Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wałęsa i Balcerowicz nie przyjdą na spotkanie z Obamą

0
Podziel się:

Były prezydent tłumaczy się brakiem czasu. Według nieoficjalnych informacji, zaproszenie na spotkanie z Barackiem Obamą były prezydent otrzymał dziś rano. Były prezes NBP jest w Szwajcarii.

Wałęsa i Balcerowicz nie przyjdą na spotkanie z Obamą
(ec.europa.eu)

*Były* prezydent Lech Wałęsa nie będzie uczestniczył w jutrzejszym spotkaniu prezydenta USA Baracka Obamy w Pałacu Prezydenckim z liderami opozycji antykomunistycznej oraz przedstawicielami partii politycznych. Na spotkaniu nie pojawi się też prof. Leszek Balcerowicz.

_ - Nie pasuje mi i tylko tyle mogę powiedzieć o tym spotkaniu _ - powiedział Lech Wałęsa. Prezydent odmówił odpowiedzi na inne pytania w tej sprawie. Dodał jedynie, że jego decyzja jest nieodwołalna.

Według nieoficjalnych informacji, zaproszenie na spotkanie z Barackiem Obamą były prezydent otrzymał dziś rano.

W TVP Info, która jako pierwsza podała informację o tym, że Wałęsa nie będzie uczestniczył w spotkaniu, były prezydent powiedział: _ Trudno mówić dziennikarzom to, co chce się powiedzieć prezydentowi supermocarstwa. Tym razem nie uda mi się powiedzieć, nie będę miał spotkania, nie pasuje mi. Moje programy mam ponapinane do maksimum _.

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że w sprawie sobotniego spotkania do Lecha Wałęsy zadzwonił ambasador USA w Polsce Lee Feinstein namawiąjąc go do zmiany decyzji. Rozmowa była _ długa i rzeczowa _. Były prezydent nie zmienił jednak deczyji o nieuczestniczeniu w spotkaniu.

Wiadomo, że w sobotę po południu z Gdańska były prezydent wyjeżdża na wcześniej zaplanowaną wizytę do Włoch.

Odnosząc się do wizyty Obamy w Polsce, Lech Wałęsa zaznaczył, że _ przyjeżdża prezydent jedynego na świecie supermocarstwa _. _ - I to jest wielka sprawa. Sam przyjazd jest już wielką sprawą, a co do treści, to pożyjemy, zobaczymy. Do tej pory z treścią było naprawdę mizernie, prawie zawsze _ - podkreślił.

W sobotnim spotkaniu nie weźmie też udziału prof. Leszek Balcerowicz. Były minister finansów jest w Szwajcarii na szczycie G30. Andrzej Krajewski, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju - założonego przez Leszka Balcerowicza - powiedział, że spotkanie za granicą już od dawna było w kalendarzu Leszka Balcerowicza.
Andrzej Krajewski zapewnia, że Balcerowicz nie obraził się na Baracka Obamę. Wręcz przeciwnie - żałuje, że nie może się z nim spotkać:

W sobotnim spotkaniu oprócz Baracka Obamy i prezydenta Bronisława Komorowskiego ma wziąć udział kilkunastu liderów opozycji antykomunistycznej, transformacji ustrojowej i organizacji pozarządowych. Zaproszony został na nie m.in. historyczny przywódca Solidarności b. prezydent Lech Wałęsa.

W rozmowie z amerykańskim przywódcą mają uczestniczyć też: Tadeusz Mazowiecki, Wiesław Chrzanowski i Janina Ochojska, a także przedstawiciele polskich władz - marszałkowie Sejmu i Senatu Grzegorz Schetyna i Bogdan Borusewicz, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, a także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta.

Zaproszono też liderów partii politycznych, które mają swoją reprezentację w parlamencie: wiceszefową PO Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa SLD Grzegorza Napieralskiego, prezesa PSL Waldemara Pawlaka i szefową PJN Joannę Kluzik-Rostkowską.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t87661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;ofiara;napietego;grafika;walesy,101,0,839781.html) Obama ofiarą "napiętego grafika" Wałęsy Lech Wałęsa nie spotka się z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t140200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;w;polsce;poblogoslawi;gaz;lupkowy,207,0,839631.html) Obama w Polsce. "Pobłogosławi" gaz łupkowy? Stany Zjednoczone są piątym największym inwestorem w Polsce, a obroty handlowe Polski i USA w 2010 r. wyniosły około 7,3 mld dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przybywa;chetnych;na;spotkanie;z;obama,91,0,838747.html) Przybywa chętnych na spotkanie z Obamą Na spotkaniu z amerykańskim prezydentem oprócz liderów partyjnych pojawią się Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Bogdan Borusewicz.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)