Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raiffeisen Bank Polska wystawiony na sprzedaż

0
Podziel się:

Z wyliczeń agencji Bloomberg wynika, że wycena podmiotu wynosi 2,3 mld euro.

Raiffeisen Bank Polska wystawiony na sprzedaż
(Maciej Goclon/East News)

Raiffeisen Bank International szuka nabywców na Raiffeisen Bank Polska - podały agencje Reuters i Bloomberg powołując się na źródła.

_ - Polski oddział Raiffeisena jest na sprzedaż _ - powiedziało źródło rynkowe cytowane przez agencję Reuters.

Dwa inne źródła potwierdziły tę informację dodając, że przy poszukiwaniu nabywcy ma doradzać Citigroup.

Z kolei rozmówcy Bloomberga podali, że Raiffeisen, który zobowiązał się wobec KNF do wprowadzenia banku na GPW najpóźniej w 2016 roku, przez poszukiwanie nabywcy chce rozszerzyć swoje opcje.

Susane Langer, rzecznik Raiffeisen Bank International powiedziała, że bank skupia się na przygotowaniach do IPO swojej polskiej spółki zależnej. Dodała, że grupa _ skupi się na najatrakcyjniejszych obszarach _ i _ zrestrukturyzuje lub wyjdzie z działalności, która przynosi niezadowalające zyski albo wiąże za dużo kapitału _.

Z kolei rzecznik RBI Ingrid Krenn-Ditz w wypowiedzi dla Reutersa poinformowała, że decyzje o terminie, wielkości i strukturze IPO nie zostały jeszcze podjęte.

Z wyliczeń agencji Bloomberg wynika, że przy 1,5 mld euro kapitałów własnych i średnim dla polskich banków wskaźniku cena do wartości księgowej w wysokości 1,56, wycena Raiffeisen Bank Polska wynosi 2,3 mld euro.

Bloomberg podał, że Raiffeisen Bank Polska, pośród 12 państw, w których Raiffeisen jest rentowny, miał najniższy wskaźnik ROE, na równi z Bułgarią.

Raiffeisen Bank Polska należy do austriackiej grupy Raiffeisen Bank International. Od początku 2013 roku, po fuzji prawnej z Polbank EFG, działa pod nazwą Raiffeisen Polbank.

Agencja Reuters przypomniała, że w ubiegłym miesiącu RBI potwierdziło, że czeka na oferty w sprawie przynoszącego straty oddziału na Węgrzech. Bank prowadził również rozmowy w sprawie sprzedaży działalności na Ukrainie i nie wyklucza wyjścia z rynku słoweńskiego.

ipo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)