Notowania

getin bank
14.04.2016 10:14

Getin Bank ostrzega klientów przed złośliwym oprogramowaniem

Fałszywa aplikacja atakuje telefony z systemem Android.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Tupungato)

Rosnąca popularność urządzeń mobilnych to woda na młyn dla bankierów, którzy chcą zachęcić jak największą rzeszę klientów do dokonywania transakcji, ale również dla oszustów. Przed atakami na telefony z systemem Android ostrzega Getin Bank.

Należący do Leszka Czarneckiego Getin Bank informuje, że naciągacze za pomocą SMS wysyłają wiadomość zawierającą odnośnik do złośliwego oprogramowania.

Fałszywa aplikacja atakuje telefony z systemem Android. Jak przypomina Getin Bank, SMS z prośbą o aktualizowanie aplikacji na smartfony nie są wysyłane przez bank, a aplikację bankową należy pobierać jedynie z oficjalnego źródła, jakim jest np. Google Play.

Rynek bankowości mobilnej już teraz jest całkiem spory, a jego potencjał jest 10-krotnie większy niż 3 lata temu. Na ponad 20 milionów Polaków, którzy są klientami instytucji finansowych, ponad dwa miliony z nich korzystało w ubiegłym roku z bankowości mobilnej. Na 29 przebadanych banków, aplikację na przynajmniej jeden system operacyjny udostępnia 19 z nich - czytamy w raporcie money.pl o bankowości mobilnej.

Z coraz większej popularności korzystają również oszuści, próbujący wyłudzić loginy i hasła klientów na wszelkie możliwe sposoby. Banki robią co mogą, aby chronić klientów przed włamaniem.

Zobacz także: Poważny kryzys może uderzyć w banki już pod koniec roku

Tagi: getin bank, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz