Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Frankowicze mogą się cieszyć. Ważny wyrok TSUE

158
Podziel się:

Umowa kredytu musi zrozumiale określać kurs waluty. Sąd nie może przez wykładnię przepisów łagodzić nieuczciwości takiej metody - pisze "Rzeczpospolita".

Frankowicze mogą się cieszyć. Ważny wyrok TSUE
Frankowicz powinien mieć w umowie zrozumiałą i obiektywną metodę ustalania wartości waluty - pisze "Rz" (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)
bFfQsjXF

Jak czytamy, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odpowiedział w czwartek na pytanie prejudycjalne warszawskiego Sądu Rejonowego. "Chodziło o to, czy sąd może rozstrzygnąć wątpliwości dotyczące przelicznika kursu na korzyść kredytobiorcy i przyjąć, że umowa określa kursy kupna i sprzedaży waluty obcej w sposób wolnorynkowy" - wyjaśnia gazeta.

Zobacz także: Sąd Najwyższy ws. frankowiczów. Banki i klienci czekają na 11 maja

Ważny wyrok TSUE dla frankowiczów

Dodaje, że kwestia, w której orzekł TSUE, wynikła w sprawie dwojga frankowiczów, którzy domagali się od banku 50 tys. zł nadpłaconych ponad raty, jakie należałyby się bankowi przy pominięciu niejasnego przelicznika franków na złote.

bFfQsjXH

Adwokat Marcin Szymański, pełnomocnik frankowiczów, zaznacza, że wyrok jest korzystny dla frankowiczów. - Trudno nie odnieść wrażenia, że była to kolejna próba ograniczenia przez sąd krajowy ochrony konsumentów – podkreśla.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfQsjYi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(158)
tomek
2 miesiące temu
Mnie jedynie przekonał replan, finansuja koszty sprawy, a zaplace po wygranej okreslony procent, ktory poznam po zlozeniu i rozpatrzeniu wniosku. umowe przeslalem im wczoraj i maja 4 dni, wiec czekam
remek
2 miesiące temu
A mnie przekonał replan, bo nie płacę nic na początku, a tylko jesli wygram, więc nigdzie nie widziałem takiej propzoycji, kancelarie obiecują, a potem pytam, czytam i się okazuje, że i tak im muszę płacić, a pewności wygranej mi nie dają.
Lol
2 miesiące temu
Bierzemy przez rz się pisze
bFfQsjYj
an70
2 miesiące temu
Kredyt bieżemy w takiej walucie jakiej zarabiamy.To stara i mądra zasada.
M.K.
2 miesiące temu
Brawo. Oby tak dalej. Także procesuję się z bankiem. Reprezentuje mnie Kancelaria Frankowicza. Sprawa na etapie rozpatrzenia i wszystko wskazuje na to, że kredyt zostanie unieważniony.
...
Następna strona