Notowania

Frankowicze łakomym kąskiem. UOKiK prześwietli kancelarie odszkodowawcze

Spory z bankami mogą być lukratywnym biznesem dla kancelarii, które reprezentując klientów, zgarniają część odszkodowania. UOKiK prowadzi postępowania wobec pięciu takich firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Spory z bankami mogą być lukratywnym biznesem dla kancelarii, które reprezentują frankowiczów.

Spory frankowe to nisza, którą wypełniają kolejne kancelarie odszkodowawcze – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Trzy kolejnej firmy, które do tej pory zajmowały się głównie sporami z firmami ubezpieczeniowymi rozszerzają działalność o sprawy frankowe. To rynek nieuregulowany – zaznacza "DGP".

Z tego powodu zajął się nim UOKiK. Dodatkowo niektóre z firm, które dziś oferują pomoc frankowiczom w przeszłości dopuszczały się nadużyć i były karane przez Urząd.

26 wyroków w sprawie hipotek walutowych zapadło do 30 października
Frankowicze zwyciężają w sądach. Pomógł wyrok TSUE

Teraz kontrolerzy sprawdzą, czy w umowach zawartych z klientem nie ma zakazanych klauzul i czy nie naruszają one zbiorowe interesy konsumentów.

Wyrok TSUE. Wiceprezes ZBP: "nieuzasadniona euforia"

Na celowniku UOKiK znalazło się łącznie 5 firm.

Decyzja sądu ws. frankowiczek. Kredyt zamieniony na złotowy
Frankowicze chcieli unieważnienia umowy. Sąd zmienił kredyt na złotowy

- Przykładem jest kancelaria Votum, która zastrzega, że pokrywa z wynagrodzenia klienta koszty wskazanego przez nią adwokata. Tym samym odmawia mu prawa do jego wyboru, co nie powinno mieć miejsca. Firma Omikron na Facebooku czy na stronie WWW podaje nieprawdziwe informacje o tym, że dochodzą roszczeń na rzecz konsumentów, tymczasem są tylko pośrednikiem w tym zakresie. W postępowaniu przeciwko firmie Arbiter kwestionujemy klauzulę, zgodnie z którą klient zobowiązuje się do niepodejmowania samodzielnie żadnych czynności w zakresie objętym umową bez wcześniejszego uzgodnienia z firmą, np. do tego, że nie będzie negocjował z bankiem w swojej sprawie – wylicza cytowany przez "DGP" prezes UOKiK Marek Niechciał.

Sama kancelaria Votum w odpowiedzi dla dziennika utrzymuje, że wciąż nie dostała od kontrolera takich zastrzeżeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

PolakVotum złożyło mi taką ofertę, że zacząłem się zastanawiać co ja z tego będę miał bo wychodziło, że prawie nic, a oni kokosy.... warto sporo sprawdzać … Czytaj całość

12-11-2019

kredytobiorcapytanie do MONEY: dlaczego przy tym artykule umieszczacie wypowiedz viceprezesa Zwiazku Banków w Polsce??? Pytanie o tyle jest retoryczne ze ta … Czytaj całość

12-11-2019

Polak2Po pierwsze Votum nie było nigdy karane przez UOKiK. Po drugie skoro klient wybiera Votum, to po to, żeby mieć sprawę poprowadzoną do końca. Jeśli … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)