Mimo ożywienia gospodarczego, na rynku w dalszym ciągu odczuwalne są skutki okresu spadków i niepokoju związanego z trwającym do niedawna kryzysem finansowym.
Dostępna na rynku oferta jest obecnie tak szeroka, iż pozwala dobrać odpowiednie narzędzia, szyte na miarę potrzeb i możliwości każdego podmiotu.
Na co więc należy zwrócić uwagę, aby znaleźć odpowiedniego partnera, rozumiejącego nasze potrzeby, ale też ograniczenia?
Usługa faktoringowa może przybierać różne oblicza. Przedsiębiorcy znają już faktoring pełny, odwrotny, wymagalnościowy czy eksportowy.
Większa wiarygodność w bankach, uznanie w oczach partnerów biznesowych, korzyści podatkowe – profitów z terminowej zapłaty rachunków jest wiele.
Wciąż niewielu przedsiębiorców wie, że może czerpać korzyści także z finansowania wierzytelności wymagalnych.
Podpisując umowę faktoringi przedsiębiorca musi złożyć oświadczenie, że wierzytelności będące przedmiotem umowy nie są objęte prawami na rzecz osób trzecich.
Faktoring umożliwia prowadzącym działalność zamianę faktur na gotówkę niemal tuż po wystawieniu faktury.
Faktoring postrzegany jest jako narzędzie dedykowane dla większych podmiotów. Coraz częściej pojawiają się jednak również rozwiązania dla małych i średnich firm.
Faktoring to nie tylko zastrzyk gotówki na konto firmowe, ale też wiele usług dodanych, które mogą być szczególnie cenne dla przedsiębiorców w okresie gorszej koniunktury.