Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Frankowicze łakomym kąskiem. UOKiK prześwietli kancelarie odszkodowawcze

10
Podziel się

Spory z bankami mogą być lukratywnym biznesem dla kancelarii, które reprezentując klientów, zgarniają część odszkodowania. UOKiK prowadzi postępowania wobec pięciu takich firm.

Spory z bankami mogą być lukratywnym biznesem dla kancelarii, które reprezentują frankowiczów.
Spory z bankami mogą być lukratywnym biznesem dla kancelarii, które reprezentują frankowiczów. (Fotolia)
bDzrgiVx

Spory frankowe to nisza, którą wypełniają kolejne kancelarie odszkodowawcze – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Trzy kolejnej firmy, które do tej pory zajmowały się głównie sporami z firmami ubezpieczeniowymi rozszerzają działalność o sprawy frankowe. To rynek nieuregulowany – zaznacza "DGP".

Z tego powodu zajął się nim UOKiK. Dodatkowo niektóre z firm, które dziś oferują pomoc frankowiczom w przeszłości dopuszczały się nadużyć i były karane przez Urząd.

bDzrgiVz

Teraz kontrolerzy sprawdzą, czy w umowach zawartych z klientem nie ma zakazanych klauzul i czy nie naruszają one zbiorowe interesy konsumentów.

Zobacz także: Wyrok TSUE. Wiceprezes ZBP: "nieuzasadniona euforia"

Na celowniku UOKiK znalazło się łącznie 5 firm.

bDzrgiVF

- Przykładem jest kancelaria Votum, która zastrzega, że pokrywa z wynagrodzenia klienta koszty wskazanego przez nią adwokata. Tym samym odmawia mu prawa do jego wyboru, co nie powinno mieć miejsca. Firma Omikron na Facebooku czy na stronie WWW podaje nieprawdziwe informacje o tym, że dochodzą roszczeń na rzecz konsumentów, tymczasem są tylko pośrednikiem w tym zakresie. W postępowaniu przeciwko firmie Arbiter kwestionujemy klauzulę, zgodnie z którą klient zobowiązuje się do niepodejmowania samodzielnie żadnych czynności w zakresie objętym umową bez wcześniejszego uzgodnienia z firmą, np. do tego, że nie będzie negocjował z bankiem w swojej sprawie – wylicza cytowany przez "DGP" prezes UOKiK Marek Niechciał.

Sama kancelaria Votum w odpowiedzi dla dziennika utrzymuje, że wciąż nie dostała od kontrolera takich zastrzeżeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzrgiVG
bDzrgiWa
KOMENTARZE
(10)
kredytobiorca
rok temu
pytanie do MONEY: dlaczego przy tym artykule umieszczacie wypowiedz viceprezesa Zwiazku Banków w Polsce??? Pytanie o tyle jest retoryczne ze ta instytucja jest skompromitowana i bardzo szkodliwa dla Polaków. Dla przykładu powiem że w ubiegłych latach mówili aby kredytobiorcy szli do sądów,a teraz jak za oszukanym konsymentem kredytobiorcą staneli: NIK, UOKiK, Rzecznik Finansowy i najwyzszy sąd Europejski czyli TSUE wrecz nakazując polskim sądom stosowanie prawa - to ten Veceprezesik namawia aby nie szli do sądów. Ku scisłości powiem ze nie ma coś takiego jak opata z korzystanie z kapitału co udawał mu się ukrywać w odpowiedziach aby nie podac podstawy prawnej! Panie Bańka, Kredytobiorca os 3 pażdziernika po wyroku TSUE znalazł się w Europie, rządzonej prawem bo do tej pory robiliscie w Polsce co chcieliście, jak w jakiejś republice bananowej!
Polak
rok temu
Votum złożyło mi taką ofertę, że zacząłem się zastanawiać co ja z tego będę miał bo wychodziło, że prawie nic, a oni kokosy.... warto sporo sprawdzać zanim się coś zacznie, teraz mam prawnika naprawdę doskonalego
Zainteresowan...
rok temu
Najpierw oblowily się banki a teraz kancelarie
bDzrgiWb
Waldek
rok temu
Teraz wyszlo na jaw, że walka z bankiem, to walka z interesem społecznym. W jakim ja kraju żyje?
Były Frankowi...
rok temu
Żeby ''załatwić'' Bank z frankami to potrzeba minimum 20 tyś wyrzucić, jeżeli ktoś mówi że mniej to albo nie ma pojęcia że tyle będzie albo czegoś specjalnie nie dopowiada. Jak można mieć pretensje do kogoś kto w twoim imieniu bierze ryzyko i rozlicza się od wygranej? To lepiej jak Jeleń płacić prawnikom na bieżąco żeby nowe ferrari sobie kupili za wasze roszczenia? wiecie o tym że Votum pomaga poprzez fundację i ma podopiecznych który pomaga? Słyszeliście kiedyś aby prawnicy za darmo komuś pomogli? Widzisz różnicę teraz? Jako Frankowicz idziesz na wojnę z najbardziej bogatą instytucją w kraju, wolisz to zrobić z armią czy uważasz że dasz radę solo?