Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KWY
|
aktualizacja

Pekao pochwaliło się wynikami. Duży wzrost zysku państwowego banku

28
Podziel się:

Od stycznia do marca tego roku bank Pekao zarobił ponad 1,4 mld zł. To aż 60 proc. więcej niż analogicznym okresie rok wcześniej. Głównym czynnikiem napędzającym zysk netto był wynik odsetkowy. Bankowi przybywa klientów detalicznych.

Pekao pochwaliło się wynikami. Duży wzrost zysku państwowego banku
Pekao pochwalił się wynikami finansowymi za pierwszy kwartał 2023. Tak dobrze dawno nie zarobił (Licencjodawca, © 2023 Bloomberg Finance LP)

Ponad 1,4 mld zł, czyli o 60 proc. więcej niż rok wcześniej - tyle zarobił Pekao w pierwszym kwartale 2023 roku. W komunikacie banku czytamy, że decydujące znaczenie dla wzrostu skonsolidowanego zysku netto rok do roku miała poprawa wyniku odsetkowego.

- Weszliśmy w 2023 rok z bardzo dobrymi wynikami, rosnącymi wolumenami i rekordem w sprzedaży kont. Oczywiście przed nami, jak i całym sektorem bankowym, wyzwania związane ze spowolnieniem gospodarczym, ale myślę, że kolejny raz udowodnimy naszą elastyczność na potrzeby klienta i biznesową odporność - mówi Leszek Skiba, prezes banku Pekao, cytowany w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mamy krach bankowy w USA. Co się wydarzyło?

Bank zarabia krocie na odsetkach

Jak czytamy w komunikacie banku, okres od stycznia do marca był rekordowy pod względem sprzedaży nowych rachunków bieżących dla klientów indywidualnych. Tylko w pierwszym kwartale przybyło 164 tys. nowych kont, to o 25 proc. więcej niż rok wcześniej. W zeszłym roku bank podniósł oprocentowanie na lokatach.

"Sukcesywnie rośnie liczba klientów bankowości mobilnej Pekao, z której aktywnie korzystało na koniec I kw. 2023 roku 2,9 miliona klientów w porównaniu do 2,5 miliona rok wcześniej. Cel strategiczny na 2024 rok to 3,2 mln aktywnych klientów bankowości mobilnej" - głosi komunikat.

Bank chwali się również wzrostem wolumenów kredytowych w segmencie dla biznesu - zarówno w segmencie dużych korporacji, jak i w bankowości przedsiębiorstw. W przypadku firm z segmentu MŚP i MID wzrost wolumenu kredytów wyniósł 14 proc., a dużych korporacji 7 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Waldek
rok temu
PKO jak Orlen, tam można tylko kupę zrobic
Nie zrzeszony
rok temu
Lepiej by zarabiały banki Niemieckie ,Francuskie,czy Holenderskie u siebie w kraju płaciły podatki a tak i podatek i dywidenda zostaje w Polsce. Ale lepiej sprywatyzować niech zarobi Niemiec czy tiki oligarcha z unijnym paszportem, z polsk wyprowadzać kasę a polak za 4 zł/h albo na szparagi. Żal mi młodych co popierają opozycje bo kręcą sobie bicz na własne plecy.
ewfa
rok temu
Na kim zarabia tai bank? Na nas. Podczas inwestowania w cokolwiek ryzyko utraty pieniędzy zawsze istnieje. Wszystko podlega wahaniom (nawet złoto, a zwłaszcza jakieś akcje czy wirtualne kryptowaluty), a zysk zależy głównie od tego kiedy się kupi i kiedy sprzeda. Inwestując w obligacje skarbowe (patrz Cypr, Grecja) a zwłaszcza korporacyjne można wszystko stracić. Złoto też potrafi tanieć. Jak się okazuje, nawet na lokacie można stracić – patrz Amber Gold. Dlatego tak istotna jest wiedza finansowa. Przynajmniej na podstawowym poziomie, by umieć ocenić to ryzyko i pułapki oszustów. Przeczytajcie sobie ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potzrebna , Jest o zarządzaniu pieniędzmi i budowaniu majątku mimo niedużej pensji.
Luka
rok temu
Nigdy PKO. Najgorszy bank w kraju.
wer
rok temu
To przez katolików, wszystko przez katolików. Kiedy wybierzemy u nas Pana Donalda Tuska pozbędzie się katolicyzmu i u nas będzie dobrze! Idę z Panem Tuskiem 4 czerwca żeby pozbyć się katolików z życia publicznego.
...
Następna strona