Notowania

bankowość
31.08.2015 14:27

Przejęcie Sygma Banku jeszcze w tym roku. BGŻ BNP Paribas czeka na zgodę

Połączenie ma być sfinalizowane do końca czerwca przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andy Beez/CC/Flickr)

BGŻ BNP Paribas oczekuje, że jeszcze w tym roku, w czwartym kwartale uzyska zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na zakup Sygma Bank Polska, a połączenie sfinalizuje do końca czerwca przyszłego roku, poinformował wiceprezes zarządu Jan Bujak.

- Pracujemy nad uzyskaniem zgody na zakup Sygma Banku. Chcielibyśmy kupić najpierw ten bank, a następnie połączymy się z nim. Planujemy sfinalizowanie transakcji do końca czerwca 2016 roku. Może tak się zdarzyć, że zakup będzie jeszcze w tym roku - w czwartym kwartale - powiedział Bujak podczas konferencji prasowej.

- Pewien dodatkowy koszt integracji będzie miał miejsce. Pierwszym etapem, nad którym obecnie pracujemy jest przeprowadzenie transakcji zakupu. Po tym oszacujemy koszty integracji oraz koszty synergii - podkreślił. Nie ujawnił, czy marka Sygma Bank pozostanie w grupie.

Bujak poinformował, że choć duża część portfela Sygma Banku to karty płatnicze i kredytowe oraz kredyty ratalne, co powoduje, że portfel kredytów NPL jest wyższy, to rentowność biznesu jest bardzo dobra.

- Została podjęta decyzja, aby kupić ten bank, bo w niedługiej przyszłości będą duże korzyści z tej transakcji. My nie oczekujemy niczego niespodziewanego, a raczej, że od momentu, kiedy nastąpi ta fuzja zobaczymy bardzo wyraźny postęp całej grupy- podkreślił prezes Józef Wancer.

Notowania tygodniowe akcji BGŻ BNP Paribas

W lipcu została zawarta przedwstępna umowa nabycia akcji Sygma Bank Polska przez BNP BGŻ Paribas. Celem przejęcia jest stworzenie zintegrowanego modelu biznesowego segmentu kredytów konsumenckich.

Obecnie Sygma Bank Polska to jeden z liderów na rynku kredytów konsumenckich (ponad 1 mln aktywnych klientów, portfel kredytowy o wartości 1,4 mld zł). Sygma Bank Polska S.A. jest częścią Grupy BNP Paribas Personal Finance.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: bankowość, bgz, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz