Dr Włodzimierz Strupiński, twórca polskiego grafenu, kilka miesięcy temu miał powody, by wyjechać z kraju. Został i pracuje na Politechnice Warszawskiej. Uważa, że naukowcy powinni zarabiać więcej, ale nie ma powodów, aby traktować ich szczególnie.
Wśród pozytywnie ocenionych przez Komisję Europejską pomysłów, znalazły się projekty z udziałem naukowców z Warszawy, Łodzi i Wrocławia.
Kobieta, której tożsamości nie ujawniono, na skutek wady genetycznej urodziła się bez macicy; syndrom taki dotyka jedną dziewczynkę na 4,5 tys.
Mieszkańcy USA uważają naukowców za osoby kompetentne, ale niekoniecznie godne zaufania - czytamy w czasopiśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences".
- Mamy nadzieję, że nasze badania przyczynią się do wyhodowania karpi bardziej odpornych na choroby - mówi dr Patrycja Jurecka.
Wyniki badania stawiają również pod znakiem zapytania powszechne przekonanie, że nocne marki są z reguły bardziej krnąbrne - pisze BBC.
Do tej pory znanych było ponad dwieście gatunków bakterii układu pokarmowego.
FameLab to konkurs skierowany do naukowców, którzy w fascynujący sposób, w zaledwie trzy minuty, potrafią opowiedzieć o wybranym zagadnieniu naukowym.
Pakt na rzecz Horyzontu 2020 ma zmobilizować badaczy do sięgania po środki Unii Europejskiej.
Rdzenni Amerykanie są potomkami mieszkańców Syberii, którzy w okresie między 26 a 18 tys. lat temu przeszli przez most lądowy Beringa - pas lądu, łączący w okresie zlodowaceń Syberię z Alaską.