Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Pracownicy ewakuowani

13
Podziel się:

Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Jak informują służby prasowe na profilu SN w mediach społecznościowych, Pierwsza Prezes zarządziła ewakuację budynku. We wtorek sędziowie SN mieli rozpocząć posiedzenie dotyczące frankowiczów. Czynności sprawdzające zakończyły się ok. godz. 12.30.

Alarm bombowy w Sądzie Najwyższym. Pracownicy ewakuowani
Ewakuacja Sądu Najwyższego. Sędziowie mieli we wtorek ogłosić decyzję ws. frankowiczów. (Adobe Stock, mychadre77)

AKTUALIZACJA: Ok. godz. 12.30 służby zakończyły czynności sprawdzające w gmachu Sądu Najwyższego. Natomiast od godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie Izby Cywilnej SN w sprawie kredytów we frankach. Posiedzenie jest niejawne, lecz jawne będzie ogłoszenie wyroku.

"Na skutek uzyskanej przez pocztę elektronicznej informacji o umieszczeniu w budynku Sądu Najwyższego ładunku wybuchowego, Pierwsza Prezes SN zarządziła ewakuację budynku. Będziemy informować o rozwoju wydarzeń" - czytamy na profilu Sądu Najwyższego na Facebooku.

We wtorek sąd miał pochylić się nad kilkoma kwestiami dotyczącymi frankowiczów. Chodziło m.in. o decyzję, co się dzieje z kredytem, gdy sąd stwierdzi, że w umowie zawarto klauzule niedozwolone, czy też o kwestię pozywania klientów z tytułu nieuprawnionego wzbogacenia się.

Ewakuacja jednak może uniemożliwić ogłoszenie orzeczenia. To może oznaczać kolejne już przesunięcie posiedzenia sędziów Sądu Najwyższego ws. frankowiczów. Wcześniej bowiem przesunięto posiedzenia pod koniec marca i w połowie kwietnia.

Alarmy bombowe we wtorek ogłoszono nie tylko w Sądzie Najwyższym, ale również w budynkach Krajowej Rady Sądownictwa i Najwyższej Izby Kontroli.

Zobacz także: Frankowicze pewni wygranych w sądach. Prezes ZBP zwraca uwagę na niuans w wyroku TSUE
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(13)
jorosow
3 lata temu
To już banksterzy do takich numerów się posuwają by odroczyć sprawę frankowiczów?
Bezdomny
3 lata temu
Gdyby politycy PiS nie łamali prawa nie było by dzisiaj wiele przestępstw nieznanych których nigdy nie bywały. Prezes z kordonem policji jest strzeżony lepiej od Prezydenta USA i Putina. Gdyby ten człowiek był osobą kontaktowa, przyjacielską, lubił ludzi, miał po prostu takie relacje jak Tusk, Kwaśniewski, Miller, nie musiał by mieć takiej ochrony. Gdy jest się złym człowiekiem to niestety boi się o swoją d..... . Wyznawcy PiS macie najgorszedo z najgorszych który zasiadał w rządzie.
Franco
3 lata temu
no to są jakieś dżołki...
CHŁOPPAŃSZCZY...
3 lata temu
WINNYCH NIE ZNAJDĄ CHYBA ŻE POMOŻECIE... PROŚBA O POMOC BO SĄD MINUJA ? GFDZIE JEST? BO JAK OPENDZLOWALI POLICAJOM CHATĘ W WARSZAWIE TOOD RAZU MONITORING I ZDJĘCIA SĄ W NECIE...
Fred
3 lata temu
Profeska. Jak dzieciak wyśle drogą elektroniczną wiadomość, że w szkole jest jakiś podejrzany pakunek, i użyje do tego 10-ciu proxy, kupionego telefonu na targu od inżyniera z Indii ze zmienionym imei i MAC address i ten telefon wyśle do kolegi za granicę, który go użyje do tego celu przez HotSpot podczas koncertu na stadionie na 40 tys osób to i tak polska milicja namierzy tego małoletniego sprawcę. Ciekawe jak milicji pójdzie w sprawie grubych rybek