Frankowicze zwyciężają w sądach. Więcej umów może zostać przewalutowanych
Sąd Najwyższy po raz pierwszy w przypadku kredytu denominowanego skłonił się ku przewalutowaniu frankowego kredytu na złote przy zachowaniu stawki LIBOR.
Sąd Najwyższy po raz pierwszy w przypadku kredytu denominowanego skłonił się ku przewalutowaniu frankowego kredytu na złote przy zachowaniu stawki LIBOR.
Kolejna sprawa, którą frankowicze mogą pisać sobie za sukces. Sąd Najwyższy po raz pierwszy w przypadku kredytu denominowanego skłonił się ku przewalutowaniu frankowego kredytu na złote przy zachowaniu stawki LIBOR - donosi "Rzeczpospolita". Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia. Sąd wziął pod uwagę wyrok TSUE.
Frankowicze coraz częściej zwyciężają batalie w sądach. Jak informowaliśmy wcześniej, do końca października 3/4 wyroków było po myśli frnakowiczów. Tylko 8 spraw przegrali.
Frankowicze kontra banki. "Umowy są nieuczciwe, a banki utrudniają"
26 wyroków w sprawie hipotek walutowych zapadło do 30 października – wylicza "Rzeczpospolita". W 18 przypadkach były one jednoznacznie korzystne dla klientów, z czego cztery były prawomocne - wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę Votum dla dziennika.
Do tej pory w większości przypadków wygrywały banki. Od początku 2017 r. zapadło 1019 prawomocnych wyroków na korzyść banków i 117 na korzyść klientów – czytamy w dzienniku. Oznacza to, że tylko w co 10 sprawie górą byli kredytobiorcy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
rozsądek luduTo znaczy, że polskie sądy nie wiedzą, co to sprawiedliwość, skoro dopiero Europejski Trybunał Sprawiedliwości musiał wydać orzeczenie, jak należy … Czytaj całość
WojtekI tak mnie zastanawia dlaczego jeszcze ktoś (klient) przegrywa w sądzie - przez widzimisię sędziów.
MekoUstawowo powinno to być uregulowane.