Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Macierewicz-katastrofa-Kuschner

0
Podziel się

Amerykański ekspert do spraw terroryzmu i bezpieczeństwa państwa Harvey Kuschner zadeklarował pełną współpracę z parlamentarnym zespołem badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej.

bEgrVxDp

Szef zespołu, Antoni Macierewicz podkreślił, że Kuschner jest bliskim współpracownikiem kongresmena Petera Kinga, który złożył projekt rezolucji wzywającej do powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy z 10 kwietnia.
Zdaniem Harveya Kuschnera atak na World Trade Center w Nowym Jorku w 2001 roku i katastrofa polskiego samolotu w Rosji to punkty zwrotne w historii świata. Ekspert podkreślił, że wyjaśnienie tego co rzeczywiście wydarzyło się 10 kwietnia pod Smoleńskiem jest ważne dla całego wolnego świata.
Zdaniem Antoniego Macierewicza do wyjaśnienia wszystkich przyczyn i okoliczności katastrofy konieczne jest wsparcie polskiego rządu, rządu Stanów Zjednoczonych a także Federacji Rosyjskiej. Poseł zauważył, że współczesna Rosja umożliwiła brytyjskim śledczym przesłuchania świadków w Rosji w sprawie śmierci byłego rosyjskiego agenta Aleksandra Litwinienki.
Harvey Kuschner podkreślił, że będzie się starał uzyskać poparcie Kongresu dla powołania międzynarodowej komisji i wyraził nadzieję, że postępowanie wyjaśniające przyczyny katastrofy będzie prowadzone w sposób transparentny.

bEgrVxDS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)