Notowania

psa
16-05-2018 (06:28)

Prosta spółka akcyjna już do 2019. Założysz firmę z kapitałem 1 zł

Kończą się prace nad prostą spółką akcyjną - zdradza money.pl Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii przyznała, że chce, by przepisy weszły w życie od nowego roku. - Kapitał minimalny wyniesie 1 zł - dodała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wisniewski/EAST NEWS)
Dobre pomysły nie umierają, wymagają cierpliwości - uważa minister Emilewicz.

Prowadzenie biznesu w Polsce ma być łatwiejsze. Kończą się prace nad prostą spółką akcyjną - zdradza money.pl Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii przyznała, że chce, by przepisy weszły w życie od nowego roku.

Projekt prostej spółki akcyjnej powstał już półtora roku temu. Od tego czasu jednak trwały ciągłe konsultacje pomysłu, który ma sprawić, że założenie firmy będzie dużo prostsze.

- Dobre pomysły nie umierają. Czasami tylko potrzebują jak drożdże cierpliwości i ciepła, żeby urosnąć - mówiła Emilewicz.

Jak dodała, projekt jest już na ukończeniu i lada dzień zostanie ujawniony jego ostateczny kształt. Ustawa będzie jeszcze raz konsultowana w ramach rządowej ścieżki legislacyjnej.

- To będzie miesięczny termin konsultacji. Pod koniec czerwca chcemy, żeby stanął na radzie ministrów. Ma zacząć obowiązywać od 2019 roku - ujawniła minister.

PSA ma pomóc głównie startupom. Dzięki niej dużo łatwiej i szybciej będzie można założyć spółkę, by móc do niej wpuścić np. inwestorów. Ma to też ukrócić część nieprawidłowości na rynku venture capital, gdzie często początkujący przedsiębiorcy oddają za półdarmo swoje biznesy i pomysły.

- Proponujemy, by kapitał zakładowy wyniósł 1 zł - mówiła minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: psa, emilewicz, wiadomości, gospodarka, eec 2018, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2018

zeflikMoże cos dla PITowców?

16-05-2018

i tyleJadwiga Katarzyna Emilewicz (ur. 27 sierpnia 1974 w Krakowie) – polska politolog i menedżer kultury. Chce aby spółkę akcyjną można było założyć z … Czytaj całość

16-05-2018

Art. 7 ust. 3 TUEDoskonały pomysł! Spółka akcyjna podlega obowiązkowemu corocznemu badaniu sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta na podstawie dyspozycji … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)

Wybrane dla Ciebie