Notowania

gospodarka
17.01.2020 21:41

Restrukturyzacja PBS. Umorzone obligacje

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. To oznacza m.in. umorzenie jego obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Restrukturyzacja PBS w Sanoku. Obligacje umorzone.

Według ostatnich sprawozdań finansowych, cztery fundusze TFI posiadały obligacje PBS Sanok. Ich wartość wyceniana jest na 7,7 mln zł.

Jak podaje portal analizy.pl, kwotowo najwięcej obligacji PBS Sanok miał fundusz TFI Allianz Polska, jednak według ostatniego raportu finansowego, pozbył się ich przed końcem roku.

"Jeśli w pozostałych funduszach papiery te wciąż są w portfelach, to możemy oczekiwać przeszacowania obligacji do zera, a co za tym idzie jednorazowej straty. Szacujemy, iż najmocniej obligacje PBS mogą ważyć w funduszu BPS Dłużny (ponad 5%) oraz BPS Konserwatywny (2,3%). W połowie 2019 roku znajdowały się one także w portfelu AGIO Kapitał – jeśli w międzyczasie nie zostały sprzedane, to obecnie ich udział szacujemy na ok. 0,8% oraz SFIO Agro Kapitał na Rozwój (0,4%)" - podaje portal analizy.pl.

Oglądaj też: Mieszkanie zamiast lokaty. Polacy inwestują w nieruchomości

W piątek Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku. W związku z jego złą sytuacją finansową wszystkie rachunki klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP mają zostać przeniesione do Banku Nowego BFG S.A.

Jak zapewnia BFG pieniądze klientów są bezpieczne, a wszystkie rachunki będą prowadzone na dotychczasowych zasadach. To jednak oznacza, że klienci przez kilka dni nie będą mieli dostępu do swoich pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2020

AnicDlaczego telewizja polska MILCZY na temat dramatu sanoczan mających konta w tym banku?

17-01-2020

WydmuchaniDojna Zmiana wydoiła banczek a my wszyscy za to płacimy. Padną jeszcze 3 z Rejonu Dojnej Zmiany, tek, które finansowały Dojarzy.

17-01-2020

emerytPieniadze wyparowaly i jak zwykle nikt nie siedzi.

Rozwiń komentarze (85)