik-Rostkowska nie jest żadnym realnym kandydatem na prezesa PiS i nigdy nim nie była. _ _

_ W mediach można rożne rzeczy mówić. Z całą pewnością była inspirowana przez jakieś środowisko, które też chyba jej było nieżyczliwe i dała się namówić do działań, których pewnie już żałuje, chociaż publicznie nie jest jeszcze w stanie się do tego przyznać _ - ocenił Ziobro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t115612.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;nie;przejdzie;ani;do;po;ani;psl,157,0,705949.html) Kluzik-Rostkowska nie przejdzie ani do PO, ani PSL - _ Nie chcę być w Platformie Obywatelskiej, uważam, że dzisiaj moim obowiązkiem jest przestrzegać Polaków przed niszczącym polskie życie publiczne żelaznym uściskiem PO i PiS-u _ - mówi posłanka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t115582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;po;czystce;kto;odejdzie;nastepny,24,0,705816.html) PiS po "czystce". Kto odejdzie następny? Klub poselski PiS opuścił już Jan Ołdakowski. Wśród następnych kandydatów do odejścia wymieniani są: Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal i Lena Dąbkowska-Cichocka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t80070.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;zadowolona;z;decyzji;pis;im;slabszy;pis;tym;lepiej;dla;polski,246,0,706294.html) PO zadowolona z decyzji PiS: Im słabszy PiS tym lepiej dla Polski Zdaniem rzecznika rządu wyrzucenie z PiS posłanek przełoży się na spadek notowań tej partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)