Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Prosta spółka akcyjna już do 2019. Założysz firmę z kapitałem 1 zł

 

 

Prowadzenie biznesu w Polsce ma być łatwiejsze. Kończą się prace nad prostą spółką akcyjną - zdradza money.pl Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii przyznała, że chce, by przepisy weszły w życie od nowego roku.

Projekt prostej spółki akcyjnej powstał już półtora roku temu. Od tego czasu jednak trwały ciągłe konsultacje pomysłu, który ma sprawić, że założenie firmy będzie dużo prostsze.

- Dobre pomysły nie umierają. Czasami tylko potrzebują jak drożdże cierpliwości i ciepła, żeby urosnąć - mówiła Emilewicz.

Jak dodała, projekt jest już na ukończeniu i lada dzień zostanie ujawniony jego ostateczny kształt. Ustawa będzie jeszcze raz konsultowana w ramach rządowej ścieżki legislacyjnej.

- To będzie miesięczny termin konsultacji. Pod koniec czerwca chcemy, żeby stanął na radzie ministrów. Ma zacząć obowiązywać od 2019 roku - ujawniła minister.

PSA ma pomóc głównie startupom. Dzięki niej dużo łatwiej i szybciej będzie można założyć spółkę, by móc do niej wpuścić np. inwestorów. Ma to też ukrócić część nieprawidłowości na rynku venture capital, gdzie często początkujący przedsiębiorcy oddają za półdarmo swoje biznesy i pomysły.

- Proponujemy, by kapitał zakładowy wyniósł 1 zł - mówiła minister.

Zobacz także: 100 zmian dla przedsiębiorców. Zobacz jakie ułatwienia proponuje ministerstwo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


psa, kapitał zakładowy, startupy, emilewicz, prosta spółka akcyjna
PSA
Czytaj także
Polecane galerie
przekręt
2018-05-17 20:24
i odpowiedzialność do 1 zł, można kraść dalej.
Stara świnia
2018-05-17 07:09
Spółka i kwieciste "Dobre pomysły nie umierają. Czasami tylko potrzebują jak drożdże cierpliwości i ciepła, żeby urosnąć". Złote usta.... I nie chodzi o drożdże.
jo
2018-05-16 13:44
Nie wszyscy chca zakładac spółki, a moze ona niech załozy spółke!
Pokaż wszystkie komentarze (7)