Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bankrutują kolejne amerykańskie banki

1
Podziel się

Nadzór finansowy przejął kontrolę nad sześcioma niewypłacalnymi bankami.

Bankrutują kolejne amerykańskie banki
(Bedo/Dreamstime)
bEhWYoSt

Amerykański nadzór finansowy przejął w piątek kontrolę nad sześcioma niewypłacalnymi bankami. Liczba tegorocznych bankructw w sektorze bankowym w USA wzrosła tym samym do 15.

Poprzedni miesiąc także obfitował w bankructwa instytucji finansowych. Federalna Agencja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) musiała wówczas zamknąć 16 banków. Dla porównania, w styczniu ubiegłego roku zbankrutowało tylko sześciu kredytodawców, a miesiąc wcześniej zaledwie trzech.

Oznacza to, że fala bankructw w amerykańskim sektorze finansowym wciąż wzbiera, choć amerykańska gospodarka w III kwartale ub.r. wyszła z recesji. FDIC liczy się z tym, że bieżący rok będzie pod tym względem gorszy od ubiegłego, gdy upadło 140 banków. W 2008 r. takich przypadków było 25, a rok wcześniej zaledwie trzy.

bEhWYoSv

Aby uporać się z falą plajt, agencja zamierza w tym roku zwiększyć liczbę pracowników z 7 tys. do przeszło 8,5 tysięcy.

W piątek FDIC przejęła kontrolę nad dwoma bankami ze stanu Georgia (Community Bank & Trust z Cornelia i First National Bank of Georgia z Carrollton), oraz po jednym z Kalifornii (First Regional Bank Los Angeles), Florydy (Florida Community Bank, z Immokalee), Minnesoty (Marshall Bank z Hallock) i Waszyngtonu (American Marine Bank z Bainbridge Island). Ich aktywa łącznie warte były 5,5 mld dol., a fundusz ubezpieczeniowy FDIC został uszczuplony o 1,9 mld dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhWYoSW
banki
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
jasio
2 lata temu
jak to banki rozpaczliwie szukają pieniędzy ? jak byle burak może otworzyć bank i za jednego dolara - bo takie musi mieć pokrycie i to nie w złocie tylko fikcyjnym pieniądzach i może pożyczyć 10 000 dolarów to jak można zbankrutować? i jeszcze nie płacić podatku bo bank zarejestrowany w raju podatkowym?