Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn-papież-pielgrzymi

0
Podziel się

Tysięce wiernych towarzyszą papieżowi w trzecim dniu jego wizyty w Wielkiej Brytanii. Katolicy witali Benedyka XVI przed południem przed Katedrą Westminsterską w Londynie. Po Mszy św. udali się do Hyde Parku, gdzie o gdzinie (19.00 polskiego czasu) Ojciec Święty rozpocznie wieczorne czuwanie modlitewne przed beatyfikacją kardynała Johna H. Newmana.

bEgmpEcB

Do Londynu przyjechali pielgrzymi z całej Wielkiej Brytanii. Niosą flagi Watykanu, narodowe symbole i proporce z podobiznami świętych. Benedykt XVI w homilii nawiązał do sprawy pedofilii wśród księzy. Wyraził "głębokie współczucie z niewinnymi ofiarami tych niewypowiedzianych występków". Wielu wiernych, którzy wyszli dzisiaj na spotkanie papieżowi, broni Kościoła.
Mówią, że papież pielgrzymuje w imieniu Chrystusa, jest następcą świętego Piotra i za nim podążają. "Niech krytycy Kościoła mówią co chcą, ja i tak kocham papieża". Kevin, który jest nauczycielem w jednej z Londyńskich szkół zauważył, że o pedofilę został posądzony ułamek procenta wszystkich księży, co oznacza, że większość księży nie wykorzystuje dzieci. "Są dobrymi ludźmi, powołanymi przez Boga, aby służyć Kościołowi" - podkreśla. "Może Kosciół powinien posłuchać, co mówią jego krytycy. Mam nadzieję, że dzięki nowej dyskusji nastąpi oczyszczenie." - powiedziała jedna z wiernych.

bEgmpEde
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)