Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KRRiTV-Graboś-wiceprzewodniczący

0
Podziel się:

Witold Graboś został dzisiaj powołany na zastępcę przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rada zdecydowała o tym na wniosek jej szefa Jana Dworaka.

bETqdsXp

"Głęboko wierzę, że w tym składzie odbudujemy autorytet Krajowej Rady jako regulatora rynku medialnego" - mówił zaraz po wyborze Graboś.
W specjalnym komunikacie wysłanym do redakcji zaznaczył, że "trzeba usprawnić egzekucję norm prawa medialnego i powrócić do rzetelności dziennikarskiej, bezstronności i obiektywizmu".
Zdaniem nowego wiceszefa Krajowa Rada musi stać na straży wolności słowa i odpowiedzialności za słowo.
Oprócz Grabosia w KRRiT nowej kadencji zasiadają: Jan Dworak - przewodniczący, Krzysztof Luft - obaj mianowani przez prezydenta, a także prof. Stefan Pastuszka - wskazany przez Senat, oraz Sławomir Rogowski - wybrany przez Sejm
Witold Graboś pracował jako dziennikarz. Był senatorem RP III kadencji. W latach 1995 - 2001 był członkiem KRRiT, w której w okresie od 1998 r. do 1999 r. pełnił funkcję zastępcy Przewodniczącego. W latach 2002 - 2005 był prezesem Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, a także ekspertem Komisji Kultury w dziedzinie prawa medialnego.

Polskie Radio

bETqdsXS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)