Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BGŻ poprawia wyniki na prowizjach i odsetkach

0
Podziel się:

Po trzech kwartałach zysk netto wynosił 177,3 mln zł.

BGŻ poprawia wyniki na prowizjach i odsetkach
(Piotr Wygoda/East News)

Zysk netto grupy Banku BGŻ w trzecim kwartale 2014 r. wzrósł do 68,8 mln zł z 51,8 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Po trzech kwartałach zysk netto wynosił 177,3 mln zł, czyli wzrósł o 32 proc. rdr.

Wynik odsetkowy grupy BGŻ w III kwartale wyniósł 296,1 mln zł, rosnąc 17 proc. rdr, a wynik z prowizji wyniósł 80,4 mln zł, czyli wzrósł 13 proc. rdr.

Ogólne koszty administracyjne w III kwartale wyniosły 235,8 mln zł, rosnąc 7 proc. rdr.

_ - Poprawa wyniku była efektem znacząco lepszych rezultatów z podstawowej działalności operacyjnej banku tj. wyniku z tytułu odsetek oraz opłat i prowizji _ - napisano w komunikacie prasowym.

Za trzy kwartały tego roku skonsolidowany wynik odsetkowy netto banku wyniósł 842,9 mln zł i był o 15 proc. wyższy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, do czego w głównej mierze przyczyniło się tempo wzrostu wolumenów biznesowych.

Wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 234,2 mln zł, co oznacza wzrost o 14,6 proc. rok do roku.

_ - Na poprawę wyników wpłynęły zarówno wyższe wolumeny kredytowe i depozytowe, jak i większa aktywność na rachunkach klientów oraz przyrost liczby klientów. Dodatkowo bank odnotował wzrost przychodów prowizyjnych na działalności brokerskiej oraz sprzedaży produktów ubezpieczeniowych _ - podał BGŻ w komunikacie.

Ogólne koszty administracyjne za trzy kwartały 2014 r. wzrosły o 2,4 proc. rok do roku, co było wynikiem wydatków ponoszonych w związku z integracją z BNP Paribas Bankiem Polska oraz wzrostem opłat ponoszonych na rzecz BFG.

Po dziewięciu miesiącach 2014 roku wskaźnik kosztów do dochodów (CI) wyniósł 66,5 proc.

Poziom odpisów z tytułu utraty wartości aktywów finansowych oraz rezerw za trzy kwartały wzrósł o 4,2 proc., przy jednoczesnej poprawie wskaźnika udziału w portfelu kredytowym należności z utratą wartości do poziomu 7,4 proc. z 7,9 proc. rok wcześniej.

Wartość bilansowa portfela kredytowego brutto na koniec września wyniosła 31,2 mld zł, co oznacza wzrost o 13,4 proc. rdr.

W segmencie detalicznym wzrost portfela kredytowego wynikał głównie ze wzrostu kredytów gotówkowych - o 36,5 proc. w ujęciu rocznym.

W segmencie klientów instytucjonalnych największą dynamikę wzrostu odnotowały kredyty udzielone rolnikom (wzrost o 20,6 proc. rdr).

_ Ponadto na zwiększenie zaangażowania wpłynął także efekt przejęcia portfela kredytów Rabobank Polska _ - napisano w raporcie.

Łączne depozyty klientów na dzień bilansowy wyniosły 31,3 mld zł. Wolumen depozytów klientowskich wzrósł o 3,2 mld zł tj. o 12,6 proc.

Współczynnik wypłacalności wyniósł na koniec września 2014 r. 13,7 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)