Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Kinga Jurga
|
aktualizacja

"Money. To się liczy". Kredyty frankowe. Kiedy umowa z bankiem jest nieważna

9
Podziel się

Zapraszamy na "Money. To się liczy". Dziś w programie pytamy o walkę frankowiczów z bankami o unieważnienie umów kredytowych. Gościem będzie dr Piotr Bodył-Szymala, radca prawny, członek zespołu Monitora Prawa Bankowego. Zapraszamy od 9.15.

bEquIvyt

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Wyrok TSUE, o którym mało kto mówi. Możesz odzyskać tysiące złotych od banku
bEquIvyW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
prawo
2 lata temu
Banki nie mogą naliczyć opłat stawiających konsumenta w sytuacji gorszej - WYROK TSUE Sprawa C-453/10 Pereničová i Perenič, pkt 35: „Dyrektywa 93/13 nie stoi zatem na przeszkodzie temu, aby państwo członkowskie ustanowiło, z poszanowaniem prawa Unii, przepisy krajowe pozwalające na stwierdzenie nieważności całości umowy, która została zawarta między przedsiębiorcą a konsumentem i zawiera jeden lub więcej nieuczciwych warunków, jeśli takie rozwiązanie zapewnia konsumentowi lepszą ochronę”. LEPSZĄ ochronę . Czy gdyby banki mogły sobie coś doliczać to byłaby LEPSZA ochrona? od czego?
Kokosz
2 lata temu
W sprawach kredytów indeksowanych w chf określonych jako abuzywne PAD, rząd i parlament nie zdali egzaminu z elementarnych zasad uczciwości względem obywateli polskich.
TR
2 lata temu
Mam wrażenie, że zamysłem eksperta jest straszenie frankowiczów, przed wstepowaniem na drogę sądową. Banksterzy robią co mogą, by ratować się przed masowymi pozwami i zachować twarz... Wysyłając do różnych programów takich właśnie ekspertów.
bEquIvyX
wytyczne KE
2 lata temu
Warto zauwazyć, że Komisja Europejska wydała w 2019 roku wytyczne do dyrektywy chroniącej konsumenta nr 93/13: eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:52019XC0927(01)&from=PL. Wg nich" Trybunał (123) zaznaczył, że zasadniczo przepisy dotyczące unieważniania umów należy rozpatrywać zgodnie z ich własną logiką (124) oraz że jeżeli są one zbieżne z występowaniem nieuczciwych warunków umownych, tego rodzaju przepisy są dopuszczalne zgodnie z art. 8 UCTD, DOPÓKI zapewniają one KORZYSTNIEJSZE wyniki dla konsumentów w porównaniu z ochroną wymaganą na podstawie UCTD (125). sąd nie może więc zasądzić wynagrodzenia dla banku za "korzystenie z tzw kapitału" ile chcą banki bo STAWIAŁOBY TO W GORSZEJ SYTUACJI KONSUMENTA przy zapewnionej ochronie.
lew1310
2 lata temu
czemu ten temat tak szybko z czolowki usunieto? za duzo napisalem?