Notowania

Idea Bank zawarł ugody w sprawie obligacji GetBack. 34 osoby podpisały

Część osób, które złożyły reklamacje w Idea Banku odnośnie sprzedaży obligacji Getback, podpisało ugody. Bank na aferze stracić może nawet 60 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Wozniak/East News)

Część osób, które złożyły reklamacje w Idea Banku odnośnie sprzedaży obligacji Getback, podpisało ugody. Bank na aferze stracić może nawet 60 mln zł.

- Bank zaprosił do rozwiązania polubownego 102 osoby. Na dziś ugody są z 34 osobami i bank w tym momencie jest w trakcie realizacji tych umów. Zakładamy, że w takim podejściu ta liczba być może wzrośnie, ale będzie realizowane to w ramach tej rezerwy, którą zawiązaliśmy wcześniej - powiedział Tomasz Górski, członek zarządu Idea Banku podczas konferencji prasowej.

W sierpniu Idea Bank informował, że założył rezerwę na potencjalne roszczenia klientów wynikające z udziału banku w procesie oferowania obligacji GetBack w wysokości 14 mln zł. Do tego doszło 46 mln zł rezerwy na należności od zarządzanego przez GetBack funduszu zamkniętego EasyDebt Sekurytyzacyjny.

- W trzecim kwartale nie zawiązywaliśmy dodatkowej rezerwy na ten cel. Co do czwartego kwartału, to jeszcze nie wiemy, czy będzie taka potrzeba - powiedział Górski.

Zobacz też: KNF ma nowego szefa. Co teraz z bankami Leszka Czarneckiego

Jak poinformował pełniący obowiązki prezesa Idea Banku Jerzy Pruski, "szum medialny" wokół banku znalazł swój wyraz w większym zainteresowania klientów bankiem, ale nie nastąpiły żadne zakłócenia w bieżącej obsłudze. - Obecnie zainteresowanie bankiem zmalało - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, banki, ida, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

bankowi złodziejeOkradli na 1 mld złotych oszczędności Klientów w liczbie kilku tysięcy a oszukują społeczeństwo epatując liczbą 34 osób - złodziejska zagrywka … Czytaj całość

28-11-2018

TadeuszOddajcie wszystkim pieniądze i weźcie sobie te obligacje z Getbecku. które wcisneliscie ludziom

28-11-2018

YanoshikSzkoda, że tych obligacji nie wcisnął mi Idea Bank tylko Polski Dom Maklerski, który już właściwe upadł i nie ma szans na rozsądne odzyskanie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)